Opštinska liga Ruma–Irig: U režiji Zorana Jugovića

29.08.2018. 09:32 09:34
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Graničar (G) - Polet 0:2 (0:0)

GRABOVCI: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Pavković (Voganj). Strelci: Damjanović u 68.i Lubaščik u 71. minutu. Žuti kartoni: Đ. Samardžić (Graničar), Perić, Damjanović, Lubaščik (Polet).

GRANIČAR: Mijalčić 7, S. Jovanović 6, Sekulić 7, Mušicki 6,  Đ. Samardžić 7, M. Samardžić 6, Taborović 7, Bukorac  8, Rajačić 7, Milovanović 7, Đorđić 8 (Lazić).

POLET: Ilić 7, Stojanović 8, Vlajin 7, Marić 7 (Z.Jugović 8), Lubaščik 7, Damjanović 7, Marković 7 (Vidić), G. Petrović 7, N. Petrović 7, Vasić 7, Prerić 8.

Vredno pomena na ovoj utakmici su golovi Damjanovića i Lubaščika posle efektnih akcija. A oba gola pripremio je Zoran Jugović letnje pojačanja Nikinčana.

V. Samardžić

Jedinstvo (P) - Vojvodina 2:1 (0:0)

PLATIČEVO: Igralište Jedinnstva, gledalaca 150, sudija Todorović (Hrtkovci).Strelci: Stojanović u 48. i Žakula u 58. za Jedinstvo, a Kolopić u 87. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Lozić, Crnković, Škara (Jedinstvo).

JEDINSTVO: V. Sabo, Jošić, Petrović, Žakula (Škara), A. Stanojević, Popović, Kulić, I. Klajn, Denić (Obrenović), Crnković, Lozić (D. Klajn).

VOJVODINA: Jovičić, Tagliavia, Škorić, Ristić, Georgijević, Vulić, Bratić, Bjelivuk (Majkić), Zubić, Kalušević (Bizumić), J. Erkanović (Kolopić).

Svi su očekivali da će gosti iz Neradina igrati mnogo bolje. Ustvari domaćini su igrali onako kako bi trebali da igraju tek u drugom poluvremenu. I bili bi sigurno na čelu tabele.

M. Pantović

Sremac (D) - Hrtkovci 4:1 (0:1)

DOBRINCI: Igralište Sremca, gledalaca 100, sudija Nikolić (Ruma). Strelci: Čestić u 15.i 35, Madžarac u 38. i LJ. Vukmanović u 44. za Sremac, Stanojević u 24. minutu za Hrtkovce.Žuti kartoni: LJ. Vukmanović, Glušac (Sremac), Simovljević (Hrtkovci).

SREMAC: Delić, Maričić (R. Ašćerić), Tomić (D. Vukmanović), Paunković, Čestić, LJ. Vukmanović, Madžarac, Đurić,  Z. Ašćerić, Vučković, Glušac (Lepotić).

HRTKOVCI: Čiča, Međed, Volarević, Stanojević, Rudić, Simovljević, Obrovac, Sušić, Kukić (Radić), P. Glumčević (Mitrović), Novaković (Novak).

Prva pobeda domaćina u Dobrinaca u ovoj godini, jer više od godinu dana sve prvenstvene utakmice Sremac je igrao na terenu Prvog maja u Rumi zbog popravke travnatog terena. Zasluženo su slavili jer, su iskoristili sve zicere dok su gosti nekoliko šansi promašili.

R. Vukajlović

Jedinstvo (R) - Fruškogorac 1:1 (1:0)

RUMA: Igralište Jedinstva, gledalaca 50, sudija Otašević (Ruma). Strelci:Ljubišić u 41. za Jedinstvo, a Bajić u 72. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Zec, Cvetković, Grbić (Jedinstvo), Graovac, Samardžija, Dakić, Radvanj, Ješić (Fruškogorac).

JEDINSTVO: Cvetković, Mađešić, Jović, Mirić, Zec, Kulušić, Stojaković (Grbić), Vrgotić, Panjak, Ljubišić, Milić.

FRUŠKOGORAC: Jovanović, Graovac, Pavlović, Topić, Bajić, Bjeljac, Dakić, Bakić, Mioković (Ješić), Samardžija, Graovac (Radvanj).

Bila je to interesantna utakmica. Igralo se fer. A da su domaćini  bili malo spretniji i srećniji mogli su voditi sa više golova razlike. Ali, gosti su uspeli samo da poravnaju rezultat na 1:1. U nastavku igre rival iz Malih Radinaca imao je šansu i da preokrene rezultat.

Z. Jankov

Borac (S) - Jedinstvo (K) 5:1 (2:0)

STEJANOVCI: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija  Jonanović (Ruma). Strelaci: Prljić u 8, 18, 62. i 71. i Tornjanski u 81. za Borac, a Isaković u 47. minutu za Jedinstvo.

BORAC: Z. Radivojević 7, V. Nešković 7, Maksić 7, Arsenijević 8, Keskenović 6, Zeljajić 8,  M. Đaković 7 (D. Đaković), Tornjanski 8 (M. Ninković), Prljić 9, Vidović 7 (Ž. Nešković), Miladinov ić 6.

JEDINSTVO: Jokić 7,Milivojević 6, Vuković 6, Bogdanović 5, Bašić 6, Tomić 6, Vasiljević 6, Jović 6, Lazarević 7, Isaković 6, Cvetičanin 6 (David Čestić).

Gosti su samo na trenutke igrali onako kako se od njih očekuje i to nije bilo dovoljno za bolji rezultat u Stejanovcima. Inače utakmica je protekla sa mnogo šansi u korist domaćeg tima. Uistinu gosti su primili pet golova, a mlogli su makar još toliko.

D. Ninković

STEJANOVCI: Borac - Jedinstvo (K) 5:1, GRABOVCI: Graničar - Polet 0:2, PLATIČEVO: Jedinstvo - Vojvodina 2:1, DOBRINCI: Sremac - Hrtkovci 4:1, RUMA: Jedinstvo - Fruškogorac 1:1. Ekipa 27.oktobra iz Šatrinaca je bila slobodna.