OL: Kikinda, Žitište: Kumančani krenuli pobedom

08.09.2021. 11:20 11:27
Izvor: pixabay.com

Kumančani su  iznenadili domaćina u Novoj Crnji i već u prvom poluvremenu rešili pobednika.

Roham - 2.oktobar 1:3 (1:3)

NOVA CRNJA: Igralište Rohama, gledalaca150, sudija: Gajin (Kikinda). Strelci: Živković u 30. za Roham, a Janković u 10, Vender u 33. i Levaja u 40. minutu za 2.oktobar. Žuti kartoni: Čeleketić (Roham), a Praporski, Janković, Radosavljev (2.oktobar)

ROHAM: Popov 5, Lajoš 5, Todor 5,5 (Roni Burai  6,5), Horvat 6,Sakal 7(Radovan Balog 7), A. Živković 7,5,(Florian Apro  7),Čeleketić 7, Šamu 7( Aron Hodi 7,5), Panić 8 (Atila Ceko  6,5), Sučević 7,5, Šari 7,5.

2.OKTOBAR: Radosavljev 8,5  (Enis Rasimi  8), Praporski 7,5 (Emram Beriša 7,5), Đorđević 7,5, Simonović 7, Levaja 9, Janković 8, Lazić 8,5, Odžić7,5, Rasimi 7, Nosonjin 7,5 (Ilija Vioglavin 7).

U drugom delu  domaći fudbaleri pokušali su da smanje rezultat, ali je odbrana gostuju bila na visini zadatka.

P. Stanić

PodgrmečNapredak 1:2 (1:1)

ŽITIŠTE: Igralište Mladosti, gledalaca 250. Sudija  Radaković (Banatsko Karađorđevo). Strelci: Đurđević u 40. za Podgrmeč, a Pavlov u 16. i Švraka u 79.za Napredak. Žuti kartoni: Hanđa i Stanković (Napredak).

PODGRMEČ: Tadić 8, Stojanac – (Vukadin )7, Dančetović 7, Grubješić 7 ( Babić 7), Živković 7, Mirčić 7, Zorić – (Kundak 6), Đurđević 7, Ćurčija 6 (Manojlović 6), Kasalović 6, (Simonović 6),  Radaković 7.

NAPREDAK: Grbić 6, Grujić 6, Hanđa 7, Švraka 7, Tintor 7,Golušin 7 (Ač) ,Vukmirović 7 (Vujin), Pavlov 7, Sivčev 7,Feher ( Stanković 7).

Fudbaleri Napretka su poveli posle greške u odbrani domaćih. Izjednačio je veteran Ivan Đurđević lepim udarcem glavom, a pobedonosni gol gosti su postigli nenadanim udarcem Švrake sa 30 metara koji je iznenadio najboljeg na terenu golmana domaćih Tadića. Propustili su napadači Podgrmeča bar još pet-šest zrelih prilika.

D. Milićev

Terekveš - Omladinac (RT) 2:0 (0:0)

HETIN:  Igralište Terekveša, gdalaca:150. Sudija: Knežević Banatsko Karađorđevo). Srelci: Virag u 80. i Dejan Trivunović u  87. minutu. Žuti kartoni: Radanov , Nikolin (Terekveš), a Bandu i Kapur Omladinac). Crveni kartoni: Siniša Kostić,  Mladen Kujundžić  i Nikola Vukmirović (Omladinac).

TEREKVEŠ: Zarin 7, Obradović 6 (Mike 7), Subu 6,5, S. Trivunović 6,5, D. Trivunović 7, LJ. Trivunović 7,5  Virag 8, Ajdarić 6 (Molnar 7), Heđeši 6, Radanov 7 (Nikolin 6), Reljić 5,5 (Rafa 7).

OMLADINAC: Đuričić 5,5 (Borikić 7), Bandu 7,5 (Nikolić - Ristić 7), Pudar 7, Kujundžić 7, Kostić 6,5, Lakić 7,5 , I. Salma 7,5, (Milutinović 7), Nadaždin 6 (Vukmirović 5,5), Džemailovski 8, Rajkov 7,5 (Ćirovski 6,5), Kapur 8.

Igrači Omladinca iz Ravnog Topolovca su u prvom delu imali nekoliko prilika, ali je golman Kristijan Zarin bio na mestu . U drugom delu igralo se otvoreno, a onda je u 80 minutu pogrešio gostujući golman Ognjen Đuričić i domaći su poveli preko Danijela Viraga. Potom sudija nije svirao očigledan prekršaj nad golmanom gostiju i domaći su postigli i drugi pogodak. Naravno to je izazvao gnev Topolovčana, pa je došlo do gužve, a  epilog su tri crvena kartona.

P. Stanić

Jedinstvo – 1. oktobar 6:2 (6:1)

NOVI BEČEJ:  Stadion kraj Tise, gledalca 200. Sudija: Stojadinov (Kikinda). Strelci: Matić u 8, Stanković u 15. i 43, Tot Čala 18, Maleš 43, S. Nikolić u 45. za Jedinstvo, a Ludajić u 26. i 75. za 1. oktobar.

JEDINSTVO: Rajtarov, Latinović, Salihović, Farkaš (M. Pecarski), M. Matić, Stanković, Maleš, N. Pecarski, S. Nikolić (Koledin), Tot Čala (Ilić), Vrebalov (Veselinović).

PRVI OKTOBAR: Zonai (Kašik), Nikolin (Kinčeš), Virag, Marković, Kovač, Čileg, Kerekeš, Matić, Petrović, Ludajić, Puretić (Popović).

Novobečejci su se uspešno vratili na fudbalsku scenu ubedljivom pobedom protiv ekipe iz Srpskog Itebeja. Seriju golova otvorio je Marko Matić već u 8 minutu, da bi se potom u listu strelaca upisali i dvojica mlađih Aleksandar Stanković (dva puta) i Rudolf Tot Čala. Samo za kratko goleadu domaćih prekinuo je Ludajić u 26. minutu. U završnicu prvog poluvremena domaći su golovima dvojice veterana Ogljena Maleša i Saše Nikolića stekli nedostižnu prednost.

St. Davidović

Rezultat:

Roham - 2. oktobar 1:3, Podgrmeč - Napredak 1:2, Jedinstvo (NB) - 1. oktobar 6:2, Terekveš - Omladinac 2:0. Slobodan je bio: Proleter.