MEĐUOPŠTINSKA LIGA SREM – ISTOK Dobrinčani osvojili prvi bod

01.06.2023. 11:23 11:27

Sremac - Mladost (B) 2:2 (0:0)

DOBRINCI: Igralište Sremca, gledalaca 150, sudija Panić (Inđija). Strelci: Balaban u 49. i Vukajlović u 53. za Sremac, Čekić u 85. i Tomić u 89. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Čestić, Balaban, Z. Ašćderić, Bjelivuk, Škorić (Sremac).Crveni karton: T. Ašćerić (Sremac).

SREMAC: Ivanović, Jovanović, Spasojević, Vukajlović, Radojev, T. Ašćerić, Škorić, Čestić, Balaban, Z. Ašćerić, Bjelivuk.

MLADOST: Milošević, V. Jugović, Čalmić, Z. Jovanović, Čekić, Jokić, Tomić, Cvetinović, dukić, Isailoski, Košutić.

Konačno i Dobrinčani  su uspeli  da osvoje bod. Prvi u prvenstvu, ali su bilizu da ostvare i prvu pobedu. Goste je samo spasla sreća.

D. Radovac

Polet - Fruškogorac 1:2 (0:1)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija Radić (Irig). Strelci: Nestorović u 84. (iz penala) za Polet, a Filipović u 36. i Krstović u 70. minutu za Fruškogorac.

POLET: Blagojević 7, Šarović 7, Lukić 7, Mitrović 7, Nikolić 7, R. Kesić 7, Nović 7, Nestorović 7, Đorđević 7, Marković 7, Lazić 7.

FRUŠKOGORAC: Vučić 7, Mesarović 7, Dimitrijević 7, Jovanov 7, Marinković 7, Đorđević 7 (Krstović 8), Trtica 7, Filipović 8, Pašić 8, Krneta 7, Medić 7.

Da su domaći strelci bili malo precizniji mogli su slaviti, jer su bili bolji rival. Filipović je pogodio domaću mrežu iz slobodnog udraca s 18 metara, a onda je Krstović u nastavku iskorstio brzu kontru.

B. Rađenović

Rudar - Ljukovo 1:0 (1:0)

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar).Strelac: Dubravac u 19. minutu.

RUDAR: Pardovicki, Rakić, Ninković, Vuletić, Popović, Krčić, Višnjovski, Dubravac, Rutić, Manojlović (Krstić), Miloš Lužajić.

LJUKOVO: Sladić, Blanuša, Z. Čučković, Trivić, Vidović, Novaković, Radić, M. Čučković, Cvietićanin, Vuković, Mačak.

Domaći napadači su bili brzopleti i neprecizni i samo jednom su pogodili mrežu gostiju.

I. Sretić

Kameni - Hajduk (Š) 2:3 (0:2)

AŠANJA: Igralište Kamenog, gledalaca 150, sudija Dijana Mladenović (Inđija). Strelci: Mileusnić u 55. i Milutinović u 77. za Kameni, a Beraković u 17. i 32. i Nikolić u 71. minutu za Hajduk.

KAMENI: Btinić, Cvijić (Straživuk), Pilipović, Vujičić, Mileusnić, Asani, Vukašinović, Yanović, Vudragović, Bežanović, Milutinović.

HAJDUK: Mitrović, V. Petrović, Predragović, Tomić, Beraković (Glavonjić), Belić (M. Petrović), Nikolić, Vidakov, Bosančić (Vojkić), Savić (Milovanović), Vasiljević.

Favorizovani domaćini nisu ostvarili planiranu pobedu. Gostujući sastav je bio bolji i plod takve igre je trijumf.

I. S.

Krušedol - Napredak (Ž) 0:0

KRUŠEDOL: Igralište Krušedola, gledalaca 150, sudija Ćirić (Inđija).

KRUŠEDOL: Bagaš, Petrović, Pavkov, Jelković, Distčl (Marčetić), Grubješić, Klajić (M. Curković), Radaković, Radulović, Marković, Kulja.

NAPREDAK: Krnić, Knežević, Stanković (Šarac), Stojčević, Đurđević, Kordolup, Vujević (J. Topić), P. Majstorović, Božić, Mijailović, Kozlina.

Domaćini su nadigrali goste i to posebno u prvom poluvremenu, ali nisu uspšeli da pogode mrežu.

R. S.

Car Uroš - ČSK 2:6 (0:1)

JAZAK: Igralište Car Uroša, gledalaca 150, sudija Spremić (Irig).Strelci: Brkljača u 73. i Jordanovski u 77. za Car Uroš, Stamenković u 24, D. N. Subotin u 47. i 87, Matoš u 65, Lang u 85. i P. Subotin u 90.  minutu za ČSK.Žuti kartoni: D. Subotin (ČSK).

CAR UROŠ: Grubanski, Vrhovac, Bojić, Gostović, Janjuš, Glišić, Vukmanović, Brkljača (V. Grujić), Herman, Jordanovski,Mrkalj.

ČSK: Tuvedžić, Pejić, D. Subotin, Popović, Dimić, Stamenković, Matoš, P. Subotin (D. N. Subotin), Terzić, Lang, Mijatović. Gosti iz Čortanovaca su na opšte iznenađenje osvojili sva tri boda na vrućem ternu u Jasku. A, da su imali sreće mogli su postići bar tri, četiri gola više.

LJ. Bojić

Graničar - Polet (N) 2:0 (1:0)

OBREŽ: Igralište Graničara, gledalaca 150, sudija Hemun (Stara Pazova). Strelci: Mikić u 2. i Novaković u 77. minutu.

GRANIČAR: Samardžić, Čavić, Dražić, Draganović, Kurteš, Novaković, Devrnja, Jakovljević, Komazec, Mikić, Mandarić.

POLET: N. Petrović (Veljović), Cvijanović, D. Petrović, Vukosavljević, Stojanović, Stevanović, Jovanović, Damjanović, Radović, Vidić.

U prvom poluvremenu gledaoci su mogli da vide zanimljivu igru rivala. Bilo je i šansi na obe strane. I u nastavku domaćini su imali nekoliko prilika, ali su samo još jednom matirali dobrog golmana gostiju.  Veljovića.

D. Orlović

VRDNIK: Rudar - Ljukovo 1:0, AŠANJA: Kameni - Hajduk (Š) 2:3, NOVI KARLOVCI: Polet - Fruškogorac 1:2, DOBRINCI: Sremac - Mladost (B) 2:2, JAZAK: Car Uroš - ČSK 2:6, KRUŠEDOL: Krušedol - Napredak (Ž) 0:0, OBREŽ: Graničar - Polet (N) 2:0.

1. Polet (NK)    25     18     4      3      84:27        58

2. Krušedol      25     17     4      4      56:19        55

3. Kameni  25     15     3      7      58:36        48

4. ČSK (-1) 25     13     3      9      63:36        41

5. Polet (N)      25     12     3      10     44:29        39

6. Fruškogo.     25     10     6      9      40:33        36

7. Hajduk (Š)    25     10     5      10     57:38        35

8. Mlado. (B) (-1)      25     11     2      12     63:42        34