Kikinda, Žitište: Maleš kao mladić

15.09.2021. 11:34 11:36
Izvor: pixabay.com

Napredak – Jedinstvo 1:4 (0:1)

BANATSKA TOPOLA: Igralište Napredka, gledalaca 100.  Sudija: Mijatović (Žitište).  Strelci: Mirkov u 80.  za Napredak, a Maleš u 36, 56.  i 66.  i Veselinović u 71.  minutu za Jedinstvu.  Žuti kartoni: Sivčev, Mirkov (Napredak), Vrebalov, Koledin (Jedinstvo).

NAPREDAK: Erdeg, Vukomirović, Hanđa, Sivčev (Stanković), Švraka, Tintor, Ač, Igor Feher, Barta, Pavlov (Mirkov), Ivan Feher (Kanalaš)

JEDINSTVO: Rajtarov, Latinović (M.  Pecarski), Farkaš (Salihović), Eremić, M.  Matić, Stanković, Maleš, N.  Pecarski, S.  Nikolić (Koledin), Vrebalov, Dokman (Veselinović)

Novobečejci su sa respektom počeli utakmicu protiv domaćina, ali su posle vodećeg gola zaigrali daleko sigurnije.  Centralna figura utakmice svakako je bio kapiten gostujuće ekipe, trostruki strelac Ognjen Maleš, koji i pored svojih 40 godina doživljava fudbalsku renesansu.

St.  Davidović

1.  oktobar - Terekveš 1:2 (0:0)

SRPSKI ITEBEJ:  Igralište 1. oktobra, gledalaca: 200, sudija: ajin (Kikinda).  Strelci: Čileg u 53 minutu za 1. oktobar, a Ajdarić u 50.  i Obradović u 78.  minutu za Terekveš.  Žuti kartoni: Rusimović, Popović (1. oktobar),a Subu i Virag (Terekveš). Crveni kartoni: D ejan Puretić  (1. oktobar), a Saša Trivunović (Terekveš).

1.  OKTOBAR: Kašlik 5, Popović 5,5, Virag 6,5 ,Marković 7, Kovač 6 , Čileg 7,5 ,Kerekeš 6,5, Matić 5,5, Rusimović 5, (Kinčeš 7), Ludajić 6, Puretić 5,5.

TEREKVEŠ: Bunijevac 8, Saša Trivunović 6, Subu 7,5, Obradović 9 , Dejan Trivunović 7,5, Ljubivoje Trivunović 7, Virag 7,5, Ajdarić 7,5, Heđeši 7,5, Mirko Trivunović 7, Reljić 6,5 (Rafa 7,5).

U prvom poluvremenu bilo je dosta prilika na obe strane ,ali su mreže mirovale, a u nastavku poveli su gosti- ali samo tri minuta kasnije  domaći su izjednačili preko Imreta Čilega.

U 78 minutu Nikola Obradović je lob udarcem matirao domaćeg golmana Tibora  Kašlika. Domaći su pokušali da izjednače, ali nisu uspeli da savladaju odličnog Nebojšu Bunijevca

P.  Stanić

Proleter Roham 5:2 (3:1)

MEĐA: Igralište Proletera, gledalaca 150, sudija: Svejtlica (Žitište).  Strelci: Mladenović u 4, Stanović u 35.   i 38, Živkov u 58.   i Tripić u 87.  minutu za Proleter, a Sučević u 13.  i 69.  minutu za Roham.  Žuti karton: Stojanović (Roham).

PROLETER: Radosav 8, Aleksandar Živkov 7,5 , Popadić 7, Radinović 8 (Sarvaš 7,5), Tripić 8, Vujović 8, Klimović 7,5 (Boroš 7,5), Stanković 7,5, Mladenović 7,5, Goran Živkov 7, Stanović 9.

ROHAM: Popov 5, Stojanović 7, Burai 6,5 (Horvat 7,5),Todor 7 (Saša Živković 7), Apro 7, Aleksandar Živković 7, Čeleketić 6,5 , Balog 7 (Ujvari 6,5), Sučević 8, Šari 7,5, Šamu 7.

Proleter iz Međe je iznenadio goste iz Nove Crnje već u prvom poluvremenu su stekli lepu prednost.

P .  Stanić

1. oktobar  - Terekveš 1:2 , Napredak - Jedinstvo (NB) 1:4, 2. oktobar - Podgrmeč 7:0, Proleter - Roham 5:2.

1. 2. oktobar     2      2      0      0      10:1  6

2. Jedinstvo      2      2      0      0      10:3  6

3. Terekveš      2      2      0      0      4:1    6

4. Proleter       1      1      0      0      5:2    3

5. Napredak       2      1      0      1      3:5    3

6. Omladinac     1      0      0      1      0:2    0

7. 1. oktobar     2      0      0      2      3:8    0

8. Roham    2      0      0      2      3:8    0