Baraž za Vojvođansku fudbalsku ligu – jug: Temerinci preko penala do finala

21.06.2019. 09:31 09:36
Izvor: Dnevnik.rs

Penali su odlučili putnika u finale baraža za popunu Vojvođanske lige jug pošto su se fudbaleri Železničara istom merom revanširali Temerincima za poraz pred svojim navijačima.

Meč je odigran u lepom ambijentu, a obeležilo ga je i odlično suđenje Nikole Ćirovića, sa pomoćnicima.

Malo uzbuđenja, bilo je u prvom poluvremenu, pa iskusni golmani Miloš Milinović i Davor Dovedan skoro da nisu imali posla.Nevreme, praćeno kišom, bilo je interesantnije od dešavanja na nakvašenom terenu, gde su gosti imali loptu više u posedu, ali dolaskom do kaznenog prostora njihovi naleti su odlazili u vetar. Najbolju šansu, pre odlaska na odmor, imali su domaćini u režiji Nenada Zečevića. Nekadašnji internacionalac je, u 23. minutu, posle prekršaja nad Markom Nedeljkovićem, izveo slobodnjak sa 20 metara, lopta je fijuknula pored stative, dok je parada Milinovića ulepšala pokušaj najiskusnijeg igrača crveno-belih.

Nedeljković: Nismo blistali

Ofanzivni vezista domaćina Marko nedeljković naglasio je da će se pamtiti samo prolazak u finale.

- Nismo odigrali na očekivanom nivou pred punim tribinama. Gosti su pokazali da imaju dobar tim, penali su lutrija, sreća je bila naš saveznik – iskren je Nedeljković.

Boris Brežnjak je u 48. minutu potvrdio brzinske sposobnosti, protutnjao je po levoj strani i na drugoj stativi pronašao Marka Nedeljkovića, čiji je prizeman udarac ukrotio dobro postavljeni golman gostiju. Ulazak rezerviste Stefana Krunića ispostavio se kao odličan potez trenera Gorana Miščevića. Oštro je šutirao Dario Krivokuća, golman Dovedan je kratko odbio loptu na peterac, natrčao je visoki Krunić i elegantno je ubacio u mrežu – 0:1.

U 74. minutu korner je izveo Zečević, loptu je udarcem glavom prosledio Nedeljković, a štoper Milosavljević je, u buketu igrača, nije najbolje zahvatio, pa je postala lak plen Milinovića. Četiri minuta pre kraja Špiro Ubović je dijagonalom pronašao Branka Karaća, bivši igrač Temerinaca je odlično šutirao, ali Dovedan je još bolje zatvorio ugao i naručio penale.

Miščević: Ispao bolji tim

Trener Železničara Goran Miščević sa dozom emocija je istakao:

- Iz jednog udarca u okvir gola na dva meča Temerinci su prošli u finale. Ispao je bolji tim, ali i to je fudbal.

U prvoj seriji ruleta golmani su imali loptu na ruci, ali Jovo Pupovac i Đorđe Lukić su naciljali metu. Nenad Zečević je poslao projektil pod prečku, a precizan je bio i štoper Goran Dimitrijević. Najlepši gol postigao je Mirko Drinić, skinuvši paučinu iz ugla, dok je Branimir Kostić pogodio prečku. Četvrtu seriju su obeležili golmani, Milinović je odbranio šut Rosića, a Dovedan je pročitao nameru Krunića. Preostalo je da tačku stavi Marko Nedeljković, vihorni ofanzivac je hladnokrvno reagovao i odveo Temerince u finale baraža. Usledila je erupcija radosti na tribinama.

Tekst i foto: M. Menićanin

TSKŽelezničar 4:2 (0:1, 0:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 800, sudija: Ćirović (Vršac), strelac: Krunić u 60. minutu, strelci iz penala: Pupovac, Zečević, Drinić, Nedeljković (TSK), Lukić, Dimitrijević (Železničar), žuti kartoni: Lukić, Nedeljković, Pantoš (TSK), Katarić, Draganić, Pavlović (Železničar).

TSK: Dovedan 8, Varga 7 (od 65. Kosić - ), Brežnjak 7,5, Drinić 7, Milosavljević 7, Lukić 7,5, Nedeljković 7, Đukić 7 (od 86. Pantoš - ), Rosić 7, Pupovac 7, Zečević 7,5.

ŽELEZNIČAR: Milinović 7,5, Dimitrijević 7,5, Rakar 7, Katarić 7,5, Kostić 7,5, Marjanović 6,5 (od 79. Karać - ), Draganić 7 (od 58. Ubović 7), Andreata 6 (od 46. Krunić 8), Krivokuća 7,5, Lukić 7, Pavlović 7.