Gradska liga Sremska Mitrovica (Prvi razred): Ni ministar nije pomogao

25.04.2018. 12:24 12:25

​​​​​​​Noćaj - Sloga (Z) 3:1 (1:0)

NOĆAJ: Stadion Noćaja, gledalaca 50, sudija Stojanović (Sremska Mitrovica).Strelci: Parmaković u 27, Pandurević u 50.i Mijajlović u 52. za Noćaj, a Mitrović u 87. minutu za Slogu. Žuti karton: Vuga (Sloga).

NOĆAJ: Simić 8, Petrović 8, Alić 8 (Ilić), Vladisavljević 7, Jelikić 8, Tojić 8 (Panić), Parmaković 9, Jezdić 8, Ognjenović 8, Pandurević 8.

SLOGA: Andonović 7, Ostojić 6 (Jerosimović), Nastić 6, Belamarković 6, Vuga 7, Mitrović 7, Miražić 6 (Veselinović), Ilić 6, Simić 6, Nedimović 8, Vitorović 7.

Domaćini su igrali mnogo bolje od rivala u većem delu utakmice.

Postigli su i tri gola. I imali još četiri izuzetne prilike. Kod rezultata 1:0, Branislav Nedimović, inače ministar poljoprivrede u Vladi Srbije, ubacio je Ostojiću loptu u prazan prostor, ali je Ostojić, iako, sam pred golmanom Simićem, nije se upisao u listu strelaca.

I tu se prelomio rezultat u korist domaćina.

N. Ognjenović

Napredak - BSK 1:1 (prekinuto u 37. minutu)

ŠULJAM: Igralište Napretka, gledalaca 100, sudija Relić (Martinci). Strelci: Bosančić u 22. za Napredak, a Ž. Ćirić u 12. minutu za BSK. Crveni karton: Mitrović (Napredak).

NAPREDAK: Antonić, Marčetić, Grujić, Trifunović, Zarić, Divljak, A. Micić, Mitrović, Bosančić, M. Micić, Đurđević.

BSK: Kovanyić, T. Plemić, B. Ćirić, Kresojević, Petrović, Plavšić, Ž. Ćirić, Cvjetić, Čikara, Volaš, M. Laketić.

U 37. minutu Mitrović je dobio crveni karton, odnosno drugi žuti. Domaći fudbaleri su protestovali, zbog prestrogog, delenja kartona, opkolili su  glavnog sudiju Relića. Nije bilo fizičkog napada, ali Relić, je na opšte iznenađenje svih prekinuo utakmicu.

D. Veselinović

Srem (SR) - Planinac 1:1 (0:0)

SREMSKA RAČA: Igralište Srema, gledalaca 70, sudija Borođi (Sremska Mitrovica). Strelci: Radovanović u 40. za Srem, a Mačkić u 57. minutu za Planinac. Žuti kartoni: Šupurić (Srem), Pejčinović, Nikšić (Planinac).

SREM: Kosanić 6, Marijanović 6, Koprić 8, Šupurić 7 (Vojisavljević 7),  Zarić 7 (Vujić 6), Kovačević 6, Vasilić 6, Mijatović 6, Radosavljević 7, Vlaisavljević 7, Vićentić 6.

PLANINAC: Pejčinović 7, Katafaj 7, Milić 6, Nikšić 6, Gršić 6 (Avramović), Milekić 7, M. Novak 6,  B. Novak 7, Panić 7, Babić 7 (Sarić), Mačkić 8 (Micić 6).

Gosti su doputovali sa namerom da se brane, i da prime što manje golova. Ali, domaćini su igrali slabije od očekivanog i tako pomogli, gostima iz Ležimira da osvoje veliki i neočekivani bod.

M. Ostojić

ŠULJAM: Napredak - BSK 1:1 (prekinuto u 37.minutu), SREMSK RAČA: Srem -Planinac 1:1, NOĆAJ: Noćaj - Sloga (Z) 3:1.Borac iz Velikih Radinaca je bio slobodan.

1. BSK                  7      5      2      0      34:5  17

2. Srem (SR)       8      5      2      1      22:5  17

3. Sloga (Z)         7      3      2      2      11:12        11

4. Planinac        8      3      2      3      15:16        11

5. Noćaj               8      2      2      4      15:23        8

6. Borac (VR)     7      1      1      5      7:22  4

7. Napredak       7      1      1      5      9:30  4