Međuopštinska liga Srem – Zapad: Rumljani lako do bodova

12.05.2021. 09:51 09:53

Jedinstvo (R) - Zeka Buljubaša 2:0 (1:0)

RUMA: Igralište Jedinstva, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Lošić u 26. i Mađešić u 87. minutu. Žuti kartoni: Lošić (Jedinstvo), D. Martinović (Zeka Buljubaša).

JEDINSTVO: Kuhar 7, Mirić 7 (Mađešić), Jović 7, Marinković 7, Paunković 7, Jež 7, Vuković 7, Lošić 7, Madžarac 7 (Rek), Sremčević 7 (Ristić), Momčilović 7.

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 7, D. Martinović 7, N. Pavlović 7 (Kukić), Belić 7, Krstić 7, M. Begović 7, Milan Bančević 7 (Stanković), Samardžić 7, Đokić 7 (Danojlić), Turudić 7, Kopunović 7 (Miroslav Bančević).

Rivali su odigrali borbenu utakmicu. Poveli su domaćini posle greške štopera Belića, koga je lopta preletela, utrčao je Lošić i lako plasirao loptu u mrežu.

U samom finišu utakmice Mađešić je potvrdio pobedu Rumljana. Posle centaršuta ostao je sam na drugoj stativi i na kraju se ušetao u gostujuću mrežu.

Z. Jović

Jednota - Zmaj 0:4 (0:3)

ŠID: Igralište Jednote, sudija Filipović (Sremska Mitrovica). Strelci: Sretenović u 33. i Jelikić u 36. i 42. i Zackalicki u 80. minutu.Žuti kartoni: Jovanović (Jednota), (Zmaj).

JEDNOTA: Dobrojević, Tomić, Miljenović, Maletić, Dupalj (Farkaš), Seke, Pekić (Dmitrović), Tutić, Hrček, Blagojević, Jovanović.

ZMAJ: Kljajić, Đurčić, Savić, V. Simeunović, Jovanović, Jesretić, Sretenović, Zackalicki, Vitas, Trifković, Jelikić.

Fizički mnogo spremnija ekipa gostiju lako je dolazila do gola domaćina.Postigli su gosti četiri pogotka, uz to su imali bar još toliko propuštenih prilika. Domaćini samo borbeni, a imali su i nekoliko polušansi.

E. Hrček

Erdevik - Fruškogorac 0:1 (0:0)

ERDEVIK: Igralište Sloge, sudija Jovanović (Ruma).Strelac: I. Đorić u 70. minutu. Žuti kartoni: Babić (Erdevik), N. Trnić, Žižić, I. Đorić (Fruškogorac).

ERDEVIK: Mergl, Babić, Vukadinović, Zablaćanski, Jelčić, Jovanović, Štrbac (Marinović), Pap, Považan, Todorović (Trgić), Širadović (Šolaja).

FRUŠKOGORAC: Uglješić, Žižić (Vukojević), N. Trnić, M. Trnić, Ivanović, I. Đorić (Gajić), Đukić, Ž. Đorić, Panić, R. Krstić (Đuričić), Simić (Lužajić).

Igrači Erdevika, nisu iskoristili, svoje šanse u prvom poluvremenu. U 70. minutu Ilija Đorić je kaznio domaće promašaje. Nabačenu loptu, iz kornera, zahvatio je glavom i sproveo u mrežu.

M. Stanivuković

Sloga (Č) - Graničar (K) 0:0

ČALMA: Igralište Sloge, sudija Zečević (Šid).

SLOGA: Zeljković, Stanivuković, Mrđan, Slavko Kekić, Draganović, Arambašić, Bogosavljević, Zec (Vukmir), Slobodan Kekić, Cvijetić (Blagojević), Milić.

GRANIČAR: Hristov, Vladisavljević, Petrić, Vranjković, Miražić (Nedimovioć), Dejan Pečenica, Darko Pečenica (Karolić), Šojić, Vukadinović, N. Simić, Belić.

Iznenađenje u Čalmi. Favorizovani gosti iz Kuzmina, osvojili samo bod, umesto, što se očevalo, da će napuniti domaću mrežu do vrha.

Sl. Kekić

Graničar (A) - Trgovački 4:0 (2:0)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, sudija Cvijetić (Čalma). Strelci: Šibalić u 2. i 30, Vujić u 56. i Bojanić u 80. minutu. Žuti karton: Lukić (Trgovački).

GRANIČAR: Stojanović, D. Vasiljević (Vurdelja), A. Vasiljević, Ličanin, Grbatinić, Starčević, Bojanić,  Radmanović, Vujić (Kukulj), Šibalić (Opojevlić), Miličić (Malešević).

TRGOVAČKI: Manojlović, S. Đokić, Vučenović, N. Nikolić, Stanić, Aćimović, V. Ćetković, Buzaš (Lukić), S. Nikolić (Stojaković), Pavlović (Tot), Drča (Trivan).

Minutom ćutanja, počela je ova utakmica.Iznenada je, umro Mihajlo Skakavac, u 18 godini,  mlađani igrač Graničara.

Slaba odbrana gostiju dozvolila je domaćim strelcima da se razmahnu, ali su postigli samo četiri gola.

B. Ilić

Sloboda - Fruška gora 1:4 (1:2)

ŠAŠINCI: Igralište Slobode, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Nedeljković u 21. za Slobodu, a Roksa u 7. i 62, Cvjetičanin u 45. i Perić u  90. minutu za Frušku goru. Žuti kartoni: Milanović, Žegarac, Nedeljković (Sloboda), Perić, Milovanović (Fruška gora). Crveni karton: Mijatović (Sloboda).

SLOBODA: Ovšek, Milanović, Šulaja, Nedeljković, Čanadžija, Mijatović, Morak, Žegarac, Petrović, B. Ristanović, Stanojević.

FRUŠKA GORA: Mandić, Obrenović, Karanfilović, Cvjetičanin, Jokić, Dejanović, Perić, Milovanović, Vidaković, Roksa, D. Bežanović.

Igrao se dinamičan i zanimljiv fudbal. Prvo su gosti poveli, pa su domaćini propustili četiri-pet dobrih prilika da preokrenu rezultat u svoju korist. Uspeli su samo da poravnaju rezultat.Sve posle toga bilo je u znaku gostiju.

D. Zmijanac

Obilić - Sremac (J) 4:1 (4:1)

KUKUJEVCI: Igralište Obilića, sudija Zečević (Šid). Strelci: Drobnjak u 4, Bertić u 13. i J. Mikić u 42. i 45. za obilić, Vasiljević u 24. minutu za Sremac.

OBILIĆ: Medaković, Šućak (Ilibašić), Medić, R. Mikić, Drobnjak, Bolić, J. Mikić, Bertić, Dević, Stanković, M. Zec (Bastašić).

SREMAC: Mihajlo Gvoka, N. Daničić, Gvozdenović (Krčić), Tešić, Urošević, Ristić, Vasiljević, Cukić, Petrović, Mijatović (B. Daničić), Blagojević.

Kukuljevčani su za samo jedno poluvreme slomili otpor gostiju. U nastavku, imali su igrači Obilića još nekoliko povoljnih šansi, ali strelci su bili brzopleti.

S. Marić

Bikić - Sremac (B) 1:0 (0:0)

BIKIĆ DO: Igralište Bikića, sudija Selaković (Laćarak). Strelac: Šumaruna u 88. minutu. Žuti kartoni: Z. Smajić, M. Mijatović (Sremac).

BIKIĆ: Kozeljac 7, Đurđević 7, A. Gojković 6, G. Momčilović 8, Sarić 8, D. Momčilović 8, Šumaruna 8, Jovičilić 7 (D. Gojković), Nedić 8 (Milutinović 7), Miletić 8, Dobrić 7.

SREMAC: Vranov 8, Ristić 7, Čavić 7, Ostojić 7, Levaja 7, N. Smajić 8, Z. Smajić 8, M. Mijatović 7, Ćalić 7, Papuga 7, Bosanac 7.

Golman gostiju Zoran Vranov je branio sjano, zaustavio je niz teških udarca, ali ipak, u 88. minutu bio je matiran. Šumaruna je tukao s ivice 16 metara i pogodio suprotni ugao gola gostiju.

B. Basrak

ERDEVIK: Erdevik - Fruškogorac 0:1, BIKIĆ DO: Bikić - Sremac (B) 1:0, KUKUJEVCI: Obilić - Sremac (J) 4:1, ČALMA: Sloga - Graničar (K), ŠAŠINCI: Sloboda - Fruška gora 1:4, ŠID: Jednota - Zmaj 0:4, RUMA: Jedinstvo - Zeka Buljubaša 2:0, ADAŠEVCI: Graničar - Trgovački 4:0.

 1. Fruškogor.  26     19     4      3      57:16        61

 2. Jedin. (R)     26     16     6      4      55:23        54

 3. Obilić (-4)  26     15     7      3      61:29        51

 4. Bikić  26     14     9      3      41:13        51

 5. Granič. (K)   26     14     8      4      50:25        50

 6. Fruška g.    26     13     5      8      57:29        44

 7. Sremac (B)   26     13     4      9      48:34        43

 8. Graničar (A) 26     12     4      10     42:34        40