BRAZIL ELIMINISAN IZ KUPA AMERIKE Fudbaleri Urugvaja posle penala izborili polufinale

07.07.2024. 09:32 10:11
Izvor: Tanjug/AP Photo/Julio Cortez

Fudbalska reprezentacija Urugvaja plasirala se u polufinale Kupa Amerike, pošto je jutros u Las Vegasu u četvrtfinalu posle boljeg izvođenja penala savladala Brazil ukupnim rezultatom 4:2.

Utakmica je posle 90 minuta završena bez golova, a Urugvaj je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 74. minutu isključen Nahitan Nandez.

Fudbaleri Brazila su meč odigrali bez Vinisijusa Žuniora, koji je propustio duel sa selekcijom Urugvaja zbog parnih žutih kartona.

Golove za Urugvaj sa 11 metara postigli su Federiko Valverde, Rodrigo Betankur, Đorđan de Araskaeta i Manuel Ugarte, dok je golman Brazila Alison odbranio penal Hozeu Mariji Himenezu.

Strelci za Brazil iz penala bili su Gabrijel Martineli i Andreas Pereira. Golman Urugvaja Serhio Ročet odbranio je udarac Edera Militaa sa 11 metara, dok je Daglas Luiz pogodio stativu.

Fudbaleri Urugvaja će u polufinalu Kupa Amerike igrati protiv Kolumbije, koja je jutros u četvrtfinalu u Glendejlu savladala Panamu rezultatom 5:0.

Golove za Kolumbiju postigli su Džon Kordoba u osmom, Hames Rodrigez u 15, Luis Dijaz u 41, Ričard Rios u 70. i Migel Borha iz penala u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Utakmica između Urugvaja i Kolumbije biće odigrana 11. jula u Šarlotu. Prvo polufinale Kupa Amerike na programu je 10. jula u Nju Džersiju, a sastaće se Argentina i Kanada.

Bijelsa: Igrači dali sve od sebe, zasluženo smo izborili plasman u polufinale

Selektor fudbalske reprezentacije Urugvaja Marselo Bijelsa izjavio je danas da je njegov tim zasluženo izborio plasman u polufinale Kupa Amerike, prenose lokalni mediji.

Fudbaleri Urugvaja su se plasirali u polufinale Kupa Amerike, pošto su jutros u Las Vegasu u četvrtfinalu posle boljeg izvođenja penala savladali Brazil 4:2.

"Bilo je to u urugvajskom stilu, jer su igrači dali sve od sebe za ekipu. Bila je to utakmica sa malo prilika za gol, vrlo borbena... Odlučili smo se da se branimo na svojoj polovini kada smo ostali sa igračem manje. Naši igrači su bili vrlo smireni prilikom izvođenja penala, pošto se tada zahteva ne samo tačnost, već i karakter", rekao je Bijelsa.

Fudbaleri Urugvaja su do meča sa Brazilom postigli devet golova na Kupu Amerike.

"Nismo igrali protiv bilo kog tima, već protiv Brazila, a stvorili smo makar jednu priliku više od njih", zaključio je Bijelsa.