Međuopštinska liga Srem: Rafal Pećinčana u Čalmi

08.05.2019. 09:46 09:52
Izvor: Ekipa Fruškogorca iz Manđelosa, foto: Privatna arhiva

Sloga (Č) - Donji Srem 0:8 (0:2)

ČALMA: Igralište Sloge, gledalaca 50, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Marković u 14, 16. i 51, Savković u 48, Radovanović u 71, Čavić u 75. i 85.i Stojiljković u 88. minutiu

SLOGA: Zeljković, Arambašić, Topić, Timotijević, Cvjetić, Draganović, Moconja, Zec, Slobodan Kekić, Stracenski, Slavko Kekić.

DONJI SREM: Jelača, Ljubojević, Stojiljković, Savković, Perišić, N. Mitrović, Vesić, Nović, Obrenović (Radivojević), Ristivojević (Čavić), Mitrović.

Pećinčani su bili bolji rival i to u veoma zanimljivoj utakmici, a strelci su iskoristili samo osam šansi. A Čalmanci su igrali onoliko koliko su im dozvolili gosti.

G. Malešević

BSK - Sloga (V) 2:1 (1:1)

BEŠENOVO: Igralište  BSK-a, gledalaca 100, sudija  Radivojević (Bačinci). Strelci: Draga Maksimović u 45. i Ivković u 87. za BSK, a Nedić u 24. minutu za Slogu. Žuti karton: Miletić (BSK).

BSK: Šovljanski 8, T. Plemić 8 (Ivković 8), Mrvčin 8, Smajlović 8, D. Plemić 8, Miletić 8, Draga Maksimović 8, Cvjetić 8, Mitrović 8 (Dušan Maksimović), B. Ćirić 8, Ž. Ćirić 8.

SLOGA: Pečilj 7 (Bosančić), Plavšić 7, Branković 7, Milanović 7, Jović, 7, Bjelobrk 7 (Zeljković 7), Mijatović 6 (Vitas), Nedić 7, Sabo 6, Ristanović 7, Ljubinković 6.

Utakmica u kojoj su domaćini mogli slaviti ubedljivije, ali nisu iskoristili nekoliko dobrih šansi. Gosti su bili ravnopravan rival samo u nekim delovima utakmice i iskoristili su svoju pravu šansu.     M. Ilić

Napredak (Ž) - Graničar (O) 2:0 (1:0)

ŽARKOVAC: Stadion Napretka, gledalaca 100, sudija Manojlović (Sremska Mitrovica). Strelci: M. Savić u 42. (iz penala) i Gemeri u 72. minutu. Žuti kartoni: Dokmanović, M. Savbić, Miljković, Radić (Napredak), Petković, S. Jovanović (Graničar).

NAPREDAK: Krnić 9, Miljković 8, Sekulić 8, Božić 8, M. Savić 9, Radić 8, Topić 8, Dokmanović 8 (Devrnja 7), Vučetić 8 (Gemeri 9), Trnić 8, Vujević 8.

GRANIČAR: Samardžić 8, S. Mihajlović 7, Nikolić 7, Petković 7, S. Jovanović 7, Dražić 7, Gmizić 7, Petrović 7, Lisulov 7, Lazić 7, N. Živanović 7 (Bojić 7).

Dobra igra domaćina na svojoj „bonbonjeri“. Vredno je pomenuti da su domaćini postigli prvi gol sa bele tačke, pošto je Božić sapleten u kaznenom prostoru gostiju. Gemeri je posle proigrane akcije ibio sam ispred golmana Samardžića i samo je gurnuo loptu u prazan deo mreže. Imali su domaćini još nekoliko lepih prilika da savladaju odličnog  Samardžića. Ali strelci su uvek bili za malo neprecizni.

N. Krnić

Krušedol - Fruškogorac 4:2 (2:1)

KRUŠEDOL: Igralište Krušedola, gledalaca 50, sudija: Stojković (Dobrinci).Strelci: Radulović u 16, Marčetić u 36, Plećaš u 54. i Ćuk u 65. za Krušedol, a Mačkić u 25. i I. Đorić u 89. minutui (iz penala) za Fruškogorac. Žuti kartoni: Milošević (Krušedol), Dušan Grabić (Fruškogorac).

KRUŠEDOL: Tuvedžić 7, Potkonjak 7, Pejić 7, Gostojić 7, Klajić 8, Moravek 7, Plećaš 9, Ćuk 8 (Vučetić 7), Radulović 7 (Jovanović 7), Milošević 7, Marčetić 7 (Krunić).

FRUŠKOGORAC: Teodorović 6, Petrović 7, M. Gajić 7, Trnić 7, I. Đorić 7, Dušan Grabić 7, N. Gajić 7 (Nedić), Đ. Krstić 7, Jošić 7, Mačkić 7 (Tešanović), Đuričić 7.

Veoma, dobra kvalitetna i zanimljiva utakmica. Gosti su iznenadili dobrom igrom, a domaćini su bili bolji za dva gola, što ih ponovo dovodi u borbi za prva četiri mesta u igi koja potecijalno vode u viši rang.

S. Radulović

Hajduk (V) - Zeka Buljubaša 4:1 (4:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, gledalaca 100, sudija Ipač (Maradik). Strelci: Radovanović u 3, Grbatinić u 9, Veteha u 23. i Gavrilović u 32. (iz penala) za Hajduk, a Jovanović u 80.minutu (iz penala) za Zeku Buljubašu. Žuti kartoni: Janković, Bolić (Hajduk), Belić (Zeka Buljubaša).

HAJDUK: Mitrović 8, Kovačević 8, Đorđević 8, Ličanin 8 (Dragić 7), Gavrilović 8, Grbatinić 8, Veteha 8, Grujičić 8, Radovanvić 8, Stanković 8 (Janković 7), Perić 8.

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 6, Begović 6, Belić 6, Pavlović 6, Jovanović 6, Dobo 6, Nikolić 7, Simeunović 7, M. Martinović 7, Kopunović 6, Stanković 6 (Todorović 6).

Gosti iz Ravnja, su bili nadigrani u prvih 32. minuta igre, kada su primili četiri gola. U nastavku domaći zadovoljni visokim vođstvom, samo su otaljavali posao.

S. Tomašević

Bikić Do - Mitros 1:2 (1:2)

BIKIĆ DO: Igralište Bikić Dola, gledalaca 50, sudija Todorović (Inđija). Strelci: Čobanović u 37. za Bikić Do, a Trubić u 13. i Grbić u 43. minutu za Mitros. Žuti kartoni: Momčilović, Jovičilić, Bertić ( Bikić Do), Trubić, Grbić, Saranovac (Mitros).

BIKIĆ DO: Matić 6, Kljajić 6, Kladušić 6, Čobanović 6, Jovičilić 6, Pavić 6 (Papuga 6), Momčilović 7, Subić 7 (Malivuk 6), Radmanovac 6 (Kurbalija), Miletiuć 6, Dobrić 7.

MITROS: Nikšić 8, N. Stojanović 8, Santovac 8, Panić 8, Trubić 9, Malinović 9, Babić 8, Mataruga 8 (Nikolić), Mirković 8, S. Simjanovski 9 (Krstić), Grbić 9 (Maglić).

Mesari su zaslužili po igri još u prvom poluvremenu da ubedljivo povedu, ali su postigli samo dva pogotka. I u nastavku mesari su imali opet pet-šest takozvanih zicera, ali nisu iskoristili ni jedan, pa domaćini mogu biti zadovoljni rezultatom.

B. Basrak

Šumar - Mladost (B) 3:0 (1:0)

OGAR: Igralište Šumara, gledalaca 100, sudija Selaković (Laćarak).Strelci: Perić u 22. P. Cvjetinović u 54. i Zujić u 70. minutu. Žuti kartoni: Đokić, Zujić, Perić (Šumar), Krivošić (Mladost).

ŠUMAR: Petković 7 ( Mijalčić 7), Đokić 7, N. Cvjetinović 8, Janković 7, Z. Miličević 7, Spasojević 7, Zujić 7,Ć(opić 7), P. Cvjetinović 7, D. Vukić 7, Todorović 7 (Sever 7), Perić 8.

MLADOST: Stević 6, Bakić 6, Salihović 6, D. Simić 7 (Krivošić 6), Ljubinković 6 (Tomić 6), A. Simić 6 (Košutić 5), Lukić 6, Gvoka 7, Korašić 6,  Radović 7, Z. Krivošija 6.

Brzo vođstvo domaćina samo je kasnije potvrdilo da su igrači Šumara bili veliki favoriti. Igrom su to dokazali i na kraju zasluženo slavili.

M. Radojčić

Fruška gora - Obilić 2:1 (1:1)

RUMA: Igrališten Fruške gore, gledalaca 100, sudija Inđić (Inđija). Strelci: Vuković u 25. i 87. minutu (iz penala) za Frušku goru. Žuti kartoni: Marjanović (Fruška gora), Čavić, Meničanin, Medaković (Obilić).

FRUŠKA GORA: Mandić 7, Marjanović 8 (Lazarević 7), Grubješić 8, Vučković 7 (Marinković 7), Mušicki 7 (Cvetićanin 7), Mijajlović 7, Anđelić 7, Vuković 9, Tešić 8, Dejanović 8, Samardžija 7.

OBILIĆ: Medaković 7, Čavić 7 (M. Zec 7), Medić 7, Ilibašić 7, Popović 7, Stefanović 7, A. Zec 7,  Radivojšić 7, Blažanović 7, Meničanin 7, Bolić 7.

Prava prvenstvena utakmica. Čvrstva i borbena igra rivala. U domaćem timu Dragan Vuković bio je raspoložen za igru i gostujuća odbrana nije znala kako da ga zaustavi. Istinu, Vuković nije postigao gol iz igre, ali je bio strelac iz slobodnog udarca s 20 metara i sa penala.

Strelac za goste bio je Stefanović posle odbijene lopte od stative.

D. Čučin

OGAR: Šumar - Mladost (B) 3:0, RUMA: Fruška gora - Obilić 2:1, BIKIĆ DO: Bikić Do - Mitros 1:2, KRUŠEDOL: Krušedol - Fruškogorac 4:2, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Zeka Buljubaša 4:1, ŽARKOVAC: Napredak -Graničar (O) 2:0, BEŠENOVO: BSK - Sloga (V) 2:1, ČALMA: Sloga - Donji Srem 0:8.

1. D. Srem (-1)   23     18     4      1      74:15        57

2. Hajduk (V)      23     13     7      3      48:16        46

3. Oblić            23     13     4      6      36:21        43

4. Mitros          23     14     1      8      45:35        43

5. Krušedol      23     13     1      9      49:26        40

6. Bikić Do       23     12     4      7      39:19        40

7. BSK                23     10     6      7      36:22        36

8. Napr. (Ž)       23     10     6      7      36:28        36