105.2585

Црвено-бели головима Канге и Павкова оверили пласман у наредну рунду

09.08.2022. 20:56 22:00
Извор: Milan Pavkov je i u Jerevanu nastavio golgetersku seriju/ FK Crvena zvezda

ЈЕРЕВАН: И у реванш утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона фудбалери Црвене звезде победили су Пјуник и заказали плеј-оф двомеч са Макабијем из Хаифе.

Израелци су после тријумфа од 4:0 на свом стадиону, у Лимасолу изгубили од Аполона са 2:0 и обезбедили  дуеле са нашим прваком.

Од почетка меча у Јеревану било је јасно да домаћи желе да поправе утисак из прве утакмице и у томе су и успели. Имали су више лопту у својим ногама, више нападали,а за њих најважније – одлично покривали Османа Букарија.

Имали су и солидну прилику преко Јуричића али је Борјан одбранио. Звезда није успела да наметне своју игру, било је доста грешака и неповезаних акција. Ипак, после прекида Милуновић је био у великој шанси а Бучнев био одличан. Међутим, пнакон асистенције ВАР собе утврђено је да је Жунињо у свом шеснаестерцу играо руком и то је била најстрожа казна за Београђане.

Ударац са беле тачке Катаија зауставио је Бучнев. У финишу полувремена нови казнени ударац за црвено-беле. Овог пута Авагјан је фаулирао Санога у свом казненом простору и опет на асистенцију ВАР собе судија Колум показао је на белу тачку.

Прецизан са креча био је Канга за – 0:1. Пре тога Павков је био у доброј шанси али главом шутирао преко гола.

У 60. минуту Црвена звезда водила је са 2:0. Катаи је на десној страни проиграо Гобељића, овај сјајно центаршутем пронашао Павкова којем је остало само да се поклони и затресе мрежу. Домаћин је хтео да постигне бар почасни погодак па је имао шансу преко Јуричића, чији шут је зауставио Борјан.

До краја није било узбуђења и остало је – 0:2.

И. Лазаревић

Пјуник – Црвена звезда 0:2 (0:1)

ЈЕРЕВАН: стадион,, Вазген Саргасјан“, гледалаца: 7.000. Судија: Колум (Шкотска). Стрелци: Канга (из пенала) у 44. и Павков у 60. минуту. Жути картони: Жунињо, Авагјан (Пјуник) а Ераковић, Драговић, Мустафа (Црвена звезда).

ПЈУНИК: Бучнев 6, Жунињо 6, Гонзалес 6, Авагјан 6 (Најарјан), Братков 6, Кочјук 6, Коваленко 6, Харутјуњан 6, Јуричић 6,5 (Младеновић), Отубанџо 6 (Радески), Дашњан 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Ераковић 6,5 (Станковић), Милуновић 6,5, Драговић 6,5, Гобељић 6,5, Кангва 6, Саного 6,5, Канга 7 (Срнић), Букари 6 (Мустафа), Павков 7, Катаи 6,5 (Бен).