Fudbaleri Vojvodine odigrali prvu kontrolnu utakmicu na Zlatiboru

09.06.2017. 20:29 20:31
Izvor: A. Predojević/Detalj sa utakmice između Vojvodine i užičkog Jedinstva na Zlatiboru

Odigrali su fudbaleri Vojvodine prvu kontrolnu utakmicu na Zlatiboru i savladali ekipu trećeligaša Jedinstvo Puteva iz Užica.

Dogovoreno je da se igra dva puta po 60 minuta, a u prvom delu videli smo izjednačene snage na terenu, pri čemu su lepe šanse propustili Stamenić, Trujić i Spremo za Novosađane, a Đurić i Pejović za užički tim. U tom delu povredio se Dušan Jovančić, koji je osetio bol ispod kolena i morao je da napusti igru, a tek dodatni pregled odgonetnuće šta se zapravo dogodilo.

U nastavku je Vojvodina bila znatno bolji rival, a ton igri posebno su davali mladići poput Mesarevića, Živkovića i Mićina. Naravno, punu podršku imali su u iskusnim prvotimcima Planiću, Antiću, Lakićeviću, Kovačeviću i Vukasoviću. Prvi gol bio je delo omladinske veze Voše Mićin – Živković, pri čemu je ovaj drugi sjajno istrčao po krilu i savladao golmana Tasića. Drugi gol bio je plod greške čuvara mreže Jedinstva, a u toj situaciji dobro se snašao iskusni Bubalo i poslao loptu u mrežu. Konačni rezultat od 2:1, dva minuta kasnije, postavio je Gajić, odličnim udarcem sa 18 metara.

Zanimljivo je da su u timu iz Novog Sada, uz ostale igrače koji su na probi (Vujanović i Ćuković), nastupili i Bubalo i Francuz Romejn Davinji, pa će u narednim danima stručni štab i trener Radoslav Batak morati da donesu odluku hoće li neko od njih potpisati ugovor.

A. Predojević

VojvodinaJedinstvo Putevi 2:1 (0:0)

ZLATIBOR: Igralište hotela Palisad, gledalaca: 100, sudija: Kurlagić (Užice). Strelci: Živković u 79. i Bubalo u 101. za Vojvodinu, a Gajić u 103. minutu za Jedinstvo.

VOJVODINA: Kordić, Ovusu, Ćuković, Babić, Devetak, Jovančić (Lakićević), Vujanović, Spremo, Stamenić, Malbašić, Trujić. U drugom poluvremenu igrali su: Rockov, Lakićević (Davinji), Antić, Planić, Kovačević, Vukasović, Mesarević, Živković, Subotić, Mićin, Bubalo.

JEDINSTVO PUTEVI: Tasić, Jezdimirović, Vučković, Joksimović, Cvijović, Vidić, Martinović, Petrović, Đurić, Lazić, Karadarević. U nastavku su igrali: Stanić, Janjušević, Janković, Radović i Gajić.