Kup Područja Zrenjanina: Novobečejci srećniji s penala

02.03.2020. 22:38 22:40
Izvor: Dnevnik.rs

U lepoj i zanimljivoj borbi gosti sa obale Tise zahvaljujući boljim izvođenjem penala plasirali su se za drugo kolo Kupa područja Zrenjanina.

Inače, Jedinstvo je poveo sa 2:0 da bi potom domaćin uspeo da izjednači, aali se na odmofr ipak otišlo prednošću gostiju. Pet minuta pre kraja drugog dela igre „železničari” su golom sa jednaest metara poravnali rezultat na 3:3.

Pošto je bilo nerepšeno pristupilo se izvođenju penala, u prvom krugu  promašio je Radivojac, a ispustio iskusni Drljača je bio precizan i odve Bečejce u drugo kolo.

ŽAK - Jedinstvo (NB) 8:9 (3:3, 2:3)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca oko 100, sudija: Kovač (Mokrin), strelci: Kockar u 29, Krnić u 32. i Kočiš u 85. (iz penala) za ŽAK, a Drljača u 25. Lalić u 27. i Mesaroški u 33. minutu za Jedinstvu. Strelci iz penala: Kočiš, Jankov, Kockar, Marić za ŽAK, a Mesaroški, Matić, Ratko, Balo i Drljača za Jedinstvo.

ŽAK: Tomašević, Lolić, Berbakov (Sivčev), Penavski, Jankov, Kočiš, Kockar, Radivojac, Marić, Trnić, Zavišin (Simin).

JEDINSTVO: Barkoci, Balog, Pecarski (Stanković), Lalić, Matić, Kiurski, N. Pecarski, Dokman, Drljača, Ratko.

Rezultati

Grupa B - BANATSKO VELIKO SELO: Kozara - Kikinda 2:0,  KIKINDA: ŽAK - Jedinstvo (NB) 8:9 (3:3), NOVI KOZARCI: Sloboda - Crvena zvezda (VS) 4:0, SRPSKA CRNJA: Budućnost - Crvena zvezda (VS) 5:1.

Grupa A - ZRENJANIN: Radnički - Naftagas 4-3, SUTJESKA:  Sutjeska- Krajina 3:0 (0:0), PERLEZ: Vojvodina -  Banat (Čenta) 2:0, ŽITIŠTE: - Jedinstvo 0: 2.