104.8191

ГЛ Новог Сада: Лукаја украсио дерби

25.06.2019. 12:19 12:21
Извор: pixabay.com

У великом дербију комшија (дели их само Дунав) припао је сасвим заслужено Сусечанима. Била је то квалитетна утакмица.

Сусек - Бачка 4:3 (2:2)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца око 100, судија: Милошевић (Нови Сад), стрелци: Лукаја у 26. (из пенала), 35. и 90+2. Михајловић у 53. за Сусек, Леђанац у 9. Пашћан у 11. и 70. минуту за Бачку. Жути картони: Поднар, Михајловић (Сусек).

СУСЕК: Симић 7, Идризи 7, Дражић 8, Старчевић 8, Јеремић 8, Ђ. Нићетић 6 (Михајловић 7, С. Нићетић 6), Месарош 8, Мачкић 7, Поднар 7, Марковић 8, Лукаја 9.

БАЧКА: Штрбац 6, Мајсторовић 6, Слијепчев 6, Милић 7, Танцик 7, Инђић 7, Пашћан 7, Лињачки 7, Леђанац 6 (Станишић 6), Латиновић 7, Павлов 7.

Серију голова отворио је у 26. минуту Лукаја из оправдано досуђеног казненог ударца, гости су два пута стигли да поравнају резулутат и када су се понадали носе бод кући опет је на сцени био голгетер Сусека Раде Лукаја и у надокнади времена по трећи пут се уписао у листу стрелаца. Тако да бодови сасвим заслужено припадају домаћину.

Ветерник - Ченеј 9:0 (4:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100, судија: Ковачевић (Будисава), стрелци: А. Ушћумлић у 33. Чалија у 34. (из пенала), 36. и 78. Ђурић у 44. Малиновић у 65. Вуковић у 70. (из пенала), Томић у 80. и Субашић у 86. минуту.

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Пекез, Чалија, Турало, А. Ушћумлић (Гвозден), Ђурић, Томић, Субашић, Мркић (Ј. Ушћумлић), Малиновић, Купрешки (Вуковић).

ЧЕНЕЈ: Рогић, Ћурчић, Драговић, Проле, Вилотијевић, Лукић, Стојковић, Паулињи, Чортан, Радосављевић.

Забележила је екипа Ветерника убедљиву победу против екипе Ченеја која је на мегдан дошла са само десеторицом играча. Канонаду у мрежи голмана Мирка Рогића започео је Алекса Ушћумлић. За само два минута капитен Бранко Чалија је најпре из казненог удаца повећао резултат да би се уписао још једном у стрелце.  У наставку је екипа Ченеја примила још пет голова.

Тител - Борац 3:1 (1:1)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 150, судија Пејић (Нови Сад), стрелци: Јованов 18. Куља 70.и Герингер 74.за Тител, а Васиљевић 30. минуту за Борац. Жуте картоне добили: Герингер (Тител) и Маровић (Борац).

ТИТЕЛ: Мајор 8, Маринков 7,  Герингер 7 (Фодор), Јованов 7, Бабић 7, Куља 7, Хуцки 7, Ј. Караташевски 7, Тркуља 7, Паунић 7 и Н. Караташевски 7 (Ђорђевић).

БОРАЦ: Перић 6, Стрелић 5, Маровић 5, Кика 5, Маричић 6, Аџић 5, Јовановић 5, Бурсаћ 6, Васиљевић 6, Николић 6 и Војиновић 6.

Актери меча приказали су лепу и допадљиву фудбалску представу  у којој смо видели 4 гола, две пречке и један недосуђени пенал за домаћу екипу.

Ж. М.

Динамо - Јединство 0:8 (0:3)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 100, судија: Шарић (Нови Сад), стрелци: Савић у 3. и 38. Пињо у 4. 47. и 82. Бубњевић у 65. Лукић у 70. и Зорић у 80. минуту.

ДИНАМО: Савић, Бикицки, Сте. Мишкић, Ућур (Слокар), Здравковић (Лечић), Ковачевић, Лојаница, Илић, В. Митрић (Вагић), Сабо, Стр. Мишкић.

ЈЕДИНСТВО: Тепић, Зорић, Кезија, Ђорђевић (Радојевић), Зукић, Ковачевић (Медић), Савић (Лукић), Пињо, Малиновић, Бубњевић, Тепић.

Екипа Јединства из Гопођинаца је у Будисави постигла осам голова. Предвођени расположеним Здравком Савићем и Милошем Пињом Госпођинчани су доминирали тереном и већ у првом делу на одмор отишли са знатном предношћу. Да дођу до убедљиве победе поред трећег гола Милоша Пиња потрудили су се у наставку Бубњевић, Лукић и Зорић.

Футог - Обилић 10:1 (3:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Филиповић (Нови Сад), стрелци: Швоња у 30. Миловац у 31. и 52. Вуканац у 44. Ардалић у 57. Сирар у 60. Шобот у 71. и 87. Чепић у 73. и 77. за Футог, Милутинов у 83. минуту за Обилић. Жути картон: Љ. Панић (Обилић)

ФУТОГ: Жинић, Стевановски (Шобот), Вуканац, Ардалић, Косић, Швоња, Чепић, Миловац, Сирар, Барачанин (Тополић), Латиновић (Брнбота).

ОБИЛИЋ:  Миладиновић, Јовановић, Миланковић, Љ. Панић, Д. Добрић, С. Добрић, Вукотић, Ћурчић, Бој. Панић (М. Панић), Чукић (Бош. Панић), Милутиновић.

Убедљивом победом Футожани су се опростили од верних навијача. Било је само питање колико ће се голова наћи у мрежи екипе из Вилова, која се стојички држала до 30. минута, а онда је уследила канонада Футожана.

Железничар - Москва 3:1 (2:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Добријевић (Нови Сад), стрелци: Лаловић у 5. и 18. и Кременовић у 69. за Железничар, а Лековић у 42. минуту за Москву. Жути картони: Поповић (Железничар), Пећанац (Москва).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Јовчић 7, Милојевић 7, Поповић 6, Мићић 7, Стевановић 7, Бајић 7, Лаловић 9, Ћетковић 8, Баљинца 7 (Кнежевић 8), Релић 7, Кременовић 8.

МОСКВА: Пелегрин 7, Миљевић 5, Бериша 5, Пећанац 6, Комазец 7, Лековић 7, Томић 5, Лимони 5, Митровчан 7 (Греку 6), Тот 6, Микан 6.

Фудбалери Железничара опростили су се од верних навијача победом. Предвођени најискуснијим фудбалером Ђопком Лаловићем постигли су три гола, а што се мрежа гостију није више пута зањихала „кривац” је солидни голман Пелегрин. Већ у 5. минуту Ђоко Лаловић је након добијене повратне лопте прецизним ударцем савладао голмана Москве наговестивши да је веома расположен за игру. Исти играч је после центаршута Милојевића по други пут био неумољив. Када је Лековић у 42. минуту успео да смањи резултат чинило се да ће се у наставку водити велика борба и да ће гости покушати да дођу до изједначења. Међутим, и у наставку су доминирали момци тренера Владимира Ћетковића.

М. По.

Динамо - Јединство 0:8, Сусек - Бачка 4:3, Футог - Обилић 10:1, Ветерник - Ченеј 9:0, Железничар - Москва 3:1, Тител - Борац 3:1. Слободне су биле екипе Хајдука и Виноградара.