Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

LSV: Vojvođanska vlast da preuzme brigu o železnici u APV

29.07.2016. 11:43 11:39
Piše:

Liga socijaldemokrata Vojvodine smatra da nova pokrajinska vlast treba da preuzme punu brigu o železničkom saobraćaju i vojvođanskim prugama,

kao i da u saradnji sa lokalnim samoupravama sačuva ovaj vid prevoza na toj teritoriji.

U saopštenju LSV-a se navodi da nova pokrajinska vlast ne treba da dozvoli ukidanje železničkog saobraćaja na brojnim vojvođanskim prugama.

LSV ukazuje da se od ukupno 800 kilometara pruga širom zemlje, tri četvrtine su   u AP Vojvodini.

Jer, Vojvodini, ističu, jeste potreban železnički saobraćaj između Vrbasa, Sente, Bečeja ili Sombora, Vršca i Bele Crkve, Zrenjanina i Vršca, Šida i Sremske Rače, Sombora i Apatina, Beočina i Petrovaradina i brojnih drugih mesta.

Tamo gde se, kako kažu,  pruga jednom ugasi, teško će ponovo proraditi. Gašenje pruga u pojedinim vojvođanskim mestima je put ka gašenju života u njima.  "Zato pokrajinska vlast treba da učini sve da te pruge sačuva", navodi se u saopštenju LSV.

(Tanjug)

Piše:
Pošaljite komentar