Međuopštinska liga Srem: Lider zaustavljen u Krušedolu

05.06.2019. 09:54 09:59
Izvor: Ekipa Hajduka iz Višnjićeva, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Krušedol - Donji Srem 2:1 (2:1)

KRUŠEDOL: Igralište Krušedola, gledalaca 100, sudija Inđić (Inđija). Strelci: Klajić u 15. i 43. za Krušedol, a Radivojević u 33. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Gostojić, Jovanović, Moravek (Krušedol), N. Mitrović, Radivojević (Donji Srem).

KRUŠEDOL: Tuvedžić 8, Pejić 9, Gostojić 8, Klajić 9 (Bizumić),  Vučetić 8, Moravek 8, Plećaš 8, Jovanović 8, Radulović 8, Curaković 8, Marčetić 8 (Krunić 7).

DONJI SREM: M. Mitrović 7 (Jelača 7), Stojiljković 7, Perišić 7 (Obrenović 7), Ristivojević 7, Vesić 7, Nović 7, Dronjak 7, Čavić 7, Radivojević 7, N. Mitrović 7, Radovanović 7.

Obe ekipe igrale kvalitetno, a domaćin je svih 90. minuta izgarao. Igrao borbeno i na kraju savladao zasluženo dosta dobrog rivala iz Pećinaca. Strelac za domaće Klajić prvi gol je postigao iz šuta s 18 metara levom nogom, a kod drugog gola, izbio je sam ispred golmana gostiju i rutinski ga savladao.

S. Radulović

Napredak (Ž) - BSK 1:1 (0:1)

ŽARKOVAC: Igralište Napretka, gledalaca 50, sudija Todorović (Inđija). Strelci: Mario Buza u 66. za Napredak, Ž. Ćirić u 17. minutu za BSK. Žuti kartoni: Miljković, Milan Buzaš (Napredak), D. Plemić, Ž. Ćirić, T. Plemić (BSK). Crveni karton: T. Plemić (BSK).

NAPREDAK: Krnić 7, Miljković 7, Sekulić 7, Dokmanović 7, M. Savić 7, Gemeri 7, Vučetić 7, Trnić 7, Milan Buzaš 7, (Mario Buzaš 7), Vujević 7, Devrnja 7 (Radić 7).

BSK: Šovljanski 7, T. Plemić 7, Ivković 7, Mrvčin 7 (Dušan Maksimović 7), Smajlović 7, D. Plemić 7, Miletić 7 (D. Laketić 7), Draga Maksimović 7, B. Ćirić 7, Mitrović 7 (P. Kovandžić 7), Ž. Ćirić 7.

Gosti su igrali dobro, ali i domaćini su u nastavku zaigrali mnogo bolje i plod takve igre je i izjednačenje.

N. Krnić

Bikić Do - Sloga (V) 2:2 (1:1)

BIKIĆ DO: Igralište Bikić Dola, gledalaca 100, sudija Dujić (Sremska Mitrovica). Strelci: Čobanović u 22. (iz penala) i Pavić u 78. za Bikić Do,a  Ristanović u 6.i Branković u 82.minutu za Slogu. Žuti kartoni: Subić, Bajrami, Momčilović (Bikić Do).

BIKIĆ DO: Bratić 6, Nedić 6, Kurbalija 7 (Solaković), Čobanović 7, Basrak 7, Pavić 7, Subić 6, Momčilović 6 (Bajrami), Kljajić 6 (Malivuk), Miletić 7, Dobrić 6.

SLOGA: Mačak 7, Plavšić 7, Branković 7 (Plavšić), Jović 7, Čikara 6, Gemeri 7, Vukmanović 6 (Vitas), Zeljković 6 (Ljubinković), Mijatović 7, Ristranović 7, Pupovac 7.

Po šansama i igri remi od 2:2 je najpravičniji rezultat ove samo na momente interesantne utakmice.Inače, igralo se fer i korektno.     B. Basrak

Hajduk (V) - Sloga (Č) 8:0 (3:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište  Hajduka, gledalaca 250, sudija Koldžić (Nikinci). Strelci: Ličanin u 21, Veteha u 25, 64.i 75, Perić u 41, Gavrilović u 48. (iz penala), Damjanović u 54. i Nježić u 59. minutu. Žuti kartoni: Đorđević (Hajduk), Moconja (Sloga).

HAJDUK: Jovanović 8, Kovačević 8, Đorđević 8, Marković 8 (Janković 8), Stojanović 8, Ličanin 8, V. Gavrilović 8, Veteha 8, Grujičić 8 (Damjanović 8), Nježić 8 (Stanković 8), Perić 8.

SLOGA: Arambašić 6, Draganović 8, Topić 6, Slavko Kekić 6, Bogosavljević 6, Cvjetić 6, Moconja 6, Zec 6 (Vukadiović 6), Sekulić 6, Miljanović 6, Stracenski 6.

Domaćini su pogli postići i ubedljiviju pobedu. Imali su pregršt šansi, a gosti ni jednu.

S. Tomašević

Šumar - Zeka Buljubaša 5:1 (2:1)

OGAR: Igralište Šumara, gledalaca 150, sudija Lubinković (Ruma). Strelci: Obradović u 17, Vračević u 30. i 88, Z. Miličević u 66. i P. Cvjetinović u 77. za Šumar, a Jovanović u 8. minutu (iz penala) za Zeku Buljubašu. Crveni karton: Pavlović (Zeka Buljubaša).

ŠUMAR: Petković 7, N. Cvjetinović 7, Janković 7, Z. Miličević 8, Đokić 7, Vračević 8, D. Vukić 7, Obradović 7 (Perić), Zujić 7 (Spasojević), Teodorović 7, M. Vukić 7 (P. Cvjetinović).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 7, Begović 6 (S. Stanković), Todorović 6, Pavlović 6, Tojić 7, Dobo 7, Nikolić 6, Simić 7, Simeunović 6 (D. Martinović), Jovanmović 6, Stanković 7.

Fudbaleri Šumara, da su  bili malo precizniji, mogli su slaviti i dvocifrenim rezultatom.Od gostiju se mnogo više očekivalo.

M. Radojčić

Mitros - Mladost (B) 5:0 (3:0)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, gledalaca 100, sudija Predojević (Novi Banovci). Strelci: Grbić u 6, 34. i 84, Malinović 9. i Krstić u 59. minuti.

MITROS: Nikšić 8, N. Stojanović 7, Santovac 7, Aćimović 7, Babić 7, Mataruga 7, Grbić 9, Malinović 8 (Nikolić 7), S. Simjanovski 7, Mirković 7 (Vukotić 7), Krstić 8 (Maglić 7).

MLADOST: Stević 6, Bakić 6 (D. Krivošija 6), Krivošić 6 (Korašić 6), Justinić 6, Jugović 6, Salihović 6, Simić 6 (Lukić 6), Košutić 6, Tomić 6, Lilić 6, Z. Krivošija 7.

Najinteranstniji i najlepši deo utakmice je bio, kada je Krstić, postigao gol na astenciju Malinovića. Bio je to jak i precizan šut s 17 metara. Lopta je završila ispod same prečke.

R. Petković

Obilić - Fruškogorac 0:2 (0:0)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, gledalaca 200, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci: Mačkić u 79. i 86. minutu. Žuti kartoni: M. Zec, Čavić, Blažanović (Obilić), N. Gajić, Petrović, N. Trnić (Fruškogorac). Crveni karton: Rekić (Obilić).

OBILIĆ: Medaković 8, Rekić 6, M. Zec 7, Medić 8 (Popovć), Čavić 8, Drobnjak 9 (Stefanović), Ralić 6 (Radivojšić), Milosavljević 6, Blažanović 8, Meničanin 6, A. Zec 8.

FRUŠKOGORAC: Teodorović 9, Petrović 8, M. Gajić 8, Đukić 8, Trnić 7 (Đ. Krstić), Vukojević 8, Dušan Grabić 8, Dragoljub Grabić 8, Mačkić 9, N. Gajić 8 (Medić), Jošić 9 (Nedić).

Prava prvenstvena utakmica. Čvrstva i borbena igra rivala. U gostujućem timu nije bilo slabog mesta. iz dve kontre Mačkić je postigao i dva gola i svom timu doneo i tri boda.

S. Marić

Fruška gora - Graničar (O) 1:2 (0:0)

RUMA: Igralište Fruške gore, gledalaca 50, sudija Radić (Inđija). Strelci: Marjanović u 80. za Frušku goru, a Živanović u 46. i Lazić u 90. minutu za Graničar.Žuti kartoni: Anđelić, Marinković (Fruška gora), Jovanović, Petković (Graničar). Crveni kartoni: Samardžić, Balaban (Graničar).

FRUŠKA GORA: Mandić, Knežević (Božić), Vučković, Mijajlović (Vejnović), Anđelić, Marjanović, Vuković, Tešić, Marinković, Cvetićanin, Bežanović (Lazarević).

GRANIČAR: Samardžić, S. Mihajlović (Čavić), Nikolić, Petković, Jovanović, Dražić, Gmizić, N. Živanović, Balaban, Lazić, M. Mihajlović.

Veoma, dobra i zanimljiva utakmica. U prvom poluvrenenu gosti su mogli da vode ali, lopta jednostavno nije htela u mrežu domaćina.

Nastavak je u potunosti pripao gostima, koji su ispoljili vreliku borbenost i sa devet igrača, i zato su slavili. Posle vođstva gostiju domaćini su poravnali rezultat, a “obućari” su imali i penal, ali je Božić promašio  gol. I u finišu susreta još jedna uspela kontra gostiju, i gol je postigao Lazić iz blizine.

D. Čučin

SREMSKA MITROVICA: Mitros - Mladost (B) 5:0, KUKUJEVCI: Obilić -Fruškogorac 0:2, OGAR: Šumar - Zeka Buljubaša 5:1, RUMA: Fruška gora - Graničar (O) 1:2,  BIKIĆ DO: Bikić Do - Sloga (V) 2:2, KRUŠEDOL: Krušedol -Donji Srem 2:1, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Sloga (Č) 8:0, ŽARKOVAC: Napredak - BSK 1:1.

1. D. Srem (-1)   27     20     4      3      81:22        63

2. Mitros           27     18     1      8      59:36        55

3. Hajduk (V)       27     15     8      4      58:18        53

4. Oblić            27     14     5      8      41:29        47

5. Krušedol      27     15     1      11     53:29        46

6. BSK               27     13     7      7      47:24        46

7. Napr. (Ž)      27     12     7      8      42:33        43

8. Bikić Do       27     12     6      9      45:27        42