GL Novog Sada: Lukaja ukrasio derbi

25.06.2019. 12:19 12:21
Izvor: pixabay.com

U velikom derbiju komšija (deli ih samo Dunav) pripao je sasvim zasluženo Susečanima. Bila je to kvalitetna utakmica.

Susek - Bačka 4:3 (2:2)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca oko 100, sudija: Milošević (Novi Sad), strelci: Lukaja u 26. (iz penala), 35. i 90 2. Mihajlović u 53. za Susek, Leđanac u 9. Pašćan u 11. i 70. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Podnar, Mihajlović (Susek).

SUSEK: Simić 7, Idrizi 7, Dražić 8, Starčević 8, Jeremić 8, Đ. Nićetić 6 (Mihajlović 7, S. Nićetić 6), Mesaroš 8, Mačkić 7, Podnar 7, Marković 8, Lukaja 9.

BAČKA: Štrbac 6, Majstorović 6, Slijepčev 6, Milić 7, Tancik 7, Inđić 7, Pašćan 7, Linjački 7, Leđanac 6 (Stanišić 6), Latinović 7, Pavlov 7.

Seriju golova otvorio je u 26. minutu Lukaja iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, gosti su dva puta stigli da poravnaju rezulutat i kada su se ponadali nose bod kući opet je na sceni bio golgeter Suseka Rade Lukaja i u nadoknadi vremena po treći put se upisao u listu strelaca. Tako da bodovi sasvim zasluženo pripadaju domaćinu.

Veternik - Čenej 9:0 (4:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100, sudija: Kovačević (Budisava), strelci: A. Ušćumlić u 33. Čalija u 34. (iz penala), 36. i 78. Đurić u 44. Malinović u 65. Vuković u 70. (iz penala), Tomić u 80. i Subašić u 86. minutu.

VETERNIK: Gligorijević, Pekez, Čalija, Turalo, A. Ušćumlić (Gvozden), Đurić, Tomić, Subašić, Mrkić (J. Ušćumlić), Malinović, Kupreški (Vuković).

ČENEJ: Rogić, Ćurčić, Dragović, Prole, Vilotijević, Lukić, Stojković, Paulinji, Čortan, Radosavljević.

Zabeležila je ekipa Veternika ubedljivu pobedu protiv ekipe Čeneja koja je na megdan došla sa samo desetoricom igrača. Kanonadu u mreži golmana Mirka Rogića započeo je Aleksa Ušćumlić. Za samo dva minuta kapiten Branko Čalija je najpre iz kaznenog udaca povećao rezultat da bi se upisao još jednom u strelce.  U nastavku je ekipa Čeneja primila još pet golova.

Titel - Borac 3:1 (1:1)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 150, sudija Pejić (Novi Sad), strelci: Jovanov 18. Kulja 70.i Geringer 74.za Titel, a Vasiljević 30. minutu za Borac. Žute kartone dobili: Geringer (Titel) i Marović (Borac).

TITEL: Major 8, Marinkov 7,  Geringer 7 (Fodor), Jovanov 7, Babić 7, Kulja 7, Hucki 7, J. Karataševski 7, Trkulja 7, Paunić 7 i N. Karataševski 7 (Đorđević).

BORAC: Perić 6, Strelić 5, Marović 5, Kika 5, Maričić 6, Adžić 5, Jovanović 5, Bursać 6, Vasiljević 6, Nikolić 6 i Vojinović 6.

Akteri meča prikazali su lepu i dopadljivu fudbalsku predstavu  u kojoj smo videli 4 gola, dve prečke i jedan nedosuđeni penal za domaću ekipu.

Ž. M.

Dinamo - Jedinstvo 0:8 (0:3)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 100, sudija: Šarić (Novi Sad), strelci: Savić u 3. i 38. Pinjo u 4. 47. i 82. Bubnjević u 65. Lukić u 70. i Zorić u 80. minutu.

DINAMO: Savić, Bikicki, Ste. Miškić, Ućur (Slokar), Zdravković (Lečić), Kovačević, Lojanica, Ilić, V. Mitrić (Vagić), Sabo, Str. Miškić.

JEDINSTVO: Tepić, Zorić, Kezija, Đorđević (Radojević), Zukić, Kovačević (Medić), Savić (Lukić), Pinjo, Malinović, Bubnjević, Tepić.

Ekipa Jedinstva iz Gopođinaca je u Budisavi postigla osam golova. Predvođeni raspoloženim Zdravkom Savićem i Milošem Pinjom Gospođinčani su dominirali terenom i već u prvom delu na odmor otišli sa znatnom prednošću. Da dođu do ubedljive pobede pored trećeg gola Miloša Pinja potrudili su se u nastavku Bubnjević, Lukić i Zorić.

Futog - Obilić 10:1 (3:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Filipović (Novi Sad), strelci: Švonja u 30. Milovac u 31. i 52. Vukanac u 44. Ardalić u 57. Sirar u 60. Šobot u 71. i 87. Čepić u 73. i 77. za Futog, Milutinov u 83. minutu za Obilić. Žuti karton: LJ. Panić (Obilić)

FUTOG: Žinić, Stevanovski (Šobot), Vukanac, Ardalić, Kosić, Švonja, Čepić, Milovac, Sirar, Baračanin (Topolić), Latinović (Brnbota).

OBILIĆ:  Miladinović, Jovanović, Milanković, LJ. Panić, D. Dobrić, S. Dobrić, Vukotić, Ćurčić, Boj. Panić (M. Panić), Čukić (Boš. Panić), Milutinović.

Ubedljivom pobedom Futožani su se oprostili od vernih navijača. Bilo je samo pitanje koliko će se golova naći u mreži ekipe iz Vilova, koja se stojički držala do 30. minuta, a onda je usledila kanonada Futožana.

Železničar - Moskva 3:1 (2:1)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 100, sudija: Dobrijević (Novi Sad), strelci: Lalović u 5. i 18. i Kremenović u 69. za Železničar, a Leković u 42. minutu za Moskvu. Žuti kartoni: Popović (Železničar), Pećanac (Moskva).

ŽELEZNIČAR: Jovčić 7, Milojević 7, Popović 6, Mićić 7, Stevanović 7, Bajić 7, Lalović 9, Ćetković 8, Baljinca 7 (Knežević 8), Relić 7, Kremenović 8.

MOSKVA: Pelegrin 7, Miljević 5, Beriša 5, Pećanac 6, Komazec 7, Leković 7, Tomić 5, Limoni 5, Mitrovčan 7 (Greku 6), Tot 6, Mikan 6.

Fudbaleri Železničara oprostili su se od vernih navijača pobedom. Predvođeni najiskusnijim fudbalerom Đopkom Lalovićem postigli su tri gola, a što se mreža gostiju nije više puta zanjihala „krivac” je solidni golman Pelegrin. Već u 5. minutu Đoko Lalović je nakon dobijene povratne lopte preciznim udarcem savladao golmana Moskve nagovestivši da je veoma raspoložen za igru. Isti igrač je posle centaršuta Milojevića po drugi put bio neumoljiv. Kada je Leković u 42. minutu uspeo da smanji rezultat činilo se da će se u nastavku voditi velika borba i da će gosti pokušati da dođu do izjednačenja. Međutim, i u nastavku su dominirali momci trenera Vladimira Ćetkovića.

M. Po.

Dinamo - Jedinstvo 0:8, Susek - Bačka 4:3, Futog - Obilić 10:1, Veternik - Čenej 9:0, Železničar - Moskva 3:1, Titel - Borac 3:1. Slobodne su bile ekipe Hajduka i Vinogradara.