Mančester junajted i Ajaks za trofej Lige Evrope

11.05.2017. 23:30 23:35
Izvor: Tanjug/AP Photo (Dave Thompson)

MANČESTER/LION: Fudbaleri Mančester junajteda i Ajaksa boriće se u finalu za pehar Lige Evrope i direktan plasman u Ligu šampiona, posle dramatičnih revanša polufinala.

Junajted je u revanšu na Old Trafordu protiv Selte remizirao 1:1, nakon minimalne pobede u Vigu, dok je Ajaks posle drame prošao u finale uprkos porazu u Lionu 3:1, zbog pobede u prvom meču 4:1.

Činilo se da će klub iz Amsterdama lako eliminisati Lion, poveo je na Žerlanu u 27. minutu preko Kaspera Dolberga, ali se Lion u finišu prvog poluvremena vratio u igru sa dva gola Aleksandera Lakazeta.

Francuzi su u 81. minutu golom Rašida Gezala uneli neizvesnost, ali nisu mogli do velikog preokreta vrednog plasmana u finale Lige Evrope.

U Mančesteru domaći tim vodio je golom Maruana Felainija iz 17. sve do pet minuta pre kraja kada je Fakundo Ronkalja izjednačio, ali Selta nije imala snage za još jedan gol i prolaz dalje.

Finale Lige Evrope igra se 24. maja u Stokholmu.