20°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

„ЧЕКИЋАРИ“ У ФИНИШУ СЛОМИЛИ ТОПОЛЧАНЕ у утакмици првог кола ЛИГЕ ЕВРОПЕ у Лондону (ФОТО, ВИДЕО)

21.09.2023. 23:01 23:05
Извор: Tanjug (AP Photo/Kin Cheung)

ЛОНДОН: Храбро су се фудбалери ТСЦ –а  борили са победником Купа Конфедерација Вест Хемом у Лондону. Успели су на почетку другог дела и да поведу, али нису издржали.

Повијала се одбрана Тополчана, издржала до 66. минута, а онда несрећно Петровић је погодио мрежу Симића. Наравно, то је дало Енглезима ветар у леђа и врло брзо су прекренули резултат. Штета, јер су Тополчани оставили одличан утисак, играли надахнуто, али им је у финишу недостајало снаге за подвиг.

Како се и очекивало, почело је нападима Вест Хема, фудбалери ТСЦ –а повукли су се на своју половину и грчевито се бранили и то доста добро и „чекићари“ упркос великој  инцијативи нису успели да пронађу пукотину у редовима Тополчана.

Покушавали су фудбалери Вест Хема ударцима са бока, али погађали су „зид“ испред голмана Симића, који је добио шансу да брани због повреде млађаног Илића.

Можда је Ингс у 14. минуту могао нешто више да учини, али је Симић био на месту, као и  неколико минута касније када је Керер је тукао,а овог пута голман Тополчана је ногом избио лопту.

Енглези су и даље доминирали, имали лопту у ногама, кружили око гола ТСЦ –а али никако нису успевали да створе праву прилику, покушавали су и са бокова, два пута су тукли главом, али  нису погађали оквир гола. У једном теренутку посед лопте био је 80:20 посто  за Вест Хем, али гола није било.

А онда у финишу првог дела Тополчани су се ослободили притиска „чекићара“, изборили два корнера и могли да поведу. После првог Антонић и Радин су закаснили за делић секунде, а онда после новог убацивања Станића са угла Стојић је са десетак метара тукао главом, лопта је у високом луку прелетела све играче, лизнула пречку и отишла у гол – аут.

Друго полувреме почело је нападом Вест Хема, али онда шок, Тополчани су избили лопту, Станић је у био јачи у дуелу са  Огбоном и кренуо сам према голу „чекићара“. Када је дошао на домак шеснаестерца сигурним ударцем поред Фабијанског погодио мрежу.

После примљеног гола „чекићари“ су појачали ритам, једном време Тополчани су успевали да парирају домаћим играчима, а онда после центаршута Бенрама ипак су поклекли. У намери  да отлкони опасност , Петровић је лоше захватио лопту и она је одкакутала у мрежу

Само неколико минута касније Вест Хем је успео да прекрене резултат, после корнера са леве стране Кудус је главом неометан са седам метара погодио мрежу.

У финишу меча „чекићари“ су дошли и до трећег поготка, опет је Ворл – Праус извео корнер, а у букету играча највиши је био високи Соучек и закусао лопту у мрежу.

Г. Ковач

Вест Хем – ТСЦ 3:1 (0:0)

ЛОНДОН: Олимпијски стадион, судија: Филип Глова (Словачка), гледалаца: 40.000,стрелци: Петровић (аутогол) у 66. Кудус у 70. и Соучек у 83. за Вест Хем, а  Станић у 47. минуту за ТСЦ, жути картони: Керер (Вест Хем), Кувељић (ТСЦ).

ВЕСТ ХЕМ: Фабијански  6,5, Керер 7, Мавропанос 6, Огбона 6, Кресвел 6 (Емерсон 7), Форналс 6(Антонио 7), Ворд-Праус 7,5,  Пакета 7(Корне), Кудус 7,5,  Бенрама 7, Ингс 6(Соучек).

ТСЦ: Симић 6,5, Цветковић 7, Антонић 7, Ђорђевић 6,5 (Крстић), Стојић 7,5,  Петровић 6,5 (Вулић), Радин 7,5, Кувељић 6,5 (Ракоњац), Ђаковац 7(Чирковић), Станић 7, Јовановић 7(Мирчевски).

ТСЦ У ПРВОМ КОЛУ ЛИГЕ ЕВРОПЕ ГОСТУЈУ ВЕСТ ХЕМУ (21) Верују да ће се и они нешто питати

21.09.2023. 09:59 10:02