Milićević: Nismo bojkotovali sednicu odbora za KIM
BEOGRAD: Šef poslaničke grupe SPS Đorđe Milićević izjavio je danas da ta partija nije bojkotovala sednicu skupštinskog odbora za Kosovo i Metohiju, objašnjavajući da se istovremeno kada je bila ta sednica, u skupštinskoj sali utvrđivao dnevni red.
“Nije reč ni o kakvom bojkotu. Imali smo utvrđivanje dnevnog reda, počelo je redovno zasedanje. Mislim da je postojala mogućnost da se sednica odloži za neki naredni dan”, rekao je Milićević novinarima u parlamentu.
U skupštini je danas održan odbor za KIM bez kvoruma za odlučivanje, na kojoj su poslanici opozicije zatražili od predsednika odbora Milovana Drecuna da na sledeću sednicu pozove poslanike Srpske liste i direktora za KIM Marka Đurića, kako bi im pojasnili zbog čega su podržali vladu Ramuša Haradinaja.
Na sednici Odbora za KIM nisu bili poslanici vlasti, osim predsedavajućeg Drecuna (SNS).
Milićević je, govoreći o stavu Srpske liste da bude deo vlasti na Kosovu, rekao da SPS podržava odluku onih koji žive na prostoru KIM i smatraju Srbiju svojom državom, jer, kako kaže, oni najbolje znaju šta je njihov interes.
Podsetio je da su Srbi i ranije od 1999. godine učestvovali u radu vlade, ali za razliku od prethodnog perioda, danas su, kaže, Srbi bitan politički faktor za donošenje ključnih odluka u parlamentu.
“Moći će da utiču na ono što je važno, a to su životna pitanja. Ovo je prilika da se sprovodi program Srpske liste, tu pre svega mislim na ZSO, na zaštitu imovine i na bezbedan povratak”, rekao je Milićević i poručio da niko iz Beograda nema pravo da iz udobnih fotelja spočitava Srpskoj listi.
Oni, navodi Milićević, najbolje znaju šta su njihovi interesi i postavlja se pitanje šta je bila alternative.
Šef poslanika SPS je rekao i da je odnos Srbije prema Ramušu Haradinaju nepromenjen.
Milićević je kazao i da je dijalog koji je pokrenuo predsednik Srbije Aleksandar Vučić hrabar i odgovoran korak koji vodi ka trajnom pronalaženju rešenja.
“Smatram da ne smemo i ne možemo da držimo glavu u pesku. Ako budemo držali glavu u pesku, pitanje će postajati sve teže, na kraju nećemo imati o čemu da razgovaramo, a ne možemo da se ponašamo neodgovorno i da to pitanje ostavljamo generacijama koje dolaze”, istakao je Milićević.