Gradska liga Novog Sada: Ubedljivi Begečani

09.04.2019. 08:59 09:02

​​​​​​​Bačka - Čenej 5:0 (3:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 150, sudija: Pejić (Novi Sad), strelci: Pavlov u 15. i 51. Crepulja u 35. Pašćan u 41. Llatinović u 67. minutu. Žuti kartoni: Glišić (Bačka), Stojković (Čenej).

BAČKA: Janošev, Majstorović, Dugajlić (Glišić), Inđić, Tancik, Crepulja, Pašćan, Milić (Tepić), Leđanac, Linjački (Latinović), Pavlov.

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, U. Lukić, Kovačević (Paulinji), M. Lukić, Milošev, Božić, Vilotijević (Stojković), Miavec, Salonski, Jaćimovski (Radosavljvić).

Pretedent za viši rang stigao je do ubedljive pobede već u prvom poluvremenu golovima Pavlova, Crepulje i Pašćana. U nastavku su Begečani „smanjili gas” uz još dva gola drugi Pavlova, a na kraju Milovana Latinovića i nekoliko neiskorišćenih zicera.

M. Po.

Železničar - Vinogradar 0:0

NOVI SAD: Igrališe Železničara, gledalaca 100, sudija: Radinović (Beočin). Žuti karton: Ćetković (Železničar).

ŽELEZNIČAR: Blaščanin, Đorđijevski, Popović, Knežević, Stevanović, Bajić, Lalović (Jovčić), Radić (Perinović), Milutinović, Milojević (Ćetković), Nikšić.

VINOGRADAR: Elez, Popović, Gavrić, Veselica (Luković), Erbez, Gazivoda (Krstić), Ćelić, Milenović, Milosaviljevć, Bukvić, Jovanović.

Propisno su se domaći ispromašivali u susretu sa ekipom Vinogradara, a  na drugoj strani golman Aleksa Blašćanin bio nezaposlen. Niko od momaka trenera Ćetkovića nije uspeo da pronađe put ka mreži. Dva puta su Perinović i Ćetković pogodili prečku, uz to imali i pet zicera, mada treba reći da je golman gostiju Nikola Elez branio sjajno.

M. Po.

Veternik - Borac 5:0 (2:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 150, sudija: Dobrijević (Novi Sad), strelci: Čalija u 8. (iz penala), 15. i 85. A. Ušćumlić u 53. i 89. minutu. Žuti karton: Vuković (Veternik).

VETERNIK: Gligorijević 7, Gvozden 7, J. Ušćumlić 7, Ognjanović 8, Čalija 9, Turalo 8, A. Ušćumlić 8, Stošljević 7 (Subašić 7), Đurić 7 (Kupreški 8), Nikolić 7 (Marković 7), Vuković 7.

BORAC: Dimitrijević 6, Spremić 6, Perić 6, Jovanović 6, Maričić 6 (Mihajlović 6), Šijački 6, Nedeljković 6, Hayić 6 (Bursać 6), Jurković 6 (Miljković 6), Vojnović 7, Karin 7.

Na prolećnoj premijeri pošto su Veterničani u prva dva kola pauzirali uspeli su ubedljivim rezultatom da savladaju ekipu Borca. Od samog početka nametnuli su žestok ritam i već u 8. minutu nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca Čalija je doveo domaćina u vođstvo. Isti igrač majstralno je izveo slobodan udarac i golman Dimitrijević je po drugi put bio nemoćan.

U nastavku se još tri puta zatresla mreža ekipe iz Rakovca. Najpre je Aleksa Ušćumlić pronašao put ka mreži, a najbolju igru krunisao je trećim golom kapiten Čalija, da bi minut pre kraja Aleksa Ušćumlić postigao gol za konačan rezultat.

M. Po.

Jedinstvo - Obilić 4:0 (2:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudije: Tepić (Šajkaš), strelci: Pinjo u 16. (iz penala), 27. i 52. Savić u 86. minutu. Žuti karton: Jovanović (Obilić).

JEDINSTVO: Polić, Kezija (Golić), R. Tepić (Đorđević), Kovačević, Savić, Sa. Golić (Medić), Pinjo, Malinović, Bubnjević, Gayić, M. Tepić.

OBILIĆ: D. Dobrić, S. Panić, Jovanović (M. Panić), Milanović, LJ. Panić, S. Dobrić, Vukotić, Ćurčić, B. Panić, Đukić, Lazarčev.

I u susretu protiv slabe ekipe Obilića momci trenera Miroslava Lolića pobedom su pokazali da se nisu odrekli borbe za viši rang. U 16. minutu najbolji akter Miloš Pinjo je udarcem sa bele tačke doveo domaćina do vođstva. Isti igrač uspeo je do poluvremena da još jednom savlada Dušana Dobrića.

I u nastavku je ponovo na sceni bio Miloš Pinjo. U finišu utakmicu tačku na odličnu igru domaćina golom je stavio iskusni Zdravko Savić.

M. Po.

Jedinstvo - Obilić 4:0, Bačka - Čenej 5:0, Dinamo - Hajduk 1:1, Susek - Moskva 3:0, Veternik - Borac 5:0, Železničar - Vinogradar 0:0. Slobodni su bili OFK Futog , Titel.

1. Bačka             16     13     1      2      51:14        40

2. Veternik       15     12     1      2      47:14        37

3. Susek             16     12     1      3      39:15        37

4. Futog              15     11     2      2      55:13        35

5. Jedinstvo      16     10     3      3      43:18        33

6. Vinogradar    16     7      6      3      28:21        27

7. Železničar   16     6      4      6      45:28        22

8. Obilić           16     5      4      7      27:31        19