LŠ: Častan oproštaj Crvene zvezde od Evrope

11.12.2018. 23:04 23:10

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su završili ovogodišnje takmičenje u Ligi šampiona, ali igrom, posebno u prvih pola sata drugog poluvremena, nisu razočarali. Jednostavno, Pari Sen Žermen je ipak bolja ekipa i zasluženo je slavio.

Izabranici Tomasa Tuhela su od početka izvršili pritisak na našeg prvaka, pokušali su i sudiju Koluma da pridobiju na svoju stranu. Gosti su uglavnom napadali po levoj strani, preko Bernata i Mbapea i na velike muke stvaljali Gobeljića i Stojkovića. Crvena zvezda se opredelila za zatvorenu postavku i prilike tražila iz kontranapada. Ali, takav pristup joj se osvetio: u 9. minutu po levoj strani je prošao Mbape, odigrao na petercu do Kavanija, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu. Ali, mora se priznati da je svemu možda prethodio faul nad Pavkovim, koji škotski arbitar nije signalizirao. A, u 13. minutu – velika prilika za naš tim. Ben je opalio sa 12 metara iskosa, zamalo pored gola. To je bio znak da Zvezda krene malo hrabrije, raznovrsno su kombinovali crveno-beli, pritiskali PSŽ na njegovoj polovini. Ali, bilo je jasno da su se Beograđani namerili na sjajan tim, Mbape je čuda činio sa loptom i sa lakoćom saigrače izbacivao u povoljne pozicije. Tako je Nejmar u 31. minutu bio u velikoj šansi, ali je Borjan odbranio. Crvena zvezda se ove sezone nije susrela sa ekipom koja tako sigurno drži posed lopte: Francuzi su bili vrlo agilni, bilo ih je na svakom delu terena, veštim kombinacijama ,,sakrivali“ su loptu kod sebe.  Iz jedne takve akcije izašao je prodor Nejmara, koji je izašao sam ispred Borjana i povisio na 0:2. Mnogo bolji su, mora se priznati, bili gosti koji su do odmora mogli postići još koji gol i ubedljivije voditi.

U nastavku su naši momci pokušali da se nametni, i uspeli su. Uglavnom su preko desne strane napadali izabranici Vladana Milojevića pa su Gobeljić i Ben zadavali muke odbrani Pari Sen Žermena. Ovaj drugi je bio u velikoj prilici, ali je grudima nišanio pored gola. Fantastična je bila Crvena zvezda na početku drugog poluvremena i šteta je što već u tom periodu igre nije bar jednom bila precizna. Ali, jeste u 56. minutu kada je Gobeljić, na centaršut Rodića, na drugoj stativi savladao Bufona. Razvila se borba tada na terenu, Francuzi su shvatili da moraju da se trgnu i krenu ofanzivnije, dok su naši momci nastavili sa napadima. Igralo se pred dva šesnaesterca, posla su imali i jedan i drugi golman. A, sve dileme rešio je Markinjos u 74. minutu. Di Marija je izveo slobodan udarac, na sedam metara glavom je zakačio vezista Pari Sen Žermena i savladao Borjana.

Tada je tempo utakmice naglo, ali Francuzi su stigli da postignu još jedan gol i slave sa 4:1.

I. Lazarević

Crvena zvezda Pari Sen Žermen 1:4 (0:2)

BEOGRAD: stadion ,,Rajko Mitić“, gledalaca: 55.000. Sudija: Kolum (Škotska). Strelci: Gobeljić u 56. za Crvenu zvezdu, a Kavani u 9, Nejmar u 41, Markinjos u 74. i Mbape u 90. minutu za Pari Sen Žermen.  Žuti kartoni: Pavkov, Borjan, Stojković, Gobeljić (Crvena zvezda), a Kerer, Bernat (Pari Sen Žermen).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Gobeljić 7,5, Stojković 6, Degenek 6, Rodić 6,5, Čaušić 6, Jovančić 6,5, Ben 6,5, Marin 6,5 (Joveljić), Simić 6 (Ebesilio 6), Pavkov 6 (Boaći 6).

PARI SEN ŽERMEN: Bufon 6, Kerer 6,5, Tijago Silva 6, Kimpembe 6,5, Bernat 7, Di Marija 7 (Draksler), Verati 7 (Rabio 6), Markinjos 7,5, Nejmar 8, Mbape 9, Kavani 7.

A gru­pa

Klub Briž - Atle­ti­ko      0:0

Mo­na­ko – Bo­ru­si­ja (D)     0:2 (0:1)

Man­če­ster si­ti – Ho­fen­hajm (21)

Ša­htjor – Olim­pik                  (21)

H gru­pa

Va­len­sia – Man­če­ster ju­naj­ted (21)

Jang bojs – Ju­ven­tus                     (21)

1. Ju­ven­tus        5      4      0      1      8:2    12

2. Man­če­ster j.  5      3      1      1      6:2    10

3. Va­len­si­ja      5      1      2      2      4:5    5

4. Jang bojs        5      0      1      4      2:11  1

LŠ: Salah uveo Liverpul u osminu finala, Totenhem odoleo Barsi, pa ga "pogurao" PSV!

11.12.2018. 22:59 23:02
LŠ: Crvena zvezda – PSŽ 1:4

11.12.2018. 20:35 22:57
Poslednji dan LŠ u 2018: Šahtjor ili Lion?

11.12.2018. 13:01 13:02