LŠ: Tadić sa dva gola odveo Ajaks u osminu finala

27.11.2018. 21:42 21:44
Izvor: Tanjug/AP Photo/Thanašis Stavrakis

Fudbaleri Ajaksa obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona iz grupe E jedno kolo pre kraja. Ajaks je u petom kolu savladao AEK u Atini sa 2:0 i stigao do 11 bodova, pa će zajedno sa Bajernom među 16 najboljih ekipa u Evropi. Dva gola za Ajaks postigao je Dušan Tadić.

Prvo je u 68. minutu realizovao jedanaesterac koji je skrivio Marko Livaja pošto je igrao rukom, a onda je samo četiri minuta kasnije postigao i drugi gol na asistenciju Klasa Jana Huntelara. Inače, Livaja je prilikom penala dobio drugi žuti karton, pa je Holanđanima posao bio dodatno olakšan.

Ajaks će se sa Bajernom boriti za prvo mesto u grupi E. Benfika će kao treća u Ligu Evrope, jer ima nedostižnu prednost nad AEK-om.

U grupi G Viktorija iz Plzenja je na gostovanju moskovskom CSKA slavila posle preokreta sa 2:1. Moskovljani su došli do prednosti pogotkom Nikole Vlašića sa bele tačke u ranoj fazi meča, a kada je Roman Pročazka na drugoj strani promašio penal u finišu poluvremena, činilo se da će domaćin overiti mesto u Ligi Evrope.

Međutim, Pročazka se ispravio početkom nastavka, da bi Lukas Hejda u finišu šokirao domaćina i doneo egal u grupi. Tako će u poslednjem kolu pasti odluka ko će u Ligu Evrope, jer su iz ove grupe mađu 16 najboljih već prošli Real Madrid i Roma.

Liga šampiona: Kolarov čeka prvaka Evrope, Tadić sa Ajaksom u Atini

26.11.2018. 12:58 12:59