MO liga Srem: Radovan Kesić rešio derbi

21.03.2018. 13:16 13:18
Izvor: Ekipa Sloge iz Čalme

Dobra utakmica. Već na početku šok za domaće navijače.Radovan Kesić je matirao golmana Radoševića iz slobodnog udarca s 20 metara.

Donji Petrovci - Polet 0:1 (0:1)

DONJI PETROVCI: Stadion Donjih Petrovaca, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar).Strelac: R. Kesić u 2. minutu. Žuti kartoni: Šaša, Putica, Inajatović, Čvorkov (Donji Petrovci), Poljak, Ivaniš, Ćalić, Draganić, Todorović, R. Kesić (Polet).

DONJI PETROVCI: Radošević 7, Putica 7, Čalić 7, Jorgić 7, Šaša 6, Surdučki 7, Nedimović 7 (Momčilović 7), Inajatović 7 (Vuković), Kovačević 7 (Stojanović), Čvorkov 7, Ljubinković 7.

POLET: Ćalić 8, Popović 7, Poljak 7, Draganić 8, Delibos 8, Ružičić 7, Ivaniš 8, R. Kesić 9, Jović 8, Todorović 8 (Milić), Kalezić 8 (Hadžić).

U drugom poluvremenu moglo je doći do preokreta. Ljubinković i Kovačević nisu pogodili gostujuću mrežu izblizine.Ali, i gosti su mogli postići gol, u finišu meča, ali, golman Radošević je sprečio siguran gol  smelom intervencijom.

G. Zakić

Sloga (Č) - Mladost (B) 2:3 (0:1)

ČALMA: Igralište Sloge, gledalaca 70, sudija Banjanin (Morović).Strelci: Moconja u 53. i Majstorović u 85. (iz penala) za Slogu, Marković u 36, 55. (iz penala) i 80.za Mladost.

SLOGA: Zeljković, Plavšić, Antonić, M. Cvjetić, V. Kekić, Zec, S. Kekić, Bogosavljević  (N. Cjetić), Moconja, Majstorović, M. Kekić (Miljenović).

MLADOST: Delić, Putnik, Obradov, Jovanović, Vukin, Čikić, Stojiljković, Savić, Marković, Prljić (Vejić), Tufegdžić (Vidović).

Još jedna jedna majstorska igra Markovića. Lukavi strelac, je postigao sva tri gola, za goste.Na drugoj strani Čalmanci, su ponovo izgubili, ali su igrali dobro, samo nisu imali sreće u završnim akcijama.

G. Malešević

Zeka Buljubaša - Fruškogorac 1:0 (1:0)

RAVNJE: Igralište Zeke Buljubaše, gledalaca 50, sudija Selaković (Laćarak).Strelac: Martinović u 9. minutu. Žuti kartoni: Simić (Zeka Buljubaša), Vukojević (Fruškogorac).Crveni karton: Martinović (Zeka Buljubaša).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 9, Kopunović 9, Pavlović 9, Belić 9, Ćosić 9, Jovanović 7, Nikolić 9, U. Begović 9, Simić 9, Martinović 9, Stanković 9.

FRUŠKOGORAC: Teodorović 8, Mladenović 8, Đukić 8, Dragolub Grabić 8, Vukojević 8, M. Trnić 8,  N. Trnić 8, Dušan Grabić 8, Ž. Đorić 8 (Vuković), Radović 8 (Gajić), Ilić 8.

U Ravnju, bez iznenađenja.  Martinović je iskoristio idealan centaršut.Našao se sam na drugoj stativi i samo ćušnuo loptu u nezaštićeni deo mreže.

Ž. Relić

Hajduk (V) - Donji Srem 2:2 (0:1)

VIŠNJIĆEVO: Igralište  Hajduka, gledalaca 100, sudija Stojković (Dobrinci).Strelci: Stojiljković u 53. (autogol) i Radovanović u 90. za Hajduk, a M. Ilić u 7.i Ćopić u 70. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Ćopić, Nović, S.Ilić, Nenadović (Donji Srem).

HAJDUK: Mitrović, Đorđević (D. Dragić), Petrović (Arbić), Antunović (Đ. Hrček), V. Gavrilović, Bolić, Perić, Marjanović, Nježić, Vejnović, Radovanović.

DONJI SREM: Jelača, S. Ilić (Radovanović), Ljubojević, Stojiljković, Babić, M. Ilić, Čavić, Nović, Vesić (Najić), Ćopić (Nenadović), Radivojević.

Gosti iz Pećinaca, predstaili su se kao dobar i uigran tim. I pored toga, domaćini, su, mogli, slaviti.Vejnović je pogodio loptom prečku direktno iz kornera, a Arbić sa nekoliko metara. Ali, i gosti mogu da žale vodili su sve do 90. minuta. Onda su kiksnuli početnički u odbrani i Radovanović je izblizine poravnao rezultat.

R. Vejnović

Graničar (O) - Bikić Dol 0:0

OBREŽ: Stadion Graničara, gledalaca 100, sudija Inđić (Inđija).Žuti kartoni: Živanović, M. D. Nikolić, Devrnja (Graničar), Jovičilić, Solaković, Bratić (Bikić Dol).

GRANIČAR: Samardžić 6, Živić 6, Miličević 6, M. D. Nikolić 6, Živanović 6, Naumov 6 (Mijajlović), M. R. Mnikolić 6 (Petković), Petrović 6, Lisulov 7, Devrnja 6, Lazić 7.

BIKIĆ DOL: Bratić 6, Utvić 6, Solaković 6 (Kosanović), Basrak 6, Pavić 6, Bajrami 6, Kljajić 6, Jo vičilić 7 (Krtinić), Subić 6 (Kurbalija), T. Miletić 6, Dobrić 6.

Rivali, nisu iskoristili povoljne šanse.A, i nije ih bilo mnogo, pa, konačan, rezultat ove utakmice je i najpravedniji.

Z. Jurić

Graničar (K) - Sloboda 2:1 (1:1)

KUZMIN: Stadion Graničara, gledalaca 50, sudija S. Petrović (Sremska Mitrovica).Strelci: Pečenica u 18. (iz penala) i Drmanović u 78. za Graničar, a D. Ristanović u 30. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Barić, Konjević (Graničar), Žilić, D. Ristanović (Sloboda).

GRANIČAR: Vasiljević 7, Grbić 7, Konjević 8, Pečenica 8, A. Simić 7, Belić 6, Vladisavljević 7, Drmanović 8, M. Simić 7, Barić 8, Zečević 7 (Nedić).

SLOBODA: M. Gvoka 8, Alimanović  7, Solarević 8, Strniša 8, A. Tomić 8, Milutinović 8, D. Ristanović 8, Zmijanac 7, Stojnić 7, Erić 7 (Milanović), B. Ristanović 8.

U veoma dinamičnoj utakmici, Kuzminci, su, ostvarili  minimalnu, ali sigurnu pobedu.U prvom delu imali su i nekoliko pravih šansi, ali, u vođstvo su došli iz prestrogo dosuđenog penala. I, to je po svemu odlučio dalji tok igre, jer gosti iz Šašinaca, nisu pružili očekivanu partiju.

V. Vasilić-D. Zmijanac

Napredak (Ž) - Brestač 0:0

ŽARKOVAC: Igralište Napretka, gledalaca 120, sudija Radić (Irig).Žuti kartoni: Sekulić (Napredak), Bantić (Brestač).

NAPREDAK: Krnić -, Popović 7, G. Miljković 7, Sekulić 7 (S. Miljković), Jakšić 7, Savić 7, M. Božić 7 (Tica), Katić 6, Topić 6 (N. Božić), Stojić 6, Devrnja 6.

BRESTAČ: Bantić 8, Sandić 7, J. Jovičić 7, V. Kovačević 7, Petaković 7 (Marko Jovičić), Cvetković 7, Ljutić 7, Svilar 8 (Milorad Jovičić), Novaković 7, M. Kovačević 8, Vučković 7.

Čak 20 puta, domaći napadači, su bili u šansama.I uvek su loptom pogodili golmana Bantića. Ustvari, golman gostiju Bantić, nije ni morao da brani. On je stajao, i „čekao“ da ga domaći napadači pogode u grudi, noge, ruke. Lopta nije htela u mrežu gostiju.

N. Miljković

Mitros - Fruška gora 4:2 (2:1)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, gledalaca 70, sudija Mijanović (Adaševci).Strelci: Cerovac u 24, Aćimović u 35, Makitanović u 54.i Vukotić u 62.za Mitros, a Borović u 43. i 73. minutu za Frušku goru. Žuti kartoni: Vladisavljević, Simjanovski (Mitros), Samardžija, Janjić (Fruška gora).

MITROS: Mršić 7, Mataruga 7, Vladisavljević 7, Panić 8, Aćimović 8, Vukotić 7, Malinović 7, Cerovac 7 (Makitanović 7), Bilić 7 (Šuman 7), Simjanovski 8, Babić 7 (Karolić 7).

FRUŠKA GORA: Vasović 6, Knežević 6, Božić 6 (Matić 6), Samardžija 6 (Janjić 6), Trnić 6, Dejanović 6, Mušicki 6, Ristivojević 6, Anđelić 6, Tešić 7, Borović 7.

Poveli su mesari preko Cerovca.On je kao levi bek krenuo ka golu gostiju, onda, je iznenada šutirao loptu s 25 metara, koja je ko tane uletela u mrežu. Drugi gol za domaće postigao je Aćimović, iz preciznog šuta s 16 metara. U finišu poluvremena Borović je smanjo rezultat.

U nastavku Makitanović je pogodio mrežu sa 20 metara. I Vukotić je postigao izvrstan gol glavom posle centaršuta. A, gosti su ublažili svoj poraz preko Borovića.

R. Petković

RAVNJE: Zeka Buljubaša - Fruškogorac 1:0, VIŠNJIĆEVO: Hajduk -Donji Srem 2:2, SREMSKA MITROVICA: Mitros - Fruška gora 4:2, KUZMIN: Graničar - Sloboda 2:1, ČALMA: Sloga - Mladost (B) 2:3, ŽARKOVAC: Napredak - Brestač 0:0, DONJI PETROVCI: Donji Petrovci - Polet 0:1, OBREŽ: Graničar - Bikić Dol 0:0.