105.2585

Манчестер јунајтед и Ајакс за трофеј Лиге Европе

11.05.2017. 23:30 23:35
Извор: Tanjug/AP Photo (Dave Thompson)

МАНЧЕСТЕР/ЛИОН: Фудбалери Манчестер јунајтеда и Ајакса бориће се у финалу за пехар Лиге Европе и директан пласман у Лигу шампиона, после драматичних реванша полуфинала.

Јунајтед је у реваншу на Олд Трафорду против Селте ремизирао 1:1, након минималне победе у Вигу, док је Ајакс после драме прошао у финале упркос поразу у Лиону 3:1, због победе у првом мечу 4:1.

Чинило се да ће клуб из Амстердама лако елиминисати Лион, повео је на Жерлану у 27. минуту преко Каспера Долберга, али се Лион у финишу првог полувремена вратио у игру са два гола Александера Лаказета.

Французи су у 81. минуту голом Рашида Гезала унели неизвесност, али нису могли до великог преокрета вредног пласмана у финале Лиге Европе.

У Манчестеру домаћи тим водио је голом Маруана Фелаинија из 17. све до пет минута пре краја када је Факундо Ронкаља изједначио, али Селта није имала снаге за још један гол и пролаз даље.

Финале Лиге Европе игра се 24. маја у Стокхолму.