Градска лига Новог Сада: Прва победа Хајдука

15.09.2020. 08:49 08:50
Извор: Dnevnik.rs

Хајдук (НС) - Москва 2:1 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Мелих (Нови Сад), стрелци: Томић у 13. и Косец у 55. (из пенала) за Хајдук, а Крменовић у 44. минуту за Москву.

ХАЈДУК: Млађен, Краснићи, Васиљевић (Атехговић), Дубак, Фућек, Томић, Џафоли. Лалуја, Косец, Лазаревић, Балаћ (Мићовић, Даниловић).

МОСКВА: Бичкаји, Човић (Комазец), Радосавац (Продић), Калаба, Божић (Билак), Митровчан, Ступар (Чамђић), Милић, Кременовић, Томић (Пећанац), Лато.

Новајлија у лиги забележио је прву победу. У 13. минуту успели су да дођу до предности голом Марка Томића. Минут пре одласка на одмор упорни гости успели су преко Милоша Кременовића да поравнају резултат. У наставку је нову предност за Хајдук донео ударцем са беле тачке Стеван Косец.

М. По.

Пролетер - Динамо 1:1 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште „Павлиш„, судија:Н. Николаш (Футог), стрелци: Човић у 3. за Пролетер, а Дубравац у 72. минуту за Динамо. Жути картони: Дражић, Вебер, Човић (Пролетер), Бикицки (Динамо).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Н. Крстић 7, Пролић 7, Аџић 7, Вуковић 7, Катона 6, Кирти 7, Дражић 7, Вукотић 6 (С. Крстић 6), Св. Крстић 8, Човић 8.

ДИНАМО: Савић 7, Гојков 7, Петровић 7, Мишкић 6, Сабо 8, Дисти 7, Ст. Мишкић 6 (Божокин 6), Суботин 6 (Поповић 6), Карас 7, Шегуљски 6 (Граовац 7), Ућур 7, Бикицки 6 (Михајловић 6).

Добра фудбалска представа за ранг такмичења. Домаћи играчи су дошли у вођство већ у 3. минуту преко Човића, а то није збунило госте већ су наставили да стварају шансе да би успели да поравнају резултат у самом финишу меча. До краја уткамице било је шансе са обе стране а истакли су се оба голмана, који су били на висини задатка.

Д. Об. - Б. Ст.

Сланобарац - Хајдук (Г) 1:3 (1:1)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Маријанац (Раковац), стрелци: Станић у 29. за Сланобарац, а Тошић у 20. и 54. (из пенала) и М. Илић у 68. минуту за Хајдук. Жути картони: Б. Илић, Д. Смиљанић (Хајдук). Црвени картон: Бериша (Сланобарац).

СЛАНОБАРАЦ: Вељић, Манић, Бериша, Греку (Ковач), Мацакања, Ћулибрк (Јовановић), Станић (Салиху), Микан, Лончар, Петковић, Миљевић.

ХАЈДУК: Радаковић, Д. Смиљанић, Г. Смиљанић, Б. Илић, Ракић, М. Илић, Љубојевић, Јовановић, Тошић, Цветковић, Галић (Ћурић).

Није све почело како су домаћи планирали, јер је Богољуб Тошић довео госте у вођство. Радост је трајала „само” девет минута, а стрелац за изједначење био је Немања Станић. У наставку је судија Миле Марјанац на интервенцику помоћног судије показао на белу тачку за екипу Хајдука, а због приговора и црвени картон Рахиму Бериши. Сигуран са пеналтика био је Богољуб Тошић. Све наде домаћих да ће барем доћи до изједначења покопао је голом Мирослав Илић.

М. По.

Борац (НС) - Виноградар 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Станић (Будисава), стрелци: Перишић у 65. за Борац, а Сладић у 67. минуту (из пенала) за Виноградар. Жути картони: Кажић (Борац), Предојевић, Бјелобаба, Елез (Виноградар).

БОРАЦ: Иванишевић, Ђорђијевски, Кажић, Радић, Јашовић, Малиновић (Тошић), Крстић, Перишић, Срдановић, Поповић, Добрињац (Пелегрин).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, С. Шебез, Л. Шербез (Бјелобаба, Милосављевић). Топаловић, Буквић, С. Елез, Периновић, Сладић, Предојевић, Новак.

Сва настојања момака тренера Драгана Михајловића да остваре победу нису уродила плодом. Морали су да се задовоље поделом бодова. У првом полувремену није било голова, а онда је у наставку Дамјан Перишић донео предност за Борац. Радост домаћина трајала је веома кратко, јер је судија Станић два минута касније показао на белу тачку, а стрелац је био Млађан Сладић, што се испоставило да је био гол за коначан резултат.

М. По.

Хајдук - Москва 2:1, Обилић - Ченеј 2:1, Сланобарац - Хајдук (Г) 1:3, Слога - Железничар 0:3, Борац (НС) - Виноградар 1:1, Пролетер - Динамо 1:1, Борац (П) - Милетић 0:2.

1. Милетић 4      4      0      0      20:1  12

2. Динамо  4      3      1      0      14:2  10

3. Обилић  4      3      1      0      9:5    10

4. Хајдук (Г)      4      3      0      1      10:5  9

5. Виноградар    4      2      2      0      19:4  8

6. Пролетер       4      2      1      1      14:6  7

7. Железничар   4      2      0      2      5:7    6

8. Борац (НС)     4      1      1      2      4:8    4