„ČEKIĆARI“ U FINIŠU SLOMILI TOPOLČANE u utakmici prvog kola LIGE EVROPE u Londonu (FOTO, VIDEO)

21.09.2023. 23:01 23:05
Izvor: Tanjug (AP Photo/Kin Cheung)

LONDON: Hrabro su se fudbaleri TSC –a  borili sa pobednikom Kupa Konfederacija Vest Hemom u Londonu. Uspeli su na početku drugog dela i da povedu, ali nisu izdržali.

Povijala se odbrana Topolčana, izdržala do 66. minuta, a onda nesrećno Petrović je pogodio mrežu Simića. Naravno, to je dalo Englezima vetar u leđa i vrlo brzo su prekrenuli rezultat. Šteta, jer su Topolčani ostavili odličan utisak, igrali nadahnuto, ali im je u finišu nedostajalo snage za podvig.

Kako se i očekivalo, počelo je napadima Vest Hema, fudbaleri TSC –a povukli su se na svoju polovinu i grčevito se branili i to dosta dobro i „čekićari“ uprkos velikoj  incijativi nisu uspeli da pronađu pukotinu u redovima Topolčana.

Pokušavali su fudbaleri Vest Hema udarcima sa boka, ali pogađali su „zid“ ispred golmana Simića, koji je dobio šansu da brani zbog povrede mlađanog Ilića.

Možda je Ings u 14. minutu mogao nešto više da učini, ali je Simić bio na mestu, kao i  nekoliko minuta kasnije kada je Kerer je tukao,a ovog puta golman Topolčana je nogom izbio loptu.

Englezi su i dalje dominirali, imali loptu u nogama, kružili oko gola TSC –a ali nikako nisu uspevali da stvore pravu priliku, pokušavali su i sa bokova, dva puta su tukli glavom, ali  nisu pogađali okvir gola. U jednom terenutku posed lopte bio je 80:20 posto  za Vest Hem, ali gola nije bilo.

A onda u finišu prvog dela Topolčani su se oslobodili pritiska „čekićara“, izborili dva kornera i mogli da povedu. Posle prvog Antonić i Radin su zakasnili za delić sekunde, a onda posle novog ubacivanja Stanića sa ugla Stojić je sa desetak metara tukao glavom, lopta je u visokom luku preletela sve igrače, liznula prečku i otišla u gol – aut.

Drugo poluvreme počelo je napadom Vest Hema, ali onda šok, Topolčani su izbili loptu, Stanić je u bio jači u duelu sa  Ogbonom i krenuo sam prema golu „čekićara“. Kada je došao na domak šesnaesterca sigurnim udarcem pored Fabijanskog pogodio mrežu.

Posle primljenog gola „čekićari“ su pojačali ritam, jednom vreme Topolčani su uspevali da pariraju domaćim igračima, a onda posle centaršuta Benrama ipak su poklekli. U nameri  da otlkoni opasnost , Petrović je loše zahvatio loptu i ona je odkakutala u mrežu

Samo nekoliko minuta kasnije Vest Hem je uspeo da prekrene rezultat, posle kornera sa leve strane Kudus je glavom neometan sa sedam metara pogodio mrežu.

U finišu meča „čekićari“ su došli i do trećeg pogotka, opet je Vorl – Praus izveo korner, a u buketu igrača najviši je bio visoki Souček i zakusao loptu u mrežu.

G. Kovač

Vest Hem – TSC 3:1 (0:0)

LONDON: Olimpijski stadion, sudija: Filip Glova (Slovačka), gledalaca: 40.000,strelci: Petrović (autogol) u 66. Kudus u 70. i Souček u 83. za Vest Hem, a  Stanić u 47. minutu za TSC, žuti kartoni: Kerer (Vest Hem), Kuveljić (TSC).

VEST HEM: Fabijanski  6,5, Kerer 7, Mavropanos 6, Ogbona 6, Kresvel 6 (Emerson 7), Fornals 6(Antonio 7), Vord-Praus 7,5,  Paketa 7(Korne), Kudus 7,5,  Benrama 7, Ings 6(Souček).

TSC: Simić 6,5, Cvetković 7, Antonić 7, Đorđević 6,5 (Krstić), Stojić 7,5,  Petrović 6,5 (Vulić), Radin 7,5, Kuveljić 6,5 (Rakonjac), Đakovac 7(Čirković), Stanić 7, Jovanović 7(Mirčevski).

TSC U PRVOM KOLU LIGE EVROPE GOSTUJU VEST HEMU (21) Veruju da će se i oni nešto pitati

21.09.2023. 09:59 10:02