Novosadska liga: Koviljčani ponovo ubojiti

01.09.2021. 12:27 12:37

Šajkaš - ŽSK  6:0 (3:0)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca oko 50, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Veselinović u 12. 16. i 75. Kotuljač u 24. Stanković u 80. i Milanović u 89. minutu. Žuti kartoni: Gojkov, Zaov, Nikolaš (Šajkaš), Markov, Klisara (ŽSK).

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Pavkov, Gojkov, Alempić, Zaov, Kovačević (Milanović), Marcikić, Kotuljač (Stanković), Veselinović (Malešević), Nikolaš (Karas), Živakov.

ŽSK: Tatimirović, Malić, Markov (Radić), Đurčić, Džambas,  Ušćumlić, Kronić, Boroja, Popov (Ostojić), Klisara, Ninković (Lazendić).

Silovito su startovali fudbaleri Šajkaša pojačani sa nekoliko novjajlila. Igrali su sjajno protiv ŽSK. Blistao je stevan Veselinović koji je sa tri lepa pogotka ukrasio ovaj meč.

G. K.

Tatra - Omladinac 5:0 (4:0)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 150, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Đaković u 14. i 28. Mijić u 42. Grubović u 44. i Laković u 70. minutu. Žuti kartoni: Vulin, Stojanović, Željković (Omladinac).

TATRA: Popin, Tubić (Stojanovski), Đorđević, Živanović, Laković, Mijić (Radić), Kobiljski, Grubović, Đaković (Sekulić), Požarev (B. Radić), Vrhovac.

OMLADINAC: Vulin, Subotić (Gavrančić), Šovljanski, Pecelj (Dubačkić), Vujačić, An. Hernaus, Stamenković (Bjelobaba), Al. Hernaus (Bakić), Žeželj, Stojanović, Zeljković.

Kisačani su odigrali još jednu utakmicu. Lako su pobedili Omladinac iz Stepanovića. Blistao je Marko Đaković koji je postigao dva pogotka. Dileme nije bilo, već u prvom delu susreta domaći su četiri pogotka, a u nastavku još jedan.

P. K.

Fruškogorac - Bačka (Đ) 3:0 (0:1)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Grujić (Petrovaradin), strelci: Zečević u 65. 70. i 93. za Fruškogorac, a Rogić u 36. minutu za Bačku.  Žuti kartoni: Vasojević, Varničić, Bogdanov (Fruškogorac), Stanković (Bačka). Crveni karton: Stanković (Bačka).

FRUŠKOGORAC: Borojević, Sapundžić (Ušćumlić), Branković, Perović, Kukuruzović, Pekanović (Zečević), Jevtić, Vasojević (Petrović), Milojević, Varničić (Rondović), Bogdanov.

BAČKA: Radišić, Sivčević (Vujović), Ćirin, N.Ignjić ( Nem. Ignjić), Vujović, Trivunović, Stanković, Maksimović, Rogić, Petrović, Ž. Trivunović (Topčiov).

Đurđevčani koji su oslabljeni stigli u Kamenicu odlično su se držali sve do 65. minuta i vodili. Međutim, ulaskom Nenada Zečevića stvari na terenu su se promenile i u 56. minutu i posle samo nekoliko minuta igre postigao prvi pogodak, a kasnije je još dva puta zatresao mrežu Vladimira Radišića.

M. P.

Jugović - Petrovaradin 3:1 (0:1)

KAĆ: Igralište Siget, gledalaca 100, sudija: Kukudan (Novi Sad), strelci: Vuletić u 85. i 94. i Škrbić u 90. za Jugović, a Lukaja u 11. minutu za Petrovaradin. Žuti kartoni: Srdić, Popović, Babić, Đekić (Jugović), Muratović, Koska, Šavija (Petrovaradin).

JUGOVIĆ: Lalić, Srdić, Nikolić, Vuletić, Pilipović, Tomić (Đekić), Marković (Miletić), Babić, Nikolić (Terzić), Ris, Škrbić.

PETROVARADIN: Bajić, Ristivojević, Todorović (Knežić), Šimulija, Pavlov (Popović), Budečević, Pavkov, Šavija, Muratović, Mudrić, Koska, Lukaja, Radojković (Knežević).

Iskusni fudbaleri Petrovaradina dugo su vodili i činilo se da će odneti bodove iz Kaća. U nastavku su domaći uspeli da postignu tri gola i zabeleže vrednu pobedu.

F. R.

Borac (NS) - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Borca, gledalaca oko 150, sudija: Jevtić (Novi Sad), strelci: Ćulum u 37. i Ćelić u 77. minutu. Žuti kartoni: Knežević, Paprić (Borac), Marković, Bjelanović, Orešković (Crvena zvezda).

BORAC: Pelegrin, Đorđšijevski (Radić), Berić, Knežević, Paprić, Milanović (Vulić), Šepa (Karać), Đaković, Marić, Bajić (Perišić), Todorović (Srdanović).

CRVENA ZVEZDA: Tankosić, M. Marković, D. Marković, Bjelanović, Pankov, Nikolić, Ćulum (Pešević), Orešković (R. Rakić), M. Rakić (Mudričević).

U komšijskom derbije posle dobre igre fudbaleri Crvene zvzde uspeli su da uknjiže prvu pobedu. Igrali su borbeno i pobeda je pripala njima.

I. M.

FutogTSK 2:0 (1:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca oko 70, sudija: Ćulum (Šajkaš). Strelac: Karanović u 38 i 90. minutu. Žuti kartoni: Sakač i Stevanovski  (Futog), Bobot, Jušković i Apić (Temerin).

FUTOG: Samardžija, Beronja, Crepulja, Sakač (Vukanac), Meselđija, Čepić, Stevanovski, Sirar, Karanović, Latinović, Baračanin (Latinović).

TSK: Ivanović, Bobot, Stričević, Jušković, Džigurski (Šušak), Paška, Apić, Marojević, Mihajlović, Klaić (Nikolić), Đanković.

Fudbaleri Futoga iznenadili su Temerince  i osvojili vredne bodove. Oba pogotka postigao je Karanović posle lepih akcija.

A. M.

Fruškogorac - Bačka (Đ) 3:1, Jedinstvo - Dinamo 1:2, Futog - TSK 2:0, Fruškogorski partizan - Slavija 1:4, Borac - Crvena zvezda 0:2, Šajkaš - ŽSK 6:0, Jugović - Petrovaradin 3:1, Tatra - Omladinac 5:0.

1. Slavija  3      3      0      0      11:3  9

2. Šajkaš 3      2      1      0      10:0  7

3. Tatra    3      2      1      0      10:3  7

4. C. zvezda       3      2      0      1      6:4    6

5. Fruškogorac 3      2      0      1      5:3    6

6. Dinamo  3      2      0      1      4:4    6

7. Fr. partizan  3      2      0      1      5:6    6

8. Jugović  3      1      1      1      4:3    4