MO liga Srem – Zapad: Lider siguran u derbiju

07.04.2022. 11:38 11:39

Kukujevčani su se pošteno borili, ali na kraju su ubedljicvo poraženi. Iskusni domaćini lako su stigli do pobede.

Hajduk (V) - Obilić 4:0 (3:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija Poznan (Ruma). Strelci: Veteha u 20. i 32, Petaković u 23. i Grujičić u 72. minutu. Žuti karton: Petrović (Hajduk).

HAJDUK: Mitrović 8, B. Kovačević 8 (Stojaković 8), Bakajlić 8 (Hrček 8), Petaković 8, Marjanović 8, Veteha 8, Jurošević 8, Petrović 8, Tomščić 8, Kljajić 8 (Grujičić 8), Perić 8.

OBILIĆ: Medaković 7, Šućak 7, Medić 7, Dević 7, Bolić 7, Dronić 7 (Bastašić 7), R. Mikić (Milanković 7), M. Zec 7, A. Zec 7, M. Petrović 7, A. Petrović 7.

Veteha je prvi gol postigao iz slobodnog udarca sa oko 22 metra, a drugi iz šuta s 16 metara.

S. Tomašević

BSK - Fruška gora 5:0 (1:0)

BEŠENOVO: Igralište BSK-a, gledalaca 100, sudija Cvijetić (Čalma).Strelci: Lazić u 44. i 54, Bosančić u 69, Ž. Ćirić u 73. i T. Plemić u 83. minutu. Žuti kartoni: D. Laketić, Galetić, Miletić, T. Plemić (BSK), Karanfilović, Ostojić (Fruška gora).

BSK: Koplić 7, T. Plemić 7, B. ćirić 7, Galetić 7, Miletić 7, D. Plemić 7 (Lazić 7), Bosančić 7, Cvijetić 7, Zeljković 7 (Novaković 7), Ž. Ćirić 7 (Milanković 7), D. Laketić 7.

FRUŠKA GORA: Mandić 5, Perić 5, Lazarević 5, Karanfilović 5, Samardžija 5 (Bežanović 6), Mihajlović 6, Ostojić 6, Roksa 6, Dokmanović 6, Đapić 6, Ljubinković 6 (Lazarević).

Gosti doputovali sa namerom da što manje prime golova. I to im je u neku ruku i uspelo, jer su se domaći strelci pošteno ispromašivali.

M. Ilić

Bikić - Zmaj 1:0 (1:0)

BIKIĆ DO: Igralište Bikića, gledalaca 150, sudija Borođi (Sremska Mitrovica).Strelac: M. Mijatović u 27. minutu. Žuti kartoni: Kozeljac, Sarić, Đurđević (Bikić).

BIKIĆ: Kozeljac 7, Sarić 8, Z. Smajić 7, N. Smajić 8, Bibić 7, Nedić 7, S. Mijatović 7 (Papuga), Blagojević 7 (Radmanovac 7), M. Mijatović 8 (Šumaruna 7), Dobrić 7 (Jovičilić 8), Đurđević 7 (Mirčetić 7).

ZMAJ: Marjanović 8, Sinđić 7, Zackalicki 7, Petrić 7, Radovanović 7, Mitrović 7, Trifković 8, Đukić 7, Savić 7, Popović 7 (Sretenović), Bugarski 7.

U prvom poluvremenu domaćin je bio mnogo bolji rival. Gostujuća mreža se zatresla samo jednom. Bio je to fantastični šut M. Mijatovića sa 20 metara. Lopta je završila u samim rašljama. U nastavku igre, vodila se prava borba po celom terenu.

B. Basrak

LSK - Bačinci 1:0 (0:0)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, gledalaca 150, sudija Radovac (Dobrinci). Strelac:  Lacković u 80. minutu. Žuti kartoni: Bosančić, Nedić, Drinić (LSK).

LSK: Ovšek 7, Nedić 7, Savić 7, Drinić 7, Lacković 7, Bosančić 7, Petković 7 (Zarić), Milanović 7, Sladojević 7, Šuman 7, Ribić 7.

BAČINCI: Barjaktarović 7, Bojanić 7, Tubić 7, Bjelić 7, Radivojšić 7, Radeka 7, Balaško 7 (Alen Softić), Teo Softić 7, Gačić 7, Kalinić 8, Milinković 7.

U prvom poluvremenu gosti su mogli voditiu čak za tri razlike. Srđan Gačić je promašio čiste zicere. I kada su svi očekivali na kraju da će rivali osvojiti po bod, u finišu utakmice snalažljivi Lacković je iz preciznog šuta doneo Laćarcima slavlje.

Z. Lazarov

Graničar (A) - Zeka Buljubaša 0:4 (0:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 150, sudija Jovanović (Ruma).Strelci: Krstić u 48, Belovuković u 65, Parmaković u 74. i Mijailović u 86. minutu. Žuti kartoni: Malić, Andriška, Šibalić, Nikolić  (Graničar).

GRANIČAR: Kukulj 5, Šipka 6, Malić 6, Vurdelja 6 (Simić), Andriška 6, Miličić 6, Radmanović 6, Nešković 6, Vujić 6 (Nikolić), Šibalić 6 (Opojevlić), Smiljanić 6 (Vidić).

ZEKA BULJUBAŠA: Savatić 7, Belovuković 7, Pavlović 7 (Parmaković 8), M. Begović 7 (Mijailović 8), U. Begović 7, Belić 7, Grgić 7 (Krstić 8), Č. Milovanović 7, Skorupan 7 (Kukić 8), Milan Bančević 7, Kopunović 7 (D. Milovanović 8).

Domaćini su se pošteno borili do poslednje sekunde. Ali, to nije bilo dovoljno ni za bod. Kada  je trener gostiju napravio izmene sve se okrenulo, gosti iz Ravnja postigli su četiri gola.

P. Simić

Srem (SR) - Erdevik 1:2 (0:1)

SREMSKA RAČA: Igralište Srema, gledalaca 100, sudija Miškulin (Ruma).Strelci: Inosavljević u 52. za Srem, a Cvetković u 37. i 63. minutu za Erdevik. Žuti kartoni: Nebojša Vićentić (Srem), Ganić, Jelčić, Považan (Erdevik).Crveni karton: Jelčić (Erdevik).

SREM: Tomašević 7, Nenadović 7, Inosavljević 7, LJ. Koprić 7, Marjanović 7, Jović 7, Adamović 7 (Nebojša Vićentić 7), Nikola Vićentić 7, Trivunić 7 (Stanković 7), Marko Zarić 7, Grubiša 7.

ERDEVIK: Mergl 7, Toman 7, Vukadinović 7, Ganić 7, Jelčić 6, Štrbac 7, Stanivuković 7, Pendo 7, Považan 7, Radić 7 (Marčok 7), Cvetković 8 (Maoduš 7).

Igrači Erdevika jesu zasluženo slavili, ali rival iz Sremske Rače pružio je snažan otpor boljem protivniku i u nekim trenucima utakmice bili su ravnopravni.

S. Golubović

Graničar (K) - Jedinstvo (R) 0:0

KUZMIN: Igralište Graničara, gledalaca 150, sudija Mitrović (Dobrinci). Žuti kartoni: Stević, Jovanović, Simić, Nedimović (Graničar).

GRANIČAR: Erceg, Stević, Vranjković, Dejan Pečenica, Stefanović, Darko Pečenica, Jovanović (Mitrović), Vukadinović, N. Simić, Ristić, Nedimović (Šojić).

JEDINSTVO: Cvetković, Milekšić (Babić), Cvetićanin, Samardžić, Jež, Jovanović, Lošić, Vojčanin (Adamović), Ilić, Krstić.

Gosti su bili nadigrani u prvom poluvremenu. Domaći napadači su imali nekoliko uspešnih napada. U nastavku, razvila se velika borba, i opet je domaćin bio bolji, ali bez realizacije.

B. Cvetičanin

Rezultati:

LAĆARAK: LSK - Bačinci 1:0, SREMSKA RAČA: Srem - Erdevik 1:2, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Obilić 4:0, BIKIĆ DO: Bikić - Zmaj 1:0, BEŠENOVO: BSK -Fruška gora 5:0, ADAŠEVCI: Graničar - Zeka Buljubaša 0:4, KUZMIN: Graničar -Jedinstvo (R) 0:0.