LEPA UVERTIRA PRED PLEJ–AUT: Fudbaleri Mladosti upisali treći trijumf u nizu, na GAT areni pala Kolubara

14.04.2024. 18:21 18:28
Izvor: FK Mladost GAT

Trećom uzastopnom pobedom "gatovci" su napravili lepu uvertiru pred odlučujuće bitke u plej-autu, a oružje je na GAT areni položila lazarevačka Kolubara.

Gosti su prvi zapretili preko Kikovića, koji je pokušao atraktivno iz okreta, ali pored mete.

Aplauze je zaslužio Dragan Kokanović nakon udarca iz ćoška, Trajković je vrhovima prstiju prosledio loptu u korner. Za vođstvo je bio zaslužan najbolji akter, Miljan Vukadinović – naciljao je donji ugao iz slobodnog udarca sa 18 metara, za radost domaćih.

Pred odmor prednost je duplirana, a trzajem glavom obezbedio ju je Đorđe Šušnjar, na ubačaj Damjana Daničića.

Kazna za promašaj Kokanovića u 50. minutu posle kontre i dodavanja Šušnjara, stigla je tri minuta kasnije pošto je Filipović pronašao Kikovića u petercu, koji neometan smanjuje na 2:1.

Za treći pogodak sve je krenulo od Nemanje Ilića, Kristijan Živković je uposlio Šušnjara, a ovaj, lako se oslobodio Kikovića i nesebično asistirao Vukadinoviću, za 3:1.

Domaći su imali još dve dobre šanse, Popović je ukrao loptu Suvi, u nastavku akcije našao se i u završnici, osujetio ga je Trajković, dok je Đuričin posle solo prodora na levoj strani pogodio stativu.

Mladost GAT - Kolubara 3:1 (2:0)

NOVI SAD: GAT arena. Gledalaca: 350. Sudija: Miroslav Milenković (Beograd) 7,5. Strelci: Vukadinović u 30, 55. i Šušnjar u 43. za Mladost GAT, Kiković u 53. za Kolubaru.

MLADOST GAT: M. Živković 7, Drobnjak 7, N. Ilić 7,5, Vukadinović 8, Jokić 7,5 (od 57. Bjeloš 7), Kokanović 7 (od 73. Solovjev -), Tanasin 7 (od 66. Jezdović -), Šušnjar 8, K. Živković 7 (od 57. Đuričin 7), Daničić 7,5 (od 57. Vidović 7), Popović 7.

KOLUBARA: Trajković 6, Marinković 6, Furtula 6 (od 65. Đorđević -), Filipović 6,5, Kočović 6,5, Suva 6 (od 64. Radosavljević 6), Braunović 6 (od 87. Cvetićanin -), Jovanović 6, Kiković 7, Nikolić 6,5 (od 76. M. Ilić -), Jevremović 6 (od 46. Savković 6).