04.05.2022. 11:03 11:04
Izvor: Dnevnik.rs

Derbi utakmica koja je odigrana u  Hetinu je opravdala sva očekivanja.

Terekveš - 2. oktobar 3:6 (1:2)

HETIN: Igralište Terekveša, gledalaca 150, sudija: Grozdanović (Žitište). Strelci: Nikola Ajdarić u 17. LJ. Trivunović u 65. (iz penala) i M. Trivunović u 80. za Terekveš, a Milan Nosonjin u 36.Simonović u 43. i 82. Ljevaja u 75. Čileg u 84. i Vioglavin u 92. minutu za 2.oktobar. Žuti kartoni: Sabo, LJ. Trivunović, D. Trivunović, Ristić (Terekveš ), a Kovačev, Ljevaja, Čileg (2.oktobar). Crveni karton: Ranko Šaranović u 89 minutu (Terekveš).

TEREKVEŠ: Zarin 6, Sabo 6 (Heđeši 6,5), Tomašev 6 (Rafa 7 ), Šaranović 7,5, Subu 7, S. Trivunović 7, LJ. Trivunović 7,5, D. Trivunović 7 (N. Obradović 7,5), Ajdarić 8, M. Trivunović 7,5, Ristić 6.

2.OKTOBAR: B. Radosavljev 8, Kovačev 7, G. Radosavljev 7,5, Simonović 9, Ljevaja 8, Lazić 7,5, Beriša 7,5, Milosavljev 7, Rasimi 7,5, Čileg 8,5 (Praporski 7,5), Nosonjin 8 (Vioglavin 8).

Gosti iz Kumana su odigrali zaista odličnu utakmicu. Domaći igrači Terekveša su samo u prvom poluvremenu parirali lideru i imali šansu da preko Nikole Ajdarića u 19. minutu da dupliraju vođstvo, ,ali ih je u tome sprečio odlični golman Borislav Radosavljev.

A u nastavku meča Kumančani su bili znatno bolji i  slvili sigurnu pobedu,  koja im širom otvara vrata za viši rang.

Omladinac  Napredak 4:2 (2:2)

RAVNI TOPOLOVAC: Igralište Hercegovina,  gledalaca 200, sudija: Gajin (Kikinda). srelci: Z. Kapur u 4.(izpenala), Miloš Kapur u 40.,53. i 72. za Omladinac ,a Švraka u 3. i Vukmirović u 36. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Maksimčev, Mandić, Rajkov, Kaldesić, Miloš Kapur, Viktor Salma (Omladinac), a Alar, Miladinov (Napredak).

OMLADINAC: Maksimčev 8, Glišin 7 (Vukmirović 7,5), Drobnjak 7 (Damjanović 7,5) ,Zoran Kapur 8, Mandić 7, Rajkov 7,5,Kostić 7, Igor Salma 7,5, Kaldesić 7, Ćirovski 7 (Viktor Salma 7), Miloš Kapur 9 (Borikić 7,5).

NAPREDAK: Erdeg 6,5,Zec 6,5, Alar 6, Švraka 7,5, Tintor 7, Stojanović 6, Čeleketić 6,5, Stanković 7,5, Kanalaš 6,5, Miladinov 7, Vukmirović 8.

Igrači Napretka iz Banatske Topole su poveli već u 3. minutu, ali samo minut kasnije  Zoran Kapur je s penala izjednačio. Iznenađenje je priredio Vuk Vukmirović ,kada u 36 minutu ponovo doveo goste u vođstvo. Ali tada je na scenu stupio Miloš Kapur koji je u 40 minutu lako prevario odbranu Napretka i pogodio mrežu.  A u nastavku Miloš Kapur se razigrao, postigao je još dva gola.

Jedinstvo - Proleter 4:0 ( 0:0)

NOVI BEČEJ: Gradski stadion, gledalaca :100. Sudija :Čolak  (Kikinda). Strelci: Veselinović u 55. Eremić u 76. Stanković u 78. i Farkaš u 85. minutu.

JEDINSTVO: Vlaškalin 8, Farkaš 9, Pecarski 7, Eremić 7,5, Matić 8, Dokman 7,5 (Ilić 7), Veselinović 8(Stojanov 7,5), Pecarski 7,5 (Latinović 7), Maksimović 7,5, Vrebalov 7,5 (Nikolić 7), Koledin 8,5 (Aleksandar Stanković 8).

PROLETER: Tanasić 6,5, Popadić 6, Fardi 6, Radinović 5,5, Kosnić 7, Vujović 7,5, Ružin 5,5, Srđan Stanković 6, Boris Stanković 6, Mršić 7, Žarko Stanković 6,5.

Bolja igra domaće ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja krunisana je sa četiri prelepa pogotka u mreži gostujućeg golmana Proletera Vladimira Tanasića .Vredi napomenuti da je fudbalska legenda  sedamdesetogodišnji Dragiša Kosnić  u dresu Proletera iz Međe proveo svih 90 minuta u igri.

Pripremio: P. Stanić

Rezultati:

Omladinac - Napredak 4:2, Terekveš - 2. oktobar 3:6, Jedinstvo (NB) - Proleter 4:0, Podgrmeč - Roham (nije odigrano), slobodan je bio 1. oktobar.