NIGERIJAC DONEO BODOVE SPARTAKU: Javor u problemu

21.04.2024. 19:27 20:04
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi otvorili su plej-aut Super lige pobedom protiv Javor Matisa od 1:0 u Subotici.

Jedini gol postigao je Kolins Atule u 61. minutu. Iskoristio je mladi Nigerijac centaršut Juga Stanojeva i udarcem glavom upisao je prvi pogodak u šampionatu Srbije.

Prvo poluvreme prošlo je bez većih uzbuđenja. Odbrane obe ekipe obavljale su odlično posao, i osim nekoliko nepreciznih šuteva, ozbiljnijih pretnji nije bilo.

Posle petnaestominutnog odmora, Ivanjičani su u početku delovali konkretnije na protivničkoj polovini. Ostaje žal sastava Radovana Ćurčića za šansom iz kornera u 48. minutu, kad je Kristijan Tojčić udarcem glavom pogodio stativu.

Po primljenom golu, pokušavali su gosti da zatresu mrežu “golubova”, međutim, precizan šut u okvir gola nedostajao je do nadoknade vremena. Tada je izvanrednu utakmicu golman domaćih Aleksandar Vulić zaokružio izvrsnom intervencijom prvo na šut Lazara Micića, a potom i na povratnu loptu Marka Šarića.

Subotičani su se pobedom popeli na vrh tabele plej-auta, sa ukupno 37 bodova. Sa druge strane, Javor ostaje u zoni baraža sa 31 poenom.

Spartak ŽK – Javor Matis 1:0 (0:0)

SUBOTICA: Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Milan Mitić (Leskovac). Strelac: Atule u 61. minutu.

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV: Vulić – Vitorović (od 81. Kerkez), Bogićević, Ćalasan, Mijailović – Krsmanović (od 55. Atule), Đurasović, Mijić, Todoroski (od 71. Tošeski), Stanojev – Mudrinski (od 81. Ubiparip).

JAVOR MATIS: Raičević – Milošević, Tojčić, Pinto (od 73. Šarić), Skoko, Dolmagić (od 79. Ratković) – Dukure, Petrović (od 73. Mićić), Bosić, Gojković – Stjuart (od 79. Miletić).