MFL Kikinda–Žitište: Raspoloženi Novobečejci

12.10.2022. 17:51 17:52

Jedinstvo – Omladinac 6:0 (4:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca 100, sudija: Mijatović (Žitište), strelci: Radovanović u 9, Božić u 11. Nikolić u 24. Vinović u 33. Eremić (iz penala) u 56. i Ilić u 87. minutu. Žuti kartoni: Eremić, Radovanović (Jedinstvo), Mandić i LJ. Pudar (Omladinac).

JEDINSTVO: Vlaškalin, Eremić, Radovanović, Vinović, Božić (Ilić), Denis Salihović (Mišković), Nikolić (Stojanov), Dragiša Salihović, Vrebalov, Koledin (Veselić), Kovačev

OMLADINAC: Đuričić, Zekirović, Mandić (Knežević), Rajlić, Mihajlović (Novaković), Nemanja Pudar (Bonkić), Nadaždin (Ljubiša Pudar), Džemailovski, Novaković, Daljević, Ćirovski (Vlahović).

Fudbaleri novobečejskog Jedinstva, nisu imali teži zadatak u duelu sa orektnom ekipom Omladinca iz Ravnog Topolovca. Početnu dominaciju domaći su krunisali golom već u 9 minutu,a do poluvremena Novobečejci su još tri puta pogodili mrežu Đuričića..

Uljuljkani visokim vođstvom domaći su u drugom poluvremenu „spustili gas“ pa je bilo i manje prilika, ali su ipak viđena još dva gola.

S. D.

Napredak - 1. oktobar 2:1 (1:0)

BANATSKA TOPOLA: Igralište Napretka, gledalaca 100, sudija: M. Gajin (Kikinda). Strelci: Šandor Sekereš u 17. i 59. za Napredak, a Marko Virag u 65. minutu za 1. oktobar. Žuti kartoni: D. Hanđa, V. Jelača (Napredak), a N. Šebešćan, M. Matić, M. Nikolin (1. Oktobar).

NAPREDAK: D. Batančev 8, V. Vukmirović 7, D. Hanđa 7, V. Jelača 7, K. Alar 7, Š. Sekereš 9, S. Vasičin 7, D. Vujin 7, M. Stanković 7 (Edvin Kanalaš 7), S. Selaković 7, N. Rankov 7.

1. OKTOBAR: T. Kašlik 6, Marko. Matić 6, M. Bandu 6 (Dalibor Virag 6), Danijel Virag 6 (M. Kovač 6), I. Čileg 7, N. Šebešćan 5 (D. Marković 6), Milenko Matić 5 (Igor Cirok 7), M. Vujinović 6, M. Nikolin 6, R. Čapo 7, Marko Virag 8.

Fudbaleri Napretka iz Banatske Topole su bili mnogo bolje organizovaniji od gostujuće ekipe 1.oktobra iz Srpskog Itebeja i sasvim zasluženo pobedili.

Proleter - Podgrmeč 3:1 (0:1)

MEĐA: Igralište Proletera, gledalaca 100, sudija: B. Čolak (Kikinda). Strelci: Goran Živkov u 49. 70. i Miloš Stanović u 84. za Proleter, a Bojan Trivunović u 12. minutu za Podgrmeč. Žuti kartoni: Ž. Kojić, M. Stanović (Proleter), a I. Inić (Podgrmeč).

PROLETER: S. Stanković 8, N. Popadić 7, P. Grujičić 7, B. Radinović 7, Ž. Kojić 6 (O. Stanović 7), A. Živkov 7, S. Klimović 8, D. Njergeš 7, G. Živkov 9 (Z. Sarvaš 7), D. Mršić 8, M. Stanović 8.

PODGRMEČ: Z. Miljević 6, S. Manojlović 5 (A. Đurđević 5), D. Vukadin 5, G. Simonović 6, P. Spajić 5, D. Mirčić 5 (P. Rajlić 7), I. Inić 6 (D. Trivunović 6), I. Đurđević 5, B. Trivunović 8, N. Topolić 6, M. Babić 5.

Ekipa Proletera iz Međe upisala je prvu pobedu u prvenstvu. Poveli su gosti iz Žitišta u 12. minutu, kada je Bojan Trivunović zatresao mrežu golmana Proletera Srđana Stankovića, koji je silom prilika stajao između stativa.

U nastavku mnogo bolja igra domaćih igrača, Goran Živkov je dva puta zatresao mrežu.

Roham - Terekveš 0:1 (0:0)

NOVA CRNJA: Igralište Rohama, gledalaca 100, sudija: K. Kovač (Mokrin). Strelac: Nemanja Radanov u 91. minutu. Žuti kartoni: A. Hodi, A. Živković (Roham), a N. Obradović (Terekveš).

ROHAM: R. Šetet 7, A. Lajoš 7, S. Farkaš 7, A. Hodi 7 (R. Budai 7), A. Živković 6, M. Oljača 5, I. Ujvari 5 (K. Šamu 6), V. Kitanović 7, D. Oljača 6, Đ. Maksimović 7, B. Horvat 7.

TEREKVEŠ: Z. Tarana 8, N. Runić 6 (A. Kostić 7), M. Nikolić 7, R. Šaranović 8, N. Obradović 7 (A. Obradović 7), S. Trivunović 7, LJ. Trivunović 8, D. Trivunović 7, A. Kasalović 7, M. Trivunović 7, N. Radanov 9.

Bez prvog golmana Marka Vukobrata Crnjani su imali velikih problama. Mladi Roland Šetet je sve do finiša meča odlično branio. Na drugoj strani u ekipi Terekveša iz Hetina na golu je bio veteran Zdravko Tarana koji se ovoga puta branio odlično.

Pobednik je rešen u u nadoknadi u 91 minutu, kada se u srcu šesnaesterca Rohama našao napadač Terekveša Nemanja Radanov i sproveo loptu u mrežu.

Vojvodina - Borac (A) 4:4 (3:1)

BAŠAID: Igralište Vojvodine, gledalaca 100, sudija: N. Radaković (Banatsko Karađorđevo). Strelci: G. Grujić u 7. A. Saravolac u 29, J. Beložanski u 35. i 74.za Vojvodinu, a Dragan Popov u 4. 55. i S. Zečević u 56. i Dušan Popov (autogol) u 85. minutu za Borac. Žuti kartoni: B. Golić i trener Tibor Ruža (Vojvodina), a R. Aćamović, N. Cobor, M. Samolov, S. Barbul (Borac).

VOJVODINA: D. Martihov 8, B. Vincan 7, A. Saravolac 8, D. Popov 5, M. Stojkov 6 (D. Glušac 7), R. Balog 8, N. Panić 7, M. Marić 7, J. Beložanski 9, G. Grujić 8, B. Golić 8.

BORAC: A. Puhar 8, Aćamović 7, N. Cobor 7, M. Samolov 7, S. Zečević 8, M. Ivančević 7, D. Gajinov 7, Dragan Popov 8 (S. Rakić 7), B. Toškov 8, S. Barbul 7, P. Štikovac 7 (L. Vladetić 8).

Kiša golova viđena je u Bašaidu,domaći igrači Vojvodine su u prvome poluvremenu stekli veliku vođstvo od 3:1, a u nastavku gosti su uspeli da izjednače rezultat.