Minifudbal: Novosađani treći put uzastopno šampioni
Trećim uzastopnim trijumfom novosadske ekipe Laptop servis BZC iz Novog Sada u Subotici je završen finalni turnir Prvenstva Srbije u minifudbalu, na kojem je nastupilo 12 najboljih timova koji su prethodno pobedili na takmičenjima u Beogradu, Čačku, Subotici, Kragujevcu, Šapcu i Novom Sadu.
Novosađani su u finalu bili bolji od Hidro baze iz Beograda, koju su savladali posle boljeg izvođenja penala sa 7:6( utakmica završena rezultatom 1:1).
Pred prepunim gledalištem terena Prvomajska, u finalnom okršaju sastale su se, po svemu viđenom, dve najbolje ekipe, a sportska sreća, naravno i znanje, bili su na strani branioca trofeja. Treba reći da je Hidro baza okupila rezprezentativce u futsalu, koji nastupaju za novog šampiona Crvenu zvezdu, koja je sezonu završila bez poraza. Tom sastavu, za turnir u Subotici, pridodato je još nekoliko internacionalaca iz Tuzle(reprezentativci BiH) i jedan član državnog tima Hrvatske, ali ni to nije bilo dovoljno da se prekine dominacija Novosađana.
- Do sada su za učesnike finala mogli da nastupaju samo igrači koji su i tokom sezone bili u sastavu ekipa, bez futsal i profesionalnih fudbalera – rekao je Siniša Milanov, golman i član tima Laptop servis BZC. – Timovi nisu mogli da se pojačavaju i mi smo se tog pravila pridražavali, iako je, ipak, ekipama omogućeno da angažuju pojačanja. I pored toga, napravili smo sjajnu hemiju u našoj ekipi koja predstavlja grupu drugara iz detinjstva, koja je osvojila Lav ligu Vojvodine, što nam je i pomoglo da ponovo budemo najbolji. Između ostalih, za nas igraju Veselin Guberinić, Nebojša Desnica, Đorđe Celin, Čedomir Tomčić i Strahinja Ilić, dakle nismo u postavi imali momke iza kojih stoje veće fudbalske karijere. Presrećni smo zbog novog, velikog uspeha koji smo ostvarili, čime smo ponovo obezbedili pravo da branimo boje Srbije na Evropskom prvenstvu, koje bi trebalo da se održi u novembru u slovačkim Košicama. Kažem trebalo bi, jer su zbog koronavirusa sva prvenstva do daljeg na čekanju.
FINALNA UTAKMICA
Laptop servis BZC – Hidro gradnja 7:6 (1:1)
LAPTOP SERVIS BZC: Milanov, Ilić, Malidžan, Guberinić, Tomčić, Celin, Barać, Letić, N. Tomić, S. Tomić, Nedić, Čičić, Desnica.
HIDRO GRADNJA: Simović, Perić, Rnić, Popović, Crnoglavac, Jovičić, Lazarević, Kopanja, Pavlović, Petrov, Ivanković, Milinović, Štokić, Stanojević, Vulić.
Devotimu Biznis kup
Uz učešće šest ekipa, u Subotici je odigrano i finale Biznis kupa Srbije, u kojem je najbolja bila ekipa Devotim iz Novog Sada. U finalu su Novosađani savladali Al pak iz Subotice sa 3:1. Za pobednika su nastupali: Rapajić, Antić, Karanović, Ljubić, Ivković, Đukić, Gajić, Mijailović i Francuz.
Novosađani, ipak, više navijaju za opciju da EP bude odloženo za sledeću godinu, jer bi tada prednost dobilo Svetsko prvenstvo, za koje su prošle godine u Australiji obezbedili pravo nastupa.
- Iako su nam šanse za dobar plasman veće na prvenstvu Starog kontinta, kao fudbalske fanatike više bi nas obradovao nastup na planetarnoj smotri. Ona bi trebalo da se održi u Ukrajini ili u Meksiku, ali u ovom trenutku to još nije definisano. U svakom slučaju, branićemo boje naše zemlje na jednom od ta dva velika šampionata i tome se radujemo, tim pre što smo prošle godine u Australiji imali priliku da se uverimo koliko je minifudbal planetarno popularan. S druge strane, naš Savez nema potreban novac i snalazimo se kako znamo i umemo da stignemo do tih dalekih destinacija, a pomoć dobijamo od Grada Novog Sada i vlade AP Vojvodina, što nam omogućuje da nastupimo na velikim događajima – dodao je Milanov.
Novosadski tim je u četvrtfinalu u Subotici bio bolji od Kragujevca sa 6:3, dok je u polufinalu nadigrao i domaći tim Ful Fil Forma sa 4:1. Igrač Laptop servisa BZC Veselin Guberinić proglašen je za najboljeg pojdinca turnira, prvi strelac bio je igrač Hidro baze Jovan Lazarević, dok je za najboljeg golmana proglašen Bojan Petrović (El Maestro, Batajnica).
A. Predojević