IGRA BOLJA OD REZULTATA: Prvi poraz Vojvodine na pripremama na Kipru

28.01.2024. 18:08 18:11
Izvor: FK Vojvodina

(Od našeg izveštača sa Kipra)

Fudbaleri jermenskog Ararata su u istom danu pobedili dva srpska tima: u podnevnom terminu Čukarički sa 3:0 i u večernjem Vojvodinu sa 2:1.

Što se tog drugog meča tiče suparnici na terenu su započeli kao da je reč o kvalifikacionoj utakmici nekog evropskog takmičenja, čvrsto i angažovano, kao da im plasman od rezultata zavisi.

U pojedinim momentima na ivici prekršaja do te mere da smo već u osmom minutu strahovali za moguću posledicu prekršaja Avanesijana na Petroviću.

Posle kraćeg prekida i ukazane medicinske pomoći Petrović je nastavio meč, da bi sopstvenim učinkom u veznom redu učvrstio ocenu o moćnom pojačanju kolektiva u delu terena gde je greške potrebno smanjiti na minimum.

U tom intervalu, do prekršaja na Petroviću, golman Rosić je u dva navrata uspešno intervenisao, a svojim odbranama ulivao je sigurnost i samopouzdanje u linije odbrane, gde su Jeličić i Crnomarković besprekoprno odgovarali na obaveze, ne dozvoljavajući Tentonu i Serobjanu, isturenim igračima Aratata da se s loptom sastave u zoni sopstvenog napada.

Od 15. minuta Vojvodina je težište igre postavila na protivničku polovinu, sa visoko postavljenom odbrambenom linijom i brzim prolazima Lazarevića i Bukonca uz aut linije, dok su Radulović, Nikolić i Zukić, preciznim dodavanjima stvarali utisak o nadmoćnosti novosadskog tima.

U 25. minutu Vukanović nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo ispred

gola Jermena, posle ubacivanja Bukinca s leve strane, ali je četiri minuta kasnije Zukić je posle serije uspešnih dodavanja, u prazan prostor izbacio Kembela za vođstvo Vojvodine, kojim je i završeno prvo poluvreme.

Do kraja prvog dela beležimo još dve uspešne intervencije golmana Rosića. Oba puta paradama je zaustavljao šuteve najpre Kaplana, potom i Derobjana sa ivice šesnaesterca.

Drugo poluvreme obe ekipe započele su sa drugim sastavima, što jeste i uobičajena praksa u kontrolnim utakmicama. Kvalitetnije i po rezultat uspešnije drugo poluvreme započeo je Ararat.

Pritisak na Carevićev gol je rezultiralo izjednačenjem posle samo tri minuta igre. Najpre je Carević uspeo da zaustavi šut Asdriana, ali nije uspeo da amortizuje i pokušaj Muradiana za izjednačenje.

U 15-minutnom periodu ravnopravne igre koji je usledio izmešu kaznenih prostora vredno pomena je angažovanje Malbašića i njegov dosta kvalitetan pokušaj u 54. minutu kada je lopta završila pokraj gola.

Do drugog gola Ararat je stigao u 75. minutu golom koji je šutem sa 20 metara postigao Duarte.

Vreme do krtaja utakmice Vojvodine je, predvođena raspoloženim Jovanovićem, usredsredila snagu na napad. Jovanović je uspeo i da pošalje loptu iza leđa golmana Šiškovskog, ali je bio u ofsajd poziciji.

Vojvodina – Ararat  1:2 (1:0)

LARNAKA: Igralište AEK akademije, strelci: Kembel u 29. za Vojvodinu, Muradian u 48. Duarte u 75. minutu za Ararat.

VOJVODINA: Rosić, Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Bukinac, Petrović, Zukić, Radulović, Nikolić, Kembel. Vukanović. Drugo poluvreme: Carević, Sukačev, Đorđević, Tanjga, Georbelidze, Milosavljević, Malbašić, Jovanović, Kovačev, Ivanović, Butraković.

ARARAT: Beglarian, Alaverdian, Silva, Kasio, Hovhanisian, Nobdel, Kaplani, Ambrasumijan, Serobjan, Avanesijan, Tenton. Drugo poluvreme: Šiškovski, Alemao, Bueno, Terterijan, Grigorijan, Muradian, Duarte,Tera, Adriano, Šagojan, Jatara.

Lazo Bakmaz

PETAR SUKAČEV (18) START U TIMU VOJVODINE OBELEŽIO GOLOM PRVENCEM Motiv više za još bolje

26.01.2024. 10:31 10:39