Gradska liga Novog Sada: Furiozni Futožani

18.06.2019. 12:17 12:19
Izvor: Dnevnik.rs

Bačka - Futog 0:5 (0:2)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 300, sudija: Jeftić (Budisava), strelci: Milovac u 6. i 54. Ardalić u 24. Čepić u 51. i A. Kosić u 84. minutu.

BAČKA: Štrbac, Majstorović, Slepčev, Glišić, Tancik, Crepulja, Pašćan, Milić (Stanišić), Gelić (Dugajlić), Latinović, Inđić.

FUTOG: Savković, G. Kosić, Ardalić, Sakač (Mir. Beronja), A. Kosić, Švonja, Tepić, Milovac (Topolić), Sirar (Baračanin), Vukanac, Latinović.

U derbiju Gradska lige koji je privukao dosta gledalaca ekipa trenera Gorana Malinovića dokazala je da je najbolja u ovom rangu. U fer i korektnom meču Futožani su, predvođeni Milovcem i ostalim igračima već u uvodnim minutima stigli do vođstva golom Zorana Milovca. I u ovom meču Latinović je pokazao da su njegovi auti pola gola, jer je ubacio loptu u šesnaesterac domaćih gde se našao Ardalić  i pogodio mrežu. I u nastavku su dominirali gosti. Čepić je lepim golom povećao rezultat, a raspoloženi Milovac je svojim drugim golom nagovestio ubedljivu pobedu. Do kraja meča „za petardu” se potrudio Aleksandar Kosić, pa su gosti ispraćeni aplauzima korektne i objektivne publike u Begeču.

M. Po.

Dinamo - Susek 0:6 (0:2)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 100, sudija: Živović (Novi Sad), strelci: Lukaja u 18. 44. i 55. Zdravković u 61. (autogol), Mesaroš u 78. Dražić u 82. minutu. Žuti karton: Stojanović (Susek).

DINAMO: Savić, Ste. Miškić, Kovačević (Bikicki), Lojanica (Perić), Miladinović, Učur, Zdravković, Str. Miškić, Si. Miškić, Mitrić (Vagić), Slokar.

SUSEK: Stanojević, Idrizi, S. Nićetić, Lalović, Jeremić, Đ. Nićetić, Mesaroš, Starčević, Bodnar, Dražić, Lukaja.

Gosti iz Suseka ubedljivim rezultatom savladali su ekipu iz Budisave. Raspoložen za igru i davanje golova bio je najbolji strelac Rade Lukaja. Doveo je Susečane u vođstvo, a drugim golom do odmora je povećao rezultat. Isti igrač je i u nastavku bio neumoljiv. Nekoliko minuta kasnije u sopstvenu mrežu loptu je poslao Zdravković. Imali su domaći priliku da barem postignu počasni gol, ali je Stanojević otklonio opasnost. Do kraja meča Milan Mesaroš, a potom i Nikola Dražić potrudili su se da u mreži Dinama se nađe pola tuceta.

M. Po.

Moskva - Vinogradar 1:1 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Pantić (Novi Sad), strelci: Komazec u 90. (iz penala) za Moskvu, a Erbez u 50. minutu za Vinogradar. Žuti karton: Bukvić (Vinogradar). Crveni karton: trener Moskve Stanisavljević.

MOSKVA: Božić, Miljević, Čović (Beriša), Pećanac, Komazec, Leković, Tomić, Greku (Limoni), Tot, Lato (Burgić), Mikan.

VINOGRADAR: Elez, Popović, Tomov, Veselica, Erbez, Bukvić, Sladić, Brljak, Čelić, Krstić.

Gosti iz Ledinaca stigli su u Novi Sad sa samo devetoricom igrača, a u 20. minutu im se pridružio i Sladić. Domaći brojčano jači imali su terensku inicijativu, napadali su, ali je golman Nikola Elez uspeo da otkloni opasnost. U nastavku su gosti srećno uspeli da povedu, udarac iz ugla i upućena lopta stigla je do Branimira Erbeza koji je uputio udarac, a lopta je na putu ka golu pogodila golmana i nekog iz odbrane domaćih i završila u mreži. Činilo se da će Ledinčani predvođeni kapitenom Vladimirom Bukvićem uspeti da odnesu ceo plen. U poslednjem minutu na ubačenu loptu u kazneni prostor startovao je Leković, bio je odgurnut pa je sudija Aleksa Pantić pokazao na belu tačku. Za realizaciju se potrudio Marko Komazec.

M. Po.

Jedinstvo - Borac 4:2, Moskva - Vinogradar 1:1, Hajduk - Železničar 0:0, Obilić - Vternik 0:2, Bačka - Futog 0:5, Dinamo - Susek 0:6. Slobodne su bile  ekipe: Titela i Čeneja.

 1. Futog            24     20     2      2      94:16        62

 2. Veternik      24     18     3      3      75:24        57

 3. Bačka            24     18     3      3      74:25        57

 4. Susek            24     16     2      6      60:26        50

 5. Jedinstvo     24     15     3      6      74:30        48

 6. Vinogradar  25     11     8      6      45:42        41

 7. Železničar 25     9      5      11     56:47        32

 8. Titel            24     8      4      12     48:52        28