ZVEZDINA GOLEADA ZA ISTORIJU ENDIAJE UGROBARIO "GROBARE" 4:0 rezultatom ispisana NOVA STRANICA ISTORIJE (FOTO)

23.09.2024. 19:10 21:06
партизан звезда
Izvor: Arena sport printskrin

Zvezda je prvi put postigla četiri gola u Humskoj još od 1976, kada je slavila sa 4:1. Poslednji put je bilo 4:0 1998. godine na "Marakani".
Šerif Endiaje napravio je pravi haos na derbiju, pošto je u 65. minutu postigao svoj treći, a ukupno četvrti gol za Crvenu zvezdu.

Aktuelni šampion silovito je nastavio derbi, dominirajući terenom, te je u 54. minutu Šerif Endiaje postigao drugi pogodak na ovom meču, dovodeći Zvezdu u vođstvo sa 3:0.

U trećem minutu nadoknade Crvena zvezda je iz igre povela sa 2:0!

Gol je postigao Silas Katompa-Mvumpa, najveće pojačanje Crvene zvezde.

Partizan je imao nekoliko šansi, naročito u poslednjih 10 minuta prvog poluvremena, ali je Silas pogotkom zapečatio rezultat i potvrdio stanje na terenu.

Pogotkom Šerifa Endiajea u 24. minutu iz penala, Crvena zvezda je povela sa 1:0 protiv Partizana u večitom derbiju!

Večiti derbi počeo je Partizanovom himnom, a igrači pokušavaju da igraju kakvu-takvu formaciju na terenu koji podseća na oranicu, posle strašnog incidenta koji se desio pre nekoliko sati.

Prvšansna utakmici ugasio je Jurčević koji je u poslednjem trenutku izbacio loptu ispred Silasa na petercu.

Utakmica se uglavnom odvija na sredini terena, a mali broj kornera i prekida govori o tome da se igrači čuvaju za dobru priliku ili završnicu.