PRIJATELJSKI MEČ Novosađani savladali Kuvajćane

14.08.2018. 20:20 20:26
Izvor: Dnevnik/F. Bakić

Kombinovani tim Vojvodine odigrao je međunarodnu prijateljsku utakmicu sa četvrtoplasiranom ekipom iz kuvajtskog prvenstva, timom Kazme.

Posle bolje igre tokom čitavog susreta, Novosađani su zabeležili pobedu, a do nje su stigli već tokom prvih 45 minuta.

U 21. minutu Aleksandar Mesarović šutirao je zamalo preko prečke, a šest minuta kasnije izveo je solo akciju i savladao golmana Kankunia za vođstvo od 1:0. Već u 33. minutu, ponovo je Mesarović bio u akciji, na nedozvoljen način s leđa ga je povukao Obesdan i sudija Brdar opravdano je pokazao na belu tačku. Siguran realizator sa 11 metara bio je Nikola Gajić, koji se tako i na drugoj trening proveri upisao u listu strelaca.

U nastavku oba trenera izvršila su veći broj zamena igrača, a rezultat se više nije menjao. Najlepši trenutak dogodio se u 80. minutu, kada je kapiten Novosadske ekipe Milan Lazarević odlično šutirao levom nogom sa 18 metara, ali je rezervni golman Kazme Dosiri uspeo da prebaci loptu preko prečke.

Ova provera sigurno će dobro doći treneru Vojvodine Aleksandru Veselinoviću da proceni mogućnosti igrača koji čekaju svoju priliku. Utisak je da su se dobrom partijom istakli i treneru nametnuli pre svih Mesarović, a onda i Lazarević, Veselinović, Saničanin i Gajić.

A. Predojević

Vojvodina - Kazma (Kuvajt) 2:0 (2:0)

VETERNIK: FC “Vujadin Boškov”, gledalaca 50, sudija: Brdar (Novi Sad). Strelci: Mesarović u 27. i Gajić (iz jedanaesterca) u 33. minutu.

VOJVODINA: Simić, Lazarević, Veselinović, Saničanin, Devetak, Huhumis, Mirkov, Gojkov, Mesarović, Milojević, Gajić. Igrali su još: Starič, L. Zličić, Savić, Milijašević i Kortiši.

KAZMA: Kankuni, Al Azmi, Lima, Obesdan, Luheb, Farađi, Herbi, Denis, Paulo, Vardenle, Zafiri. Igrali su još: Dosiri, Al Badal, Ikrala, Ganem, Al Haldi, Brusli, Enezi, Obajdan.