Međuopštinska liga Srem: U režiji Zorana Jugovića

11.04.2018. 10:41 10:45
Izvor: Ekipa Fruškogorca, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Mladost (B) - Hajduk (V) 1:0 (0:0)

BUĐANOVCI: Stadion Mladosti, gledalaca 100, sudija S. Petrović (Sremska Mitrovica). Strelac: Tufegyić u 92. minutu.  Žuti kartoni: Obradov, Krivošić (Mladost), Arbić, Nježić, Gvero (Hajduk).

MLADOST: Delić 7, Putnik 7, Obradov 7, Jovanović 7, Vukin 7 (Krivošić 7), Čikić 7, Vidović 7, Arsenijević 7 (Lilić 7), Marković 7, Savić 7 (Z. Jugović 7), Tufegdžić 7.

HAJDUK: Mitrović 6, Arbić 6 (Đorđević 6), Petrović 6, Antunović 6, Stanković 6, Nježić 6,  Jurošević 7, Gvero 6, Perić 6, Marjanović 6, Radovanović 6.

U veoma dinamičnoj utakmici domaćini su ostvarili pobedu. Ustvari, gosti iz Višnjićeva pali su tek u finišu utakmice. Odličan prodor Zorana Jugovića odlučio je meč. Jugović je izvrsno zavrnuo loptu pred gol gostiju, a Tufegyić je skoro neometan, prihvatio loptu na pet metara i samo je ćušnuo u nezaštićeni deo mreže.

S. Jovanović

Fruškogorac - Donji Petrovci 0:0

MANĐELOS: Stadion Fruškogorca, gledalaca 100, sudija Tošić (Stara Pazova). Žuti kartoni: I. Đorić, N. Trnić (Fruškogorac).

FRUŠKOGORAC: Teodorović 7, Dragolub Grabić 7 (Đukić 7), M. Trnić 7, Vukojević 7, Kočić 7, I. Đorić 7, N. Trnić 7 (Krstić 7),  Ž. Đorić 7 (A. Mladenović 7), Radovanović 7, Gajić 7, Todić 7.

DONJI PETROVCI: Radošević 7, Putica 7, Čalić 7, Jorgić 7, Diklić 7, Stojanović 7, Šaša 7, Momčilović 7, Buzaš 7, Nedimović 7, Kovačević 7 (Surdučki 7).

U Manđelosu bez golova je odigrana prava prvenstvena utakmica. A bilo je i tri izuzetne prilike -dve za domaće. Gajić je pokušao iz povoljne prilike da lobuje odličnog golmana gostiju Radoševića, ali ovaj se nije dao iznenaditi. Imao je i Ž. Đorić šansu, ali je malo brzopleto pokušao da završi akciju. Na drugoj strani posle uspelog solo prodora Putice, koji je nesebično vratio loptu Buzašu, napadač gostiju pogodio je stativu.

V. Cvjetić

Polet - Graničar (K) 4:1 (1:1)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija Katić (Ruma). Strelci: Draganić u 14, Jović u 46. i Hadžić u 65. i 76. za Polet, a Konjević u 45. minjutu za Graničar. Žuti karton: Ružičić (Polet).

POLET: Đalić 6, Popović 7, Poljak 7, Draganić 8, Delibos 6, Ružičić 8 (Hayić 8), Bakić 7 (Milić 7), Ivaniš 7 (Pejović 6), R. Kesić 6, Jović 8, Kalezić  8.

GRANIČAR: Svilokos 6, Rakić 6, Vasilić 6, Konjević 7, Barić 6 (Savić 6), Pečenica 6, A. Simić 6, Belić 6, Grbić 6, Vladisavljević 6, Zečević 6.

Domaćini zaslužili čak i ubedljiviju pobedu, ali tek u nastavku kada su igrali onako kako se od njih očekuje. Inače gosti su poravnali rezultat u finišu poluvremena posle uspele kontre. Draganić je prvi gol za domaćine postigao sa pet metara posle centaršuta. Jović je loptu glavom prosto ugurao u mrežu. Hadžić je prvo postigao gol iz šuta s 15 metara, a zatim posle centaršuta jedva sa dva metra.

B. Rađenović

Sloboda - Zeka Buljubaša 0:3 (0:1)

ŠAŠINCI: Igralište Slobode, gledalaca 80, sudija Dujić (Sremska Mitrovica). Strelci: Simić u 7, Stanković u 48. i Đonlić u 78. minutu. Crveni karton: Žegarac (Sloboda).

SLOBODA: Grubić 6, Solarević 6, Malenković 6 (Alinčić 6), Strniša 8, A. Tomić 7, Milanović 6,  Žegarac 6, Zmijanac 6, Stojnić 6 (Erić 6),  Radojčić 6 (Milutinović 7), B. Ristanović 6.

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 7, Kopunović 7 (Đonlić 7), Pavlović 7, M. Begović 7 (Danojlić), Jovanović 7, Belić 7, Nikolić 7, Simić 8, Petrić 7, U. Begović 8, Stanković 8 (Belovuković 6).

Šašinčani su prikazali slabu partiju, a gosti iz Ravnja bili su bolji rival svih 90 minuta. Svojom igrom i ponašanjem zaslužili su ubedljivu pobedu.

B. Ristanović

Brestač - Mitros 1:1 (1:0)

BRESTAČ: Stadion Brestača, gledalaca 70, sudija Radivojević (Bačinci). Strelci: Balaban u 6.za Brestač, a Aćimović u 58. minutu za Mitros. Žuti kartoni: Belić, Petaković, Bošković (Brestač), Mataruga, Panić, Vladisavljević, Cerovac (Mitros).

BRESTAČ: Bantić 8, Bošković 8, V. Kovačević 6, Stojkovski 7, Zujić 7, Glušac 7 (D. Kovačević), Petaković 6, Novaković 7, M. Kovačević 7, Belić 7 (Savić), Balaban 8.

MITROS: Mršić 6, Mataruga 7, Vladisavljević 7, Panić 7, Aćimović 8, Karolić 6, Vukotić 7, Malinović 7, Cerovac 7 (Bilić), Makitanović 6 (Simjanovski), Babić 7 (Stojanović).

Dobro su domaćini otvorli utakmicu. Brzo su poveli. Balaban  je iskoristio smušenost u odbrani gostiju. Domaćini potom nisu iskoristili više izuzetnih šansi. A onda su to gosti kaznili. Aćimović je od bijenu loptu od stative sa pet metara samo vratio u mrežu. U nastavku utakmice Brestačani su imali čist zicer, ali ga ne pretvaraju u gol, a gosti su imali jednu dobru kontru.

D. Bracanović

Bikić Dol - Sloga (Č) 4:1 (3:0)

BIKIĆ DO: Stadion  Bikić Dola, gledalaca 150, sudija Ljubinković (Ruma). Strelci: Dobrić u 13, T. Miletić u 21, Pavić u 39. i Kladušić u 56. za Bikić Dol, a Moconja u 48. minutu za Slogu. Žuti karton: M. Kekić (Sloga).

BIKIĆ DOL: Bratić 7, Utvić 7, Kladušić 7, Bajrami 8, Basrak 8, Pavić 8, Kljajić 7 (Krtinić 7), Jovičilić 8 (Hančovski 7), Subić 8, T. Miletić 8 (Solaković 7), Dobrić 8.

SLOGA: Miljenović 6, Plavšić 7, Topić 6, Antonić 7 (Raca), Cvjetić 6, Bogosavljević 6, Moconja 7,  Arambašić 6, S. Kekić 6, M. Kekić 6, Sekulić 7.

Imali su domaćini šanse da slave još ubedljivijim rezultatom. Poveli su domaćini preko Dobrića. Utvić je loptu ubacio na penal tu se našao Dobrić, usledio je precizan šut i Miljenović je bio matiran. T. Miletić je loptu sproveo u mrežu glavom posle idealnog centaršuta. Tako je učinio i Pavić, ali posle kornera. Kladušić je bio strelac s 16 metara. Gosti su postigli gol posle početničke greške Utvića. Hteo je da vrati loptu golmanu Bratiću, ali je Moconja bio brži i savladao Bratića.

Z. Jurić

Fruška gora - Donji Srem 0:3 (0:1)

RUMA: Stadion  Fruške gore, gledalaca 100, sudija Ipač (Maradik). Strelci: Čavić u 8, M. Ilić u 59. i Mitrović u 71. minutu. Žuti kartoni: Samardžija. Grubješić (Fruška gora), Ljubojević, M. Ilić (Donji Srem).

FRUŠKA GORA: Vasović 7, Knežević 5, Trnić 5, Grubješić 6 (Janjić 5), Mušicki 5 (Ljubinković 5), Anđelić 6, Bežanović 5, Tešić 6, Dejanović 6, Borović 5, Samaryija 5 (Mijajlović).

DONJI SREM: Jelača 7, Ljubojević 7, Stojiljković 7, Mitrović 8, Nikolić – (Ćopić 7), Vesić 7 (Babić), Čavić 8, Nović 8, Radivojević 8, M. Ilić 8, Najić 8 (Božić).

D. Čučin

Graničar (O) - Napredak (Ž) 2:2 (1:1)

OBREŽ: Stadion Graničara, gledalaca 100, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Lazić u 25. i Naumov u 81. za Graničar, a S. Miljković u 7. i M. Božić u 87. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Lisulov, Naumov, Čavić (Graničar), M. Božić, Višnjić, Jakšić (Napredak).

GRANIČAR: Samardžić 7, Miličević 7, Čavić 8, M. D. Nikolić 7 (Stančić), Živanović 7, Naumov 8, M. R. Nikolić 7 (Drljača), Živić 8, Lisulov 7, Petrović 7 (Devrnja), Lazić 7.

NAPREDAK: Krnić 7, G. Maljković 7, Sekulić 8, Madacki 7, S. Miljković 7, Katić 7, Popović 8, Jakšić 8, M. Božić 7 (Tica), Višnjić 7, Stojić 7.

D. Orlović

MANĐELOS: Fruškogorac - Donji Petrovci 0:0, OBREŽ: Graničar -Napredak (Ž) 2:2, BIKIĆ DOL: Bikić Dol - Sloga (Č) 4:1, NOVI KARLOVCI: Polet - Graničar (K) 4:1, BRESTAČ: Brestač - Mitros 1:1, BUĐANOVCI: Mladost - Hajduk (V) 1:0, ŠAŠINCI: Sloboda - Zeka Buljubaša 0:3, RUMA: Fruška gora - Donji Srem 0:3.

1. Polet                 20     14     3      3      61:19        45

2. Napred. (Ž)        20     11     6      3      48:13        39

3. Mladost (B)        20     12     3      5      39:23        39

4. D. Petrovci        20     11     4      5      50:19        37

5. Graničar (O)       20     10     3      7      27:30        33

6. D. Srem               20     9      5      6      40:25        32

7. Mitros                20     9      5      6      32:28        32

8. Fruškog.              20     8      4      8      30:32        28