FUDBALERI PARTIZANA USPEŠNI NA STARTU PROLEĆNOG DELA SUPERLIGE SRBIJE: Saldanja presudio kraj Moravice (VIDEO)

10.02.2024. 16:15 17:25
Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su Javor u Ivanjici u prvom meču po nastavku Superlige Srbije.

Puleni Igora Duljaja su do pobede došli teže nego što je bilo očekivano ali su pogotkom Saldanje ispunili primarni cilj i sa tri bod vratili se u Beograd.

Uvodni minuti doneli su lošu igru bez puno dobrih poteza i nepovezanu igru. Ipak, nakon uvodne melanholije Partizan je krenuo da stvara šanse i bio je blizu gola, ali su domaći odolevali.

Bilo je dosta prekida i žustrih startova pa su dvojica fudbalera Partizana Svetozar Marković i Nemanja Trifunović igrala sa čalmom na glavi.

Odbrana Javora je pored ataka Beograđana morala da bude dodatno na oprezu zbog toga što su oba štopera Leandro Pinto i Boris Kopitović imali javnu opomenu. Igralo se čak sedam minuta u nadoknadi vremena, a borbeni domaćini su sačuvali mrežu netaknutom.

Crno-beli briljiraju protiv Ivanjičana

U prethodnih 36 okršaja Partizana i Javora, Beograđani su slavili čak 34 puta dok je dva put abilo nerešeno. Prvi remi odigran ne 2013. godine kada su u Ivanjici mreže mirovale, dok ne prošle godine i Humskoj bilo 3:3.

Drugo poluvreme donelo je još žustriju igru, pa je glavni arbitar Ilić u prvih deset minuta drugog dela pokazao tri žuta kartona. Napadi Partizana isplatili su se u 62. minutu kada je Mateus Saldanja postigao pogodak i doveo goste u vođstvo.

Tek što je ušao na teren Nemanja Nikolić je došao do lopte uposlio Saldanju koji je petom iz peterca savladao Strahinju Manojlovića. Nakon gola Partizana, opao je tempo igre.

U 77. minutu defanzivac crno-belih Nikola Antić je zbog starta sa leđa dobio drugi žuti karton, pa su gosti do kraja meča imali desetoricu igrača na terenu. Do kraja susreta Javor je pritiskao i imao nekoliko prilika da izjednači, ali je Partizan uspeo sa sačuva vođstvo i osvoji bodove u Ivanjici.

Javor - Partizan 0:1 (0:0)

IVANJICA: Stadion kraj Moravice, gledalaca 2000. Sudija: Ilić. Strelac: Saldanja u 62. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Leandro, Kopitović,Milošević (Javor), Ovusu, Natho, Antić (Partizan). Crveni karton: N. Antić u 77. minutu (Partizan).

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Filipović, Marković, Antić, Ovusu, Natho (od 61. Nikolić), Kalulu (od 61. Severina), Zahid, Trifunović (od 76. Stjepanović), Saldanja (od 81. Šehović).

JAVOR: Manojlović, Dolmagić (od 81. Mićić), Kopitović, Leandro (od 58. Obradović), Miletić, Dukure (od 33. Marjanović), Petrović, Bosić, Gojković, Milošević, Bajere (od 58. Ratković).