Međuopštinska sremska liga – Zapad: Bikićanima bod s devetoricom

28.10.2020. 09:57 09:59

Sremac (B) - Bikić 1:1 (1:1)

BERKASOVO: Igralište Sremca, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Papuga u 17. za Sremac, a Dobrić u 45. minutu za Bikić. Žuti karton: Z. Smajić (Sremac). Crveni kartoni: G. Momčilović, D. Momčilović (Bikić).

SREMAC: Kolarević 7, Šumarina 7, Vranov 7, Čavić 7, Subić 7, N. Smajić 8, Z. Smajić 7, M. Mijatović 7, S. Mijatović 7, Bibić 7 (Levaja), Papuga 7 (Đorđević).

BIKIĆ: Stojadinović 7, Kljajić 8, Vasić 7, G. Momčilović 7, Dević 8 (Basrak), Baštić 7 (Milutinović), D. Momčilović 7, JovičIlić 7, Bosanac 7, Bajrami 7, Dobrić 7.

U komšijskom okršaju, sve se završilo miroljubivo - svakom po bod. Gosti su svoj bod isčupali sa devet igrača, jer su pocrveneli G. Momčilović i D. Momčilović.

B. Basrak

Trgovački - Graničar (A) 1:3 (0:1)

SREMSKA MITROVICA: Igralište  Srema, sudija Cvjetić (Čalma). Strelci: S. Nikolić u 89. (iz  penala) za Trgovački, a V. Mijanović u 13, A. Nešković u 51. i Vujić u 86. minutu za Graničar. Žuti kartoni: Stojaković (Trgovački), Vasiljević, Skakavac, Andriška (Graničar).

TRGOVAČKI: Manojlović, Vučenović, Alić, N. Nikolić (Stanić), Erak (Stojaković), Jakovljević, Aćimović, Mataruga (Mijatović), A. Đokić (Krnetić), S. Nikolić, Drča (Tot).

GRANIČAR: Gledić, Trlajić, Vasiljević, Skakavac, Vujić, Andriška (Malešević), Starčević, V. Mijanović (Miličić), Šibalić (Kukolj), A. Nešković, Šipka (N. Nešković).

Rivali su odigrali odličnu utakmicu. Adaševčani su iznenadili sa čvrstom odbranom i brzim kontrama. Tako su i postigli poslednja dva gola. Trgovci su napadali kako bi preokrenuli rezultat, a gosti su iz dve kontre došli do 3:0. S. Nikolić je samo sa penala ublažio poraz. S. Vojnović

Fruška gora - Sloboda 3:0 (1:0)

RUMA: Igralište  Fruške gore, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Tešić u 31, Birinji u 88. i Cvijanović u 90. minutu. Žuti kartoni: Đurđević, Bežanović (Fruška gora), Zmijanac, Tomić (Sloboda).

FRUŠKA GORA: Mandić, Obrenović (Đapić), Đurđević, Tešić, Cvjetićanin, Birinji, Milovanović, Kolarević, Cvijanović, Bežanović, Vidaković (Kopunović).

SLOBODA: Ivanović (Milanović), Stanojević, Antonić, Milutinović, Vukmanović (Žegarac), Zmijanac (Mijatović), B. Ristanović, Poznan, Nedeljković, A. Tomić, Jovičić.

Utakmica u kojoj su i Šašinčani imali nekoliko lepih šansi, posebno u prvom poluvremenu, posle vođstva obućara, ali ih nisu iskoristili. Tešić je postigao pogodak posle centaršuta.

U samom takmice, domaći su još dva puta pogodili mrežu gostiju. Cvijanović je snažno šutirao  iz slobodnog udarca, golman gostiju je odbio loptu, Birinji je pokupio odbitak i sproveo loptu u mrežu. U drugom pokušaju, Cvijanović je iz slobodnog udarca postigao sjajan gol.         D. Čučin

Fruškogorac - Erdevik 5:0 (3:0)

MANĐELOS: Igralište Fruškogorca, sudija Bilić (Morović). Strelci: Ž. Đorić u 5. i 11, Mačkić u 42. i Lužajić u 60. i 75. minutu.

FRUŠKOGORAC: Milić 7,  N. Gajić 7, N. Trnić 7, M. Trnić 7, Lužajić 8, I. Đorić 7 (Vukojević), Jošić 7,  Ž. Đorić 8 (Dragoljub Grabić), Mačkić 7 (R. Krstić), Žižić 7 (Lukić), Đukić 7 (Nedić).

ERDEVIK: Panić 6, Cvetković 6, Vukadinović 6, Jelčić 6, Trgić 6, Zablaćanski 6, Štrbac 6 (Pap), Stambolija 6 (Rajić), Marčok 6, Radić 6, Šolaja 6.

Manđelošani su zasluženo slavili, a bilo je još šansi za domaćine. Erdevičani u toku cele utakmice su samo dva puta šutirali prema golmanu domaćih Miliću.

V. Cvjetić

Graničar (K) - Sloga (Č) 3:0 (1:0)

KUZMIN: Igralište Graničara, sudija Petrović (Šid).Strelci: Miražić u 23, Darko Pečenica u 47. i Belić u 55. minutu. .Žuti karton: Timotijević (Sloga).

GRANIČAR: Jović (Hristov), Zečević, Vladisavljević, Petrić, Simić, Mitrović (Makitanović), Dejan Pečenica (Nedimović), Stefanović, Darko Pečenica (Belić), Vukadinović (Karolić), Miražić.

SLOGA: Zeljković, Slavko Kekić, Cvjetić, Timotijević, Malić, Arambašić, Maričić, Draganović, Zec, Slobodan Kekić (Blagojević), Savić (Petković).

Igrači Graničara iz Kuzmina nisu iskoristili bezbroj prilika. Ali, ipak su uspeli da postignu tri lepa gola.Miražić je sam sebi napravio šansu, ušao u kazneni prostor gostiju i preciznim šutem savladao golmana Zeljkovića. Darko Pečenica, posle tri - četri kratka pasa sa svojim saigračima, završio je akciju golom iz blizine, a posle akcije Mitrovića i povratne lopte, Belić je natrčao i lako je zakucao u protivničku mrežu.

B. Cvetičanin

Zeka Buljubaša - Jedinstvo (R) 3:1 (1:0)

RAVNJE: Igralište  Zeke Buljubaše, sudija Bošković (Salaš Noćajski). Strelci: Đonlić u 15, Belovuković u 59. i Dragić u 93. za Zeku Buljubašu, a Radojčić u 76.minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Belić, Begović, Đonlić (Zeka Buljubaša), Mirić, Radojčić, Ilić (Jedinstvo).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić, D. Martinović, N. Pavlović, Belić, Kukić, Begović, Belovuković (Dragić), Đonlić, Krstić, M. Martinović, Turudić (Vlajnić).

JEDINSTVO: Kuhar, Mađešić (Rek), Eror, Mirić, D. Vuković, Paunković, Madžarac, Mudrić, Greč (Milić), Radojčić, Ilić (Nedić).

Prava prvenstvena utakmica. Po igri i šansama domaćin je zaslužio i ubedljiviju pobedu. Gosti neborbeni, igrali su nepovezano i nisu ličili na tim koji želi da se bori za sam vrh tabele.

M. Stanković

Sremac (J) - Obilić 2:4 (2:2)

JARAK: Igralište Sremca, sudija Filipović (Sremska Mitrovica). Strelci: Petrović u 5. i Cukić u 34. (iz penala) za Sremac, a A. Zec u 10. i 48, R. Mikić u 16. i D. Janković u 65. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Milenko Gvoka, Mihajlo Gvoka, Cukić, Jovanović (Sremac), R. Mikić (Obilić).

SREMAC: Mihajlo Gvoka 6, Jovanović 5 (Krčić 6), Gvozdenović 6, Milenko Gvoka 6, Urošević 6, Grujić 6, Simovljević 6, Cukić 8, Petrović 7 (Branislav Daničić), Vasiljević 6 (Ristić), Blagojević 6.

OBILIĆ: Stanković 7, Šućak 7, Ilibašić 7, Medić 7, Považan 7, Drobnjak 7, Bolić 7, Bertić 7 (Subić), D. Janković 8 (Milosavljević), A. Zec 8 (R. Mikić 7), M. Zec 7 (R. Janković).

Nisu gosti iz Kukujevaca nastupili u standardnom sastavu, izostala su čak petorica najboljih igrača, ali  i to je bilo dovoljno zalj ubedljivu pobedu.

B. Gvoka

Zmaj - Jednota 6:1 (1:0)

NOĆAJ: Igralište Zmaja, sudija Borođi (Sremska Mitrovica). Strelci: M. Parmaković 20, Zackalicki u 47, Vitas u 50. i 60. i Ilić u 68. i 84. za Zmaj, a Miletić u 75. minutu za Jednotu. Žuti karton: Danilović (Jednota).

ZMAJ: Kljajić-, Jesretić 7 (A. Sretenović 7), Tojić 7 (R. Parmaković), V. Simunović 7, Jovanović 8, Božjaković 7, M. Parmaković 8, Zackalicki 7, Vitas 8, Đuričić 7 (N. Savić 7), Ilić 7.

JEDNOTA: Majher 6, R. Kotarlić 6, Danilović 6, Miletić 7, Grujić 6, Jovanović 6, Nikola Jakšić 6, Nebojša Jakšić 6, Miljenović 6, Sšepanović 6, Drljača 6.

Domaćini su igrali dobar fudbal,  nejaki gosti to nisu mogli ispratiti. Ipak, u prvom poluvremenu nekao su uspeli da sačuvaju svoju mrežu.U nastavku to nije bilo moguće. Domaćin je krenuo angažovanije, a i strelci su se raspucali.

B. Bogdanović

MANĐELOS: Fruškogorac - Erdevik 5:0, BERKASOVO: Sremac - Bikić 1:1, JARAK: Sremac - Obilić 2:4, KUZMIN: Graničar - Sloga (Č) 3:0, RUMA: Fruška gora - Sloboda 3:0, NOĆAJ: Zmaj - Jednota 6:1, RAVNJE: Zeka Buljubaša - Jedinstvo (R) 3:1, SREMSKA MITROVICA: Trgovački - Graničar 1:3.

1. Fruškogorac 11     8      2      1      29:6  26

2. Obilić  11     7      3      1      28:14        24

3. Bikić    11     6      5      0      23:4  23

4. Jedinstvo (R) 11     7      1      3      19:10        22

5. Fruška gora  11     6      3      2      26:9  21

6. Sremac (B)     11     6      3      2      24:9  21

7. Graničar (K)  11     6      3      2      19:10        21

8. Graničar (A)  11     5      2      4      18:17        17