Gradska liga Novog Sada: Derbi Klisanima

30.03.2021. 16:37 16:38
Izvor: Tiker

Borac (NS) - Dinamo 3:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Kukuda (Petrovaradin), strelci: Srdanović u 38. Papić u 40. Bajić u 78. minutu. Žuti kartoni: Cvetićanin, Paprić, Milanović, Kažić (Borac), Miškić, Distl, Sabo, Dubravac, Karas (Dinamo). Crveni kartoni: Kažić (Borac), Karas (Dinamo).

BORAC: Pelegrin, Paprić, Kažić, A. Bajić, Jašović, Milanović, Popović (Salić), Srdanović, Cvetićanin (Marić), N. Bajić, Đorđijevski (Daković).

DINAMO: Martinović, Mihajlović, Subotin, Distl, Stef. Miškić (Mitrić, Preradović), Ilić, Karas, Živanov, Dubravac (Orlić), Sabov, Gojko.

Derbi kola dobili su Klisani ubedljivim rezultatom. Važnost meča uticao je na igrače oba tima, pa su u utakmicu ušli sa puno nervoze, Sudija Kukuda je u 64. minutu zbog drugog žutog isključio domaćeg igrača Kažića, a u finišu je zbog nedoličnog ponašanja put u svlačionidu pokzao i Dragoljubu Karasu iz Dinama. Do 38. minuta mreže su mirovale, a onda je Dušan Srdanović doneo prednost. Dva minuta kasnije iskusni Slobodan Papić uspeo je da poveća rezultat. U nastavku je Nikola Bajić golom zapečatio sudbinu ekipe iz Budisave.

M. Po.

Proleter - Miletić 2:0 (1:0)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, sudija: Spasojević (Novi Sad), strelci: Jeremić u 16. i Vukotić u 82. minutu. Žuti kartoni: N. Pavlović, Bajac (Miletić),

PROLETER: Veber 8, Prolić 8, Jeremić 8, M. Ayić 7 (Vuković), Papić 7, Rašiovan 7 (S. Krstić), Kirti 7, Č. Ayić 8, Katona 7 (Vukotić 7), N. Krstić 7, Maliyan 7.

MILETIĆ: Slavinac 6, Gaković 7, Trkulja 7, Janković 7, M. Pavlović 6, Pavkov 6, Lisac 6, Rogić 6 (M. Golić 6), Banjac 6, S. Golić 6 (Gelić 6), N. Pavlović 6.

Derbi timova iz samog vrha tabele sasvim zasluženo pripao je fudbalerima Proletera. Domaća ekipa došla je u vođstvo već u 16. minutu golom Jeremića na efektan način. I gosti su imali nekoliko idealnih prilika, međutim istakao se golman domaće ekipe Veber. Na odličnu fudbalsku predstavu tačku je stavio nekoliko minuta pre kraja Vukotić takođe lepim pogotkom.

Takođe treba istaći odlično suđene mladog sudije Spasojevića iz Novog Sada.

D. Obrenović

B. Starčević

Slanobarac - Železničar 3:1 (1:0)

BUDISAVA: Igralište Dinama, sudija: Vujinović (Novi Sad), strelci: Lončar u 29. (iz penala), Macakanja u 74. i Nićko u 90. za Slanobarac, a Vlaščanin u 48. minutu (iz penala) za Železničar. Žuti kartoni: Petković, Hajoli (Slanobarac), Bašić, Nikšić, Radulović, Despotović (Železničar).

SLANOBARAC: Ninić, Miljević, Zavarko (Tomov), Rajhert, Macakanja, Banjac (Petković), Ničko, Mikan, Lončar, Rakin, Manić (Hajoli).

ŽELEZNIČAR: Bašić, Plavšić, Radulović, Nikšić, Despotović, Pavlović, Vlaščanin, Micić, Zrnić, Kiš, Dendić.

U neizvesnom i zanimljivom meču do samog kraja ekipa Slanobarca uspela je da dođe do pobede. Sudija Aleksandar Vujinović dva puta je opravdano pokazao na belu tačku. U 29. minutu za domaćina uz strelca Lonačara. U nastavku je pokazao na „kreč” za goste, a strelac je bio Vlaščanin. Sve do 84. minuta bilo je uzbuđenja, ali ne i golova, a onda je Siniša Macakanja uspeo da savlada Bašića. U poslednjem minutu regularnog dela Norbert Nićko je overio pobedu.

M. Po.

Hajduk (NS) - Borac (R) 1:3 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Milojević (Bukovac), strelci: Čokorilo u 39. za Hajduk, a Perić u 38. Milošević u 54. i Krnić u 88. minutu za Borac. Žuti kartoni: Efendić (Hajduk), Jovanović (Borac).

HAJDUK: Mlađen, Krasnići, Efendić, Fucek (Đafoli), Dubak (Galetin), Dopuya, Gagričić (Danilović), Tešović (Tadić), Laluja, Čokorilo (Bakić), Paštar.

BORAC: Milanov, Bertić, Perić (O. Jovanović), N. Jovanović, Nedeljković, I. Stepanov (Krnić), Miljković, Milošević, N. Stepanov (Bursać), Vojnović, Idrizi (Kvrgić).

Ekipa iz Rakovca uspela je da odnese bodove. sa Klise  Do 38. minuta ništa se posebno dešavalo na terenu, a onda je Dejan Perić doneo prednost Rakovčanima. Kratko je trajala radost, jer je samo minut kasnije Dejan Čokorilo uspeo da izjednači i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku su momci Gojka Perišića dodali gas i u 54. minutu Nenad Milošević je bio neumoljiv. Potvrdu za zasluženu pobedu stavio je golom u finišu utakmice Đorđe Krnić.

M. Po.

Hajduk - Borac (P) 1:3, Proleter - Miletić 2:0, Borac (NS) - Dinamo 3:0, Sloga - Vinogradar 0:4, Slanobarac - Železničar 3:1, Obilić - Hajduk (G), Moskva - Čenej 1:1.

1. Vinogradar   16     12     3      1      56:11        39

2. Dinamo  16     12     1      3              56:17                37

3. Borac (NS)    16     11     3      2      40:11        36

4. Miletić        16     11     2      3              57:14                35

5. Proleter       16     11     1      4      47:23        34

6. Borac (P)      16     10     1      5      40:18        31

7. Hajduk (G)      15     8      2      5      24:19        26

8. Obilić  15     7      3      5               8:16         24