Četiri gola na „Karađorđu“, remi Proletera i Javora

12.06.2020. 19:53 21:50
Izvor: Dnevnik, S. Šušnjević

Proleter - Javor Matis 2:2 (1:1)

U igri otvorenog garda, domaći su uspevali dva puta da stignu prednost ekipe iz Ivanjice, a u nadoknadi je Marjanović, nakon prekida, mogao da donese potpuni preokret. Nažalost domaćih navijača, njegov udarac glavom završio je preko prečke.

Krenuo je Proleter od prvog minuta s namerom da postigne gol, a  već u 8. minutu Karaklajić je iskosa s desne strane uputio udarac, koji je završio tik iznad prečke. Po postavci u igri gostiju, bilo je očigledno da su oni došli u Novi Sad s namerom da se nadigravaju. Nakon jednog napada, lopta se našla u korneru, udarac iz ugla izveo je Jevremović, a na nekoliko metara od mreže najprisebniji je u gužvi bio Pavišić, koji je Javor doveo u vođstvo.

Posle primljenog gola, domaćin je nastavio da juriša ka golu Lazovića, a najbolju priliku imao je Milan Mirosavljev. Uposlio ga je Karaklajić, a najbolji strelac Proletera uputio je lob udarac, koji je sa same gol-linije u polje izbio Pavišić i tako sprečio domaći tim da se raduje izjednačenju. Poslednji minuti prvog poluvremena u potpunosti su pripali momcima trenera Branka Žigića. Izjednačujućem golu Jokovića prethodila je lepa akcija Babića, koji je topovskim udarcem nastavio Šćepanović, a golman Lazović krajnjim naporom loptu izbio u korner. Udarac iz ugla izveo je Babić, a Joković je nadvisio odbranu gostiju i udarcem glavom savladao golmana Lazovića, za izjednačenje.

U drugom poluvremenu gosti su čekali šansu i dočekali su je u 57. minutu. Nakon dubinske lopte Piščevića, Petković je zaobišao čuvara i savladao nemoćnog Petrića. Ulazak Jovanovića bio je pun pogodak kod domaćina, jer je, nakon prekida i odbijene lopte, upravo ovaj fudbaler topovskim udarcem uzdrmao prečku.

Uspeli su domaći po drugi put da dođu do poravnanja rezultata. Po levom boku probio je Mitrović, uputio centaršut u kazneni prostor gostiju, a najbolji strelac Proletara Milan Mirosavljev loptu je zahvatio glavom i pogodio suprotni ugao nemoćnog Lazovića, izjednačivši na 2 :2.. Ispostavilo se da je to bio pogodak za konačni rezultat.

NOVI SAD: Stadion Karađorđe, gledalaca: 500, sudija:  Anđelovski (Kačarevo). Strelci: Joković u 44. i Mirosavljev u 70. za Proleter, a Pavišić u 17. i Petković u 57. minutu za Javor Matis. Žuti kartoni: Leandro (Proleter), a Piščević (Javor Matis).

PROLETER: Petrić 7, Tanasin 7, Joković 7, Leandro 7, Mitrović 7, Pejić 7, Radinović 7 (Jovanović 7,5), Karaklajić 7 (Novaković 7), Babić 7, Šćepanović 7 (Marjanović 7), Mirosavljev 7,5 (Rušević).

JAVOR MATIS: Lazović 7, Maričić 7, Radivojević 7 (Rogač 7), Jevremović 7, Krnić 6,5 (Stević 6,5), Nikolić 7, Piščević 7, Zvekanov 7 (Basarić), Pavišić 7,5, Varga 6,5 (Mladenović 6,5), Petković 7.