Crveno-beli golovima Kange i Pavkova overili plasman u narednu rundu

09.08.2022. 20:56 22:00
Izvor: Milan Pavkov je i u Jerevanu nastavio golgetersku seriju/ FK Crvena zvezda

JEREVAN: I u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Pjunik i zakazali plej-of dvomeč sa Makabijem iz Haife.

Izraelci su posle trijumfa od 4:0 na svom stadionu, u Limasolu izgubili od Apolona sa 2:0 i obezbedili  duele sa našim prvakom.

Od početka meča u Jerevanu bilo je jasno da domaći žele da poprave utisak iz prve utakmice i u tome su i uspeli. Imali su više loptu u svojim nogama, više napadali,a za njih najvažnije – odlično pokrivali Osmana Bukarija.

Imali su i solidnu priliku preko Juričića ali je Borjan odbranio. Zvezda nije uspela da nametne svoju igru, bilo je dosta grešaka i nepovezanih akcija. Ipak, posle prekida Milunović je bio u velikoj šansi a Bučnev bio odličan. Međutim, pnakon asistencije VAR sobe utvrđeno je da je Žuninjo u svom šesnaestercu igrao rukom i to je bila najstroža kazna za Beograđane.

Udarac sa bele tačke Kataija zaustavio je Bučnev. U finišu poluvremena novi kazneni udarac za crveno-bele. Ovog puta Avagjan je faulirao Sanoga u svom kaznenom prostoru i opet na asistenciju VAR sobe sudija Kolum pokazao je na belu tačku.

Precizan sa kreča bio je Kanga za – 0:1. Pre toga Pavkov je bio u dobroj šansi ali glavom šutirao preko gola.

U 60. minutu Crvena zvezda vodila je sa 2:0. Katai je na desnoj strani proigrao Gobeljića, ovaj sjajno centaršutem pronašao Pavkova kojem je ostalo samo da se pokloni i zatrese mrežu. Domaćin je hteo da postigne bar počasni pogodak pa je imao šansu preko Juričića, čiji šut je zaustavio Borjan.

Do kraja nije bilo uzbuđenja i ostalo je – 0:2.

I. Lazarević

Pjunik – Crvena zvezda 0:2 (0:1)

JEREVAN: stadion,, Vazgen Sargasjan“, gledalaca: 7.000. Sudija: Kolum (Škotska). Strelci: Kanga (iz penala) u 44. i Pavkov u 60. minutu. Žuti kartoni: Žuninjo, Avagjan (Pjunik) a Eraković, Dragović, Mustafa (Crvena zvezda).

PJUNIK: Bučnev 6, Žuninjo 6, Gonzales 6, Avagjan 6 (Najarjan), Bratkov 6, Kočjuk 6, Kovalenko 6, Harutjunjan 6, Juričić 6,5 (Mladenović), Otubandžo 6 (Radeski), Dašnjan 6.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Eraković 6,5 (Stanković), Milunović 6,5, Dragović 6,5, Gobeljić 6,5, Kangva 6, Sanogo 6,5, Kanga 7 (Srnić), Bukari 6 (Mustafa), Pavkov 7, Katai 6,5 (Ben).