Bačka pobedila i ostala u Superligi

17.05.2018. 18:57 21:30
Izvor: Slavlje igrača Bačke, foto: Youtube Printscreen

Fudbaleri Bačke pobedili su Borac na svom stadionu posle prave drame sa 3:2 (1:1) u poslednjem kolu Superlige.

U utakmici za infarkt, fudbaleri OFK Bačke su teško izvojevanom pobedom nad čačanskim Borcem pred svojim navijačima izbegli ispadanje iz lige. Utakmica je bila puna nervoze i preokreta, ali se na kraju ipak srećno završilo po bačkopalanački sastav.

Na početku prvog poluvremena, Palančani su mogli da posle dvadesetak minuta vode bar sa 3:0. Međutim, lopta nikako nije htela u mrežu, da bi u 18. minutu usledio hladan tuš za domaće navijače pošto je Lukić doneo vođstvo Borcu iz kontranapada. Ipak, domaći se nisu predavali i brzo su poravnali na 1:1 preko Filipa Bajića u 25. minutu, a do odlaska na odmor Palančani su još jednom pogodili okvir gola preko Lukovića.

U nastavku igre, uglavnom ili gotovo konstantno se igralo pred golom Borca. Domaći su silno želeli da postignu drugi gol i da preokrenu meč u svoju korist. Ipak, u 68. minutu je Filipović po drugi put doveo Čačane u vođstvo udarcem glavom sa desetak metara udaljenosti od Jevrićevog gola. OFK Bačkoj su na ovoj utakmici poništena čak dva gola zbog navodne ofsajd pozicije, a Čačani su u 78. minutu propustili veliku priliku da OFK Bačku pošalju u Prvu ligu Srbije. Da se to ne bi desilo pobrinuo se čuvar mreže bačkopalanačkog tima Nemanja Jevrić koji je uspešno zaustavio šut Lukića, a čini se da je to bio i prelomni trenutak utakmice. Domaći su nastavili sa atacima ka golu Čačana i u 84. minutu došli do izjedanačenja preko Dina Šarca, posle čega je fudbaler Borca Stamenić nesportski startovao na Čekovića i zaradio direktan crveni karton. Prethodno su Čačani ostali bez još jednog igrača u polju pošto je u 64. minutu drugi žuti karton zaradio Perišić. Sa dva igrača više u polju, OFK Bačka je u samom finišu još žešće atakovala na gol gostiju i u 88. minutu potpuno preokrenula rezultat u svoju korist preko Damira Čekovića. To je donelo ogromnu radost u Bačkoj Palanci.

Superligaški status je sačuvao i Rad remijem (1:1) sa Javorom. Javor i Rad su odigrali nerešeno 1:1 u uzbudljivom meču, nakon kojeg je tim iz Ivanjice ostao na 24 boda, jednim manje od Bačke koja je opstala.

D. Zorić

OFK Bačka – Borac 3:2 (1:1)

BAČKA PALANKA: Stadion ”Slavko Maletin – Vava”. Gledalaca oko 2.000. Sudija: Brdar (Novi Sad). Pomoćnici: Miškeljin, Stanojević (oba iz Beograda). Strelci. F. Bajić u 25., Šarac u 84. minutu i Čeković u 88. minutu za OFK Bačku, a a Lukić u 18. i Filipović u 68. minutu za Borac. Žuti kartoni: F. Bajić, Čeković (OFK Bačka), Mišić, Perišić, Lima (Borac). Crveni kartoni: Perišić, Stamenić (Borac).

OFK BAČKA: Jevrić 7, Varga 7, F. Bajić 8, Ilić 7, Bjeloš 8, Radinović 7 (od 80. minuta Švonja 7), Mićić 8, M. Bajić 7 (od 70. minuta Šarac 8), Čeković 8 (od 90. minuta Tasić -), Trivunović 8, Luković 8.

BORAC: Mišić 6, Čađenović 7, Drašković 7, Marinković 6, Lukić 7, Dupovac 6, Perišić 6, Zočević 6, Lima 6 (od 67. minuta Romanić – (od 85. minuta Stamenić 5), Tasić 7, Filipović 7.

Čelar: Igrači su heroji

Dejan Čelar, šef stručnog štaba OFK Bačke:

„Ekipi Borca pre svega želim ekspresan povratak u Super ligu, jer grad Čačak zaslužuje da ima superligaša. Najavljivao sam da će utakmica sa Borcem biti teška, jer će Čačani doputovati u Bačku Palanku rasterećeni, a mi smo bili pod imperativom pobede. Ma koliko da sam se trudio da u proteklom periodu rasteretim ekipu, sa znanjem da nema popravnog i da je ova utakmica ta koja odlučuje vašu dalju sudbinu uslovila je određene pritiske kod igrača, ma koliko oni želeli da ih izbegnu. Posle ove pobede na prvo mesto stavljam igrače koji su za mene heroji. Za njih sam i emotivno vezan, jer su moja prva grupa kao šefa stručnog štaba. Hvala svima koji su mi pomogli da zajedno sa mojim kolegama iz stručnog štaba ostvarim ovaj rezultat i da Bačka i naredne sezone igra u Super ligi.“

Vladimir Stanisavljević, šef stručnog štaba Borca, rekao je:

„Čestitam kolegi Čelaru na pobedi, a igračima Bačke na opstanku u ligi. Bila je ovo jedna izuzetna utakmica pred velikim brojem gledalaca. Generalno posmatrano mi smo krivi za ovaj poraz. Imali smo šansu da utakmicu završimo mnogo bolje, ali na našu žalost nismo. Bačka je u prvom poluvremenu bila mnogo bolja, imala je prečku i stativu, međutim, mi smo dugo imali pozitivan rezultat, ali ga nismo održali. Naš protivnik je bio pod pritiskom, ali je i pored toga uspeo da stigne do željene pobede. Možda su dva crvena kartona prestrogo dosuđena, jer Bačka je prejaka za nas i sa igračem više, a ne i sa dva igrača više.“