Opštinska liga Ruma: Golman postao centarfor i rešio utakmicu

17.10.2019. 08:38 08:40

Graničar (G) - Borac (S) 1:2 (1:1)

GRABOVCI: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Mitrović (Dobrinci). Strelci: Gavrilović u 10. za Graničar, a Ristanović u 20. i Dragičević u 80. minutu za Borac. Žuti kartoni: Stević, Stanojević (Graničar), D. Janković (Borac).

GRANIČAR: Vukašinović 6, Petković 6, Bošnjačić 6, Stević 6, Pejčić 6, Stanojević 6, Slavujević 7, Mitrović 6 (Vlahović), Bukorac 6, Gavrilović 7, Lazić 6 (N. Petković).

BORAC: Dragičević 7, G. Petrović 7, S. Petrović 6, Ninković 7, Ž. Nešković 6, Arsenović -, Maletić 7, Ristanović 8 (M. Đaković 8), Basara 7, D. Janković 7, Miletić 7.

Goste je krasila velika borbenost. U prvom poluvreme za goste je branio Dragičević i to odlično, a u drugom na gol stao je odlični igrač M. Đaković, a Dragičević je prešao u napad i postigao pobedonosni pogodak. Kada se povredio Arsenović gosti su ostali sa deset igrača i opet su bili veoma borbeni. I na kraju su zasluženo slavili.

Jedinstvo (R) - Fruškogorac 4:3 (1:1)

RUMA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija Lasković (Kraljevci). Strelci: Rek u 3, Kolarević u 64. i Milić u 75. i 90. za Jedinstvo, Bakić u 33, Gojković u 50. i Bjeljac u 84. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Stojaković, Kolarević (Jedinstvo), Bajić, Stojković, Ristić (Fruškogorac).

JEDINSTVO: Kuhar 7, Maćešić 7, L. Jović 7, Stojaković 7, Marinković 8, Greč 7, Vrgotić 7, Zec 7,  Rek 7, Momčilović 7 (Kolarević 8), Milić 8 (Vidaković 7).

FRUŠKOGORAC: Grubić 7, Vasić 6 (Ristić 7), Bjeljac 7, Stojković 7, Pavlović 6, B. Graovac 6, Bajić 6, Kadar 7, Bakić 7, Mioković 6, Gojković 7.

Derbi kola opravdao je očekivanja. Domaćini slavili zasluženo. Ali, tek kada je u igru ušao Miloš Kolarević koji je preporodio igru Jedinstva. Igrači Fruškogorca igrali su odlično. Odlučivale su nijanse.

D. Vidaković

Jedinstvo (K) - Jedinstvo (P) 0:5 (0:5)

KRALJEVCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Žakula u 13, 24, 40. i 43. i Đurašević u 31. minutu. Žuti kartoni: Popović, Bogdanović (domaći), Žakula, D. Klajn (gosti).

JEDINSTVO (K): Knežević 6, Cvitičanin 6, Beljin 6 (Milojević), Simić 6 (Radvanj), Stanković 6, Tomić 6 (Isaković), Čvorkov 6, Popović 6, S. Lazarević 6 (Bogdanović), Spasojević 6.

JEDINSTVO (P): V. Sabo 8, Obrenović 7, Popović 7, G. Petrović 8, Škara 7, Žakula 9, Stojanović 7, Jovanović 7, I. Klajn 7, Đurašević 8 (Jošić), Gavrilović  8 (Kulić).

Domaćini su krenuli dobro, a posle prva dva gola gostiju potuno su se predali.

B. Kordolup

KRALJEVCI: Jedinstvo - Jedinstvo (P) 0:5, RUMA: Jedinstvo -Fruškogorac 4:3, GRABOVCI: Graničar - Borac (S) 1:2. Polet iz Nikinaca bio je slobodan.

1. Jedinstvo (P)      5      5      0      0      21:0  15

2. Jedinstvo (R)      4      3      0      1      16:10        9

3. Borac (S)            5      3      0      2      10:9  9

4. Jedinstvo (K)      5      3      0      2      12:15        9

5. Fruškogorac       5      2      0      3      13:18        6

6. Polet                   5      1      0      4      3:14  3

7. Graničar (G)        5      0      0      5      4:13  0

Opštinska liga Ruma: Borbeni Rumljani