Baraž za srpsku ligu Vojvodina: Vojvodina 1928 i Sloga izjednačeno

20.06.2019. 21:43 21:54
Izvor: pixabay.com

Vojvodina 1928 - Sloga 1:1 (0:0)

PERLEZ: Igralište “Ispod mlina”, gledalaca 1000, sudija: Kalafat (Novi Sad). Strelci: Vlaučin u 76. za Vojvodinu, a Ninković u 58. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Jeftić, Bogdanović, Kalajdžija (Vojvodina), a Vidović, Ninković, Rajčanji, Kemenj (Sloga).

VOJVODINA: Čanak 7, Džajski 8, Ješić 7, Jeftić 8, Bogunović 7, Kalajdžija 7 (Šemić 8), Knežević 7 (Ginić), Ninić 7, Malbaški 7, Vlaučin 8, Živanov 7.

SLOGA: Lebović 7, Venić 7, Štrbac 7, Kemenj 7, Vidović 7, Milošević 7, Lučić 7, Ninković 8 (Vukas), Rajčanji 7 (Stojšić), Sazdanić 7 (Knežević), Purić 7.

U otvorenoj i beskomprisnoj igri oba sastava jer ulog je bio veliki. U prvoj utakmici u Čonoplji je bio 2:2, da bi u današnjoj igri domaći bili bolji, ali su na kraju ipak stigli do željenog nerešenog rezultata i prolaze u finale sa ČSK Pivarom iz Čelareva.

Posle dobre i brze akcije u 14. minutu Živanov je odlično šutirao sa 20 metara, ali se istakao Lebović i loptu skrenuo u korner. Da bi u 21. minutu Ninković sa 20 metara šutirao, međutim Čanak je bio na visini zadatka. Miroslav Džajski je oprobao šut sa 30 metara, Lebović je nekako uspeo da je zaustavi, odbitak preuzima Malbaški, ali se nije snašao. U drugom delu susreta posle vrlo dobre kontre Purić je šutirao, ali Čanak je bio na visini. Da bi u 55. minutu Ninić bio sam ispred Lebovića, ali nije realizovao šansu. U 58. minutu slobodan udarac za goste iz Čonoplje. Loptu namešta iskosa sa oko 25 metara Vuk Ninković i oštrim šutem lopta je nekoga okrzla i završila u suprotnom daljem uglu za vođstvo gostiju.

Domaći vrše pritisak da bi u 76. minutu mladi Šenić izvrsno prošao po levoj strani i još bolje centrirao a Goran Vlaučin efektno glavom pogađa mrežu za izjednačenje. Bilo je još pokušaja sa obe strane, međutim nije došlo do promene rezultata, a po završetku utakmice veliko slavlje domaćih igrača i navijača.