JUVENTUS KIKSNUO, SAMO REMI SA KALJARIJEM: Vlahović pogodio, pa promašivao

06.10.2024. 17:31 17:41
dusan vlahovic

Fudbaleri Juventusa i Kaljarija odigrali su u Torinu bez pobednika, 1:1 (1:0) u meču sedmog kola Serije A.

Dušan Vlahović nastavlja da daje golove. Postigao je po dva na poslednja dva meča na poslednja dva meča – Đenovi i Lajpcigu – a sada je pogodio i protiv Kaljarija.

Ipak, posle toga je imao i jedan veliki promašaj.

U 15. minutu meča sa Kaljarijem kod kuće Vlahović je bio precizan sa bele tačke – precizno je šutirao u donji levi golmanov ugao.

U proslavi gola, Vlahović je pozvao saigrače da odaju omaž saigraču Bremeru, koji je doživeo tešku povredu kolena. Saigrači su podigli Bremerov dres.

Prethodno je Luperto igrao rukom posle kornera Gatija, a penal je dosuđen tek posle pregledanja snimka i izazvao je različita mišljenja.

Desetak minuta kasnije Vlahović je mogao da bude i asistent, ali je Kupmajnersov udarac odbranio golman Skufe.

Imao je Vlahović polupriliku na startu drugog poluvremena, bio je bolji Juve, ali su zapretili i gosti sa Sardinije preko Luvumba u 59. minutu.

Bio je Vlahović blizu drugog pogotka u 72. minutu, ali je Skufe odlično odbranio posle poluvoleja srpskog reprezentativca.

Pripretio je i Kaljari, Di Gregorio je bio priseban, a u 78. minutu Vlahović je imao veliku šansu, ali odbitak posle odbrane Skufea poslao je pored gola.

Taj promašaj skupo je koštao Juventus, pošto je u 86. minutu Daglas Luiz skrivio jedanaesterac neopreznim startom na Pikoliju, koji je prvi došao do lopte. Razvan Marin je perfektno izveo penal i šokirao sve na tribinama, na kojima je bio i Pol Pogba.

Od lošeg ka gorem za Juve, Konseisao je potom zbog simuliranja dobio drugi žuti karton, a malo je nedostajalo da dođe i do potpunog preokreta, jer je Obert u 95. minutu pogodio stativu.