FUDBALERI ZVEZDE SAVLADALI RADNIK: Surduličani zapretili evrogolom, Kanga imao sreće u izvođenju penala (VIDEO)

04.11.2023. 19:52 20:13
Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice u 14. kolu Superlige.

Ekipa trenera Baraka Bahara zabeležila je deseti trijumf u domaćem prvenstvu i približila se na tri poena zaostatka večitom rivalu Partizanu, koji ima utakmicu manje.

Šampion je rutinski odradio posao protiv Surduličana, iako su gosti posle lošeg prvog dela, pokušali da pomrse konce domaćinu.

Domaćin je u prvom poluvremenu u svim elementima nadigrao protivnika, a mogao je i do veće prednosti od 1:0 jer je imao nekoliko šansi, koje ipak nije iskoristio. Radnik je bio u podređenom položaju, za 45 minuta uputio je samo jedan šut na gol, ali neprecizan. Nije bilo zanimljivo na Zvezdinoj polovini terena i većinom se igralo ispred gola gostiju.

Iako su crveno-beli imali priliku i ranije da zatresu mrežu Ranđelovića, do prvog pogotka su došli u 19. minutu. Ivanić je majstorskim potezom prevario dvojicu igrača Radnika i „servirao je” idealnu loptu mladom Mijatoviću, koji je odličnom reakcijom, šutom iz prve bio precizan, postigavši četvrti gol ove sezone – 1:0.

On i Endiaje su imali još po šansu da povise rezultat kojim bi Zvezda mirnije otišla na pauzu, ali je mreža Surduličana ipak mirovala.

U 54. minutu Zvezda je povisila prednost pošto se Uroš Spajić najbolje snašao u kaznenom prostoru.

Pošto su stali s napadima, crveno-beli su kažnjeni. Tomašević je prelepim pogotkom sa skoro 30 metara smanjio prednost domaćina. Iznenadio je sve šutom sa te daljine, a to je donelo novu energiju u redove Surduličana, koji su dosta pretili.

Međutim, tačku na duel stavio je sudija kada je pokazao na belu tačku, a Kanga je u 90. minutu, doduše dosta lošim šutem i uz dosta sreće, pošto je Ranđelović odbranio, ali se lopta otkotrljala u drugi deo gola, doneo Zvezdi konačnih 3:1.

Crvena zvezda – Radnik 3:1 (1:0)

BEOGRAD: Stadion „Rajko Mitić”, gledalaca: 10.000, sudija: Nikolić (Lovćenac). Strelci: Mijatović u 19, Spajić u 54, Kanga u 90. iz penala za Zvezdu, a Tomašević u 70. minutu za Radnik.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Nedeljković, Điga, Spajić, Mitrović (Rodić), Kangva, Kanga, Ivanić (Bukari), Kraso (Hvang), Mijatović (Lučić), Endiaj (Olajinka).

RADNIK: Ranđelović, Abubakar, Vranjanin, Oršečnanin, Jović (Čumić), Mitošević, Hajdarević, Gašić (Bogdanović), Kočić, Tomašević (Martinkevič), Duronjić (Kadijević).

K. B.

DELIJE OTERALE FUDBALERE U SVLAČIONICU: EVO šta su im skandirali OGLASILA SE I UPRAVA

02.11.2023. 06:09 06:27
TRENER ZVEZDE BARAK BAHAR OTVORIO DUŠU  Hteo sam da čujem navijače, bila je to normalna konverzacija, NISAM GLAVOM U BEOGRADU

03.11.2023. 15:37 15:52