Градска лига Новог Сада: Дерби Клисанима

30.03.2021. 16:37 16:38
Извор: Tiker

Борац (НС) - Динамо 3:0 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Срдановић у 38. Папић у 40. Бајић у 78. минуту. Жути картони: Цветићанин, Папрић, Милановић, Кажић (Борац), Мишкић, Дистл, Сабо, Дубравац, Карас (Динамо). Црвени картони: Кажић (Борац), Карас (Динамо).

БОРАЦ: Пелегрин, Папрић, Кажић, А. Бајић, Јашовић, Милановић, Поповић (Салић), Срдановић, Цветићанин (Марић), Н. Бајић, Ђорђијевски (Даковић).

ДИНАМО: Мартиновић, Михајловић, Суботин, Дистл, Стеф. Мишкић (Митрић, Прерадовић), Илић, Карас, Живанов, Дубравац (Орлић), Сабов, Гојко.

Дерби кола добили су Клисани убедљивим резултатом. Важност меча утицао је на играче оба тима, па су у утакмицу ушли са пуно нервозе, Судија Кукуда је у 64. минуту због другог жутог искључио домаћег играча Кажића, а у финишу је због недоличног понашања пут у свлачиониду покзао и Драгољубу Карасу из Динама. До 38. минута мреже су мировале, а онда је Душан Срдановић донео предност. Два минута касније искусни Слободан Папић успео је да повећа резултат. У наставку је Никола Бајић голом запечатио судбину екипе из Будисаве.

М. По.

Пролетер - Милетић 2:0 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Јеремић у 16. и Вукотић у 82. минуту. Жути картони: Н. Павловић, Бајац (Милетић),

ПРОЛЕТЕР: Вебер 8, Пролић 8, Јеремић 8, М. Ayić 7 (Вуковић), Папић 7, Рашиован 7 (С. Крстић), Кирти 7, Ч. Ayić 8, Катона 7 (Вукотић 7), Н. Крстић 7, Maliyan 7.

МИЛЕТИЋ: Славинац 6, Гаковић 7, Тркуља 7, Јанковић 7, М. Павловић 6, Павков 6, Лисац 6, Рогић 6 (М. Голић 6), Бањац 6, С. Голић 6 (Гелић 6), Н. Павловић 6.

Дерби тимова из самог врха табеле сасвим заслужено припао је фудбалерима Пролетера. Домаћа екипа дошла је у вођство већ у 16. минуту голом Јеремића на ефектан начин. И гости су имали неколико идеалних прилика, међутим истакао се голман домаће екипе Вебер. На одличну фудбалску представу тачку је ставио неколико минута пре краја Вукотић такође лепим поготком.

Такође треба истаћи одлично суђене младог судије Спасојевића из Новог Сада.

Д. Обреновић

Б. Старчевић

Сланобарац - Железничар 3:1 (1:0)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Вујиновић (Нови Сад), стрелци: Лончар у 29. (из пенала), Мацакања у 74. и Нићко у 90. за Сланобарац, а Влашчанин у 48. минуту (из пенала) за Железничар. Жути картони: Петковић, Хајоли (Сланобарац), Башић, Никшић, Радуловић, Деспотовић (Железничар).

СЛАНОБАРАЦ: Нинић, Миљевић, Заварко (Томов), Рајхерт, Мацакања, Бањац (Петковић), Ничко, Микан, Лончар, Ракин, Манић (Хајоли).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Плавшић, Радуловић, Никшић, Деспотовић, Павловић, Влашчанин, Мицић, Зрнић, Киш, Дендић.

У неизвесном и занимљивом мечу до самог краја екипа Сланобарца успела је да дође до победе. Судија Александар Вујиновић два пута је оправдано показао на белу тачку. У 29. минуту за домаћина уз стрелца Лоначара. У наставку је показао на „креч” за госте, а стрелац је био Влашчанин. Све до 84. минута било је узбуђења, али не и голова, а онда је Синиша Мацакања успео да савлада Башића. У последњем минуту регуларног дела Норберт Нићко је оверио победу.

М. По.

Хајдук (НС) - Борац (Р) 1:3 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Милојевић (Буковац), стрелци: Чокорило у 39. за Хајдук, а Перић у 38. Милошевић у 54. и Крнић у 88. минуту за Борац. Жути картони: Ефендић (Хајдук), Јовановић (Борац).

ХАЈДУК: Млађен, Краснићи, Ефендић, Фуцек (Ђафоли), Дубак (Галетин), Dopuya, Гагричић (Даниловић), Тешовић (Тадић), Лалуја, Чокорило (Бакић), Паштар.

БОРАЦ: Миланов, Бертић, Перић (О. Јовановић), Н. Јовановић, Недељковић, И. Степанов (Крнић), Миљковић, Милошевић, Н. Степанов (Бурсаћ), Војновић, Идризи (Квргић).

Екипа из Раковца успела је да однесе бодове. са Клисе  До 38. минута ништа се посебно дешавало на терену, а онда је Дејан Перић донео предност Раковчанима. Кратко је трајала радост, јер је само минут касније Дејан Чокорило успео да изједначи и са тим резултатом се отишло на одмор.

У наставку су момци Гојка Перишића додали гас и у 54. минуту Ненад Милошевић је био неумољив. Потврду за заслужену победу ставио је голом у финишу утакмице Ђорђе Крнић.

М. По.

Хајдук - Борац (П) 1:3, Пролетер - Милетић 2:0, Борац (НС) - Динамо 3:0, Слога - Виноградар 0:4, Сланобарац - Железничар 3:1, Обилић - Хајдук (Г), Москва - Ченеј 1:1.

1. Виноградар   16     12     3      1      56:11        39

2. Динамо  16     12     1      3              56:17                37

3. Борац (НС)    16     11     3      2      40:11        36

4. Милетић        16     11     2      3              57:14                35

5. Пролетер       16     11     1      4      47:23        34

6. Борац (П)      16     10     1      5      40:18        31

7. Хајдук (Г)      15     8      2      5      24:19        26

8. Обилић  15     7      3      5               8:16         24