NOVOSADSKA LIGA Komšijski derbi Veterničanima

20.04.2018. 13:03 13:05

Iznenadila je mlada ekipa Veternika komšije iz Futoga koji se bore za najviši plasman  - Veternik – Sofeks  5:1 (2:0).

Trener Perišić dobro je izanalizirao protivnika  i napadačkom igrom  uspeo da zbuni protivnika koji sem postignutog počasnog gola nije imao svoj dan. Već u 5 minutu Subašića je u kaznenom prostoru oborio golman Glišić, a isti igrač je bio siguran egzekutor najstrože kazne. Dobili su vodećim golom domaći krila i do poluvremena mudrom igrom golom Adameka povećali prednost.

I u nastavku ista slika naterenu uz dva isključenja, Kitića zbog udaranja protivničkog igrača , a Gvozdena zbog druge javne opomene.Do kraja meča za ubedljivu pobedu  i veliko iznenađenje potrudili su se Malinović i Nastić uz počasni gol Ivkovića.

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100. Sudija: Dragoljević (Bački Jarak). Strelci: Subašić u 5. (iz penala) i 55. Adamek u 41. Malinović u 52. i Nastić u 75. za Veternik, a Ivković u 71 za Sofeks. Žuti kartoni: Gvozden (Veternik), Glišić (Sofeks),  Crveni kartoni: Gvozden u 60. (Veternik), Kitić u 48. (Sofeks).

VETERNIK: Gigorijević 7, Jovanović 7, Gašić 8, Kovačević 7 (Marković 7), Subašić 8, Todorović 8, Đurica 7, Adamek 7, Salihu 7(Nastić 7), Gvozden 7, Malinović 7 (Reljić 7).

SOFEKS: Glišić 6, Škrbić 6, Popadić 7, Kosić 6, Karanović 6, Obradović - (Crepulja 6), Lazić 7, Kitić 6, Ivković 7, Sofranin 6, Mrđan 6.

M. Po.

TSKFruškogorski partizan 3:1 (2:0)

Temerinci su iskoristili kiks Sofeksa i pobedom u dvoboju sa gostima iz Bukovca, preuzeli drugu poziciju. Domaći su blagovremeno otključali bravu rivala, brzo postigli dva gola i olakšali sebi posao oko osvajanja planiranih bodova. Bilo je to lepo fudbalsko popodne u Temerinu, jer su akteri, u meču korektnih tonova, zadovoljili kriterijume gledalaca. Četa trenera Tibora Kovača, golove je postigla iz školski izrađenih akcija. Zoran Zukić, bio je centralna figura, pobrinuo se da crveno-beli naprave dobru uvertiru za predstojeći derbi sa liderom Tatrom, dok je Zdravko Savić opravdao epitet najboljeg strelca.

Borbeni gosti su, uprkos porazu, ostavili solidan utisak. Preko Marka Milovanovića, uspeli su da smanje rezultat na 2:1, ali su domaći ekspresno reagovali i udarili pečat na trijumf.

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 200, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Savić u 10, Zukić u 32. i 60. za TSK, Milovanović u 58. minutu za Fruškogorski partizan, žuti kartoni: Babić, Klincov (Fruškogorski partizan).

TSK: Vojvodić 7, Pantoš 7, Jelić 7, Maričić – (Broćeta 7), Milosavljević 7, Stanković 7, Zečević 7 (Samardžić - , Stojanović - ), Višekruna 7, Savić 7, Pupovac 7, Zukić 8.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Milanov 6, Dević 6, Makivić 6, Klincov 6, Kantar 6, Babić 6, Vasiljev 6, Milovanović 7, Ilić 6 (Misini - ), Tomljanović 7, Čergić 7.

M. Menićanin

Mladost - Proleter 2:1 (1:0)

Borbeni gosti iz Banoštora pružili su snažan otpor desetkovanoj Mladosti. Da je Lukaja u 14. i 42. minutu bio prisebniji, a kapiten domaćih Ivanišević na čudan način odbranio njegove udarce ko zna šta bi bilo.

Domaći su poveli u 28. minutu iz slobodnog udarca. Dragoljević je sa oko 25 metara pogodio levi donji ugao. U 55. minutu uzvratio je Čović sa istog mesta iz slobodnog udarca smestio je loptu pod prečku. U 69. minutu Kaurin se snašao između Krstića i Sakana i gurnuo je loptu u mrežu. U nekoliko navrata odbrambeni igrači gostiju sa linije gola spašavali su sigurne pogotke.

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Marković (Veternik), strelci: Dragoljević u 28. i Kaurin u 69. za Mladost, Čović u 55. minutu za Proleter. Žuti kartoni: Krstić, Surdučki (Proleter).

MLADOST: Ivanišević 8, Paunić 7, Lazović 8, Žakula 7, Dragljević 8, Papić 7 (Đukić 7), Novaković 7 (Vitanović 7), Novaković 7, Kaurin 7, Janić 7, Vuković 7.

PROLETER: Sakan 8, Čović 8, Jeremić 7, Mrvičin 7, N. Krstić 7, Šijački 6 (Čatić 7), Mitrović 7, S. Krstić 7, Hadžić 7 (Surdučki 7), Lukaja 7.

D. Ivanić

ŠajkašTatra 0:0

U utakmici veoma važnoj za oba rivala, domaćinu za opstanak a gostu za viši rang u fer i korektnoj igri i odlinom suđenju prikazan je dopadljiv fudbal pa su nedostajali samo golovi.

Što se mreže nisu zatresle zasluge pripadaju čvrstim odbranama  na kraju za realnu podelu plena.

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 100. Sudija. Kljajić (Bački Jarak). Žuti kartoni: Nikolaš, Karas, Rulić (Šajkaš), Berić (Tatra).

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Pantelić, Rulić, Karas, Kotuljač, Dakić (Šeguljski), Pavkov,(Švedić), Nikolaš, Panić (Graorac).

TATRA: Kosturanov, Srnka(Stojaković), Dražić, Berić, Samardžija, Novaković, Vučić, Gadžić, Miličević, Ćirić, Kljajić.

S. R.

FutogOmladinac 3:6 (1:3)

Uhvatila je ekipa iz Stepanovićeva Futožane na „dremanju“ na početku meča i sa dva gola u prvih petnaestak minuta došla do prednosti. Ni gol Sirara nije doprineo da domaći shvate ozbiljnost situacije pa je najbolji akter Jovan Radović do poluvremena povećao prednost.

Radović je bio nerešiva enigma i u nastavku i drugi put se upisao u strelce. Pametnom igrom moci trenera Živkovića su kada je bilo potrebno postizali golove ne dozvolivši domaćinu da ugrozi pobedu, već samo da stignu do što časnijeg poraza uz strelce Čepića i Baračanina

FUTOG: FC „Petar Nikolić“, gledalaca 100. Sudija: Dimovski (Novi Sad). Strelci: Sirar u 18, Čepić u 55 i Baračanin u 90. za Futog, a Živojnov u 15, Grublješić u 16, Radović u 33, 47, i 92. i Pecelj u 65. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Baračanin, Sirar, Stevanovsdki, Čepić (Futog), Grublješić, Pecelj (Omladinac).

M. Po.

Novi Sad Petrovaradin 2:0 (1:0)

Ušli su rivali u meč otvorenog garda uz terensku inicijativu domaćina koja je za nepunih pola sata donela promenu rezultata. Centaršut sa desne strane ispratio je Nemanja Svrkota i udarcem glavom pogodio mrežu.

Nisu se gosti predavali imali su i oni nekoliko prilika koje je uspešno osujetila odbrana „žutih” na čelu sa golmanom Jovanovićem.

U nastavku je nakon duplog pasa sa raspoloženim Kalinom najbolji akter Drago Maksimović izašao sam ispred Rankova i preciznim udarcem potvrdio zasluženu pobedu.

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 100. Sudija : Pavićević (Novi Sad). Strelci: Svrkota u 27. i Maksimović u 53. minutu.  Žuti kartoni : Mirić, Svrkota (Novi Sad), Šarac (Petrovaradin).

NOVI SAD: Jovanović 8, Stakić 7 (Ćirić -), Krpović 7, Svrkota 8, Mirić 7, Bajić 7, Kalin 8 (Grlica -), Spiridonović 7, Stojanović 7, Stričević 7 (Stančić 7), Maksimović 8.

PETROVARADIN: Rankov 7, Knežić 7, Torbica 6, Mitrović 6 (Todorović 6), Alić 6, Momčilov 7, Ikonić 7, Amiljić 6, Stefanović 6 (Šarac 7), Kokanović 7, Gavrišić 6 (Bandić 6).

M. Po.

Jedinstvo (R)  Jedinstvo (G)  10:0 (5:0)

Ekipa iz Rumenke do vrha je napunila mrežu  imenjaka iz Gospođinaca koji su od 23 minuta igrali sa igračem manje jer je Žigić zbog guranja sudije morao na hlađenje.

Utrkivali su se momci trenera Vuletića koji će postići lepši gol pa je na kraju najlepši bio najboljeg aktera Davida Stamenkovića koji je skinuo paučinu iz levog roglja mada su uz rame bili i volej Filipovića i majstorija Bakića.

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100. Sudija:Tepić (Šajkaš).Strelci: Pinjo u 2. (autogol), Đanković u 5, Stamenković u 40, 70. 75. i 90. Novićević u 43. i 81. Filipović u 45. i Bakić u 58. minutu. Žuti kartoni: Tepić, Kovačević, Gadžić (Jedinstvo,G). Crveni karton : Žigić (Jjedinstvo, G)

JEDINSTVO (R): Bičkei -, Dangubić 8 (Pekez 7), Stanar 8, Stevanović 8, Filipović 8 (Bakić 8), Vidosavljević 8 (Klisarić 7), Đanković 8, Vučićević 8, Novićević 8, Zeljković 8, Stamenković 9.

JEDINSTVO (G): Vasiljević 6, Trninić 6, Zorić 5 (Krmpot 6), Gadžić 6, Kovačević 6, Maksić 6, Pinjo 6, Žigić 5, Malinović 6, Pajić 6, Tepić 6 (Ileš 6).

M. Po.

VinogradarŽSK  0:13 (0:4)

Ekipa iz Žablja došla je u Ledincima do najubedljivije pobede ovoga proleća. Domaćini su igrali slabo, ni jednom nisu opasnije pripretili golmanu gostiju.

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 50. Sudija: Stoiljković (Novi Sad). Strelci : Klisara u 5, Bogdanov u 10. 50. i 65.  Tošić u 20. 47. i 60. Zeljko u 31.  Ćirin u 70.  Brkić u 72.  Kaurin u 74. i 82. i Džambas u 78. minutu.

VINOGRADAR: Vojnov, Arsenijević, Spremić, Bukvić, Topalović, Blagojević, Ožvat, Elez, Stojanović, Alimpijević, Bugarski.

ŽSK: Gušić (Lukić), Kezija, Ćirin, Damjanović (Džambas), Tanasić, Osadkovski, Tošić, Zeljko, Bogdanov, Klisara( Brkić), Kaurin.

M. Po.

Novi Sad  - Petrovaradin 2:0, Veternik - Sofeks 5:1, TSK - Fruškogorski partizan 3:1, Šajkaš - Tatra 0:0, Vinogradar - ŽSK 0:13, OFK Sirig - Bačka 1:2, Mladost - Proleter 2:1, Jedinstvo (R) - Jedinstvo (G) 10:0, OFK Futog - Omladinac 3:6.